Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó-tanuló anyukák, mikor...

Dolgozó-tanuló anyukák, mikor jut időtök mindenre úgy, hogy ne a gyerek lássa kárát?

Figyelt kérdés

Mikor tanultok, csináljátok a házimunkát...stb.?

És átlagában mennyit alszotok?


2016. dec. 15. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Én ötkor kelek, hétig tanulok. Utána ébred a fiam, míg mesét néz és reggelizik(kb fél óra) berakok egy adag mosást, meg elindítom a mosogatógépet. Utána játszunk, Ő még alszik fél órát délelőtt, azalatt felsöprök/törlök. Ebédet heti három nap rendeljük, két napon főzök akkor annyit hogy utána nap is kitartson, ha marad még ezután is, lefagyasztom vésztartaléknak. Ha felébredt ebédelünk, utána sétálunk/játszóterezünk. Kettőtől megint alszik fél 5ig, addig elvégzem az épp aktuális házimunkát, vagy ha épp nincs, akkor tanulok. Öttől otthon van apa is, együtt vagyunk, vagy ő van a gyerekkel míg összedobom a vacsit, kipakolok a mosogatógépből. Hétig együtt vagyunk, utána vacsora fürdés, gyerek fél 9kor már alszik. Utána miénk az idő apával, közben előkészülök másnapra. Persze vizsgaidőszakban ez borul.


Valamint kellett idő, míg feladtam a megfelelési kényszerem hogy állandóan én főzzek, vagy ragyogjon a lakás. Fontossági sorrendben van, első a család, második a tanulás, harmadik a háztartás. Valamint van segítségem, vizsgaidőszakban heti két napra átvállalják a nagyik. Nagytakarítani hetente egyszer szoktam, hétvégén, addig apás program keretében elmennek valahová egy délelőttre.

2016. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Ja igen, az lemaradt hogy napi 5-6 órát alszom. Vizsgaidőszakban persze kevesebbet.
2016. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy lányom van, 7 éves és egyedül nevelem. Hétköznap reggel 7-re viszem suliba, 5 körül megyek érte. Fél hatra hazaérünk(Heti egyszer bevásárolunk, akkor fél hétre érünk haza).Aztán eszünk valami gyorsan elkészíthetőt vagy ami hétvégéről maradt.Hétköznap nem igazán takarítok, csak mosogatok, a fürdőt meg a konyhát két hétköznap azért áttörlöm domestos kendővel, wc-t kipucolom pár perc alatt.Meg felsöprök, kiteregetek ha mostam.Az egész kb. 15 perc.Aztán fél 9-ig játszunk együtt(legózunk, agymenőközünk, társasozunk, meg beszélgetünk.Aztán zuhany és 9-kor mindketten alszunk.

Hétvégén ha van programunk, elintézzük, sétálunk, stb... Szombatonként 1 órát takarítok.Meg akkor főzök nagyobb kaliberűt, de az egész hétvége a miénk és filmezünk az ágyban, meg játszunk egy csomót, dumálgatunk, táncolunk, zenét hallgatunk. Kicsit tanulok is vele, átnézzük a heti munkáját, stb...

Hétköznap minimum 8 órát alszom, hétvégén kb. 10-11 órát.

2016. dec. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első, az szuper, de én dolgozom, azért nehéz összehozni.

Második mikor tanulsz?

2016. dec. 15. 16:51
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Ja hogy dolgozol is suli mellett? Hát úgy ezt a hármat szerintem lehetetlen, hogy mindenre jusson elegendő, minőségi időd.
2016. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Mégis miért lenne lehetetlen? Akkor tanulok, amikor más műkörmöshöz, meg szoliba jár, vagy barátnőzik, mozizik, wellnessezik a férjével, stb. Nem a gyerek látja kárát, hanem én. Mindenre van időm (munka, háztartás, család), kivéve magamra.
2016. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen a kérdés úgy szólt, hogy dolgozó-tanuló anyukák... :)

Már csinálom egy pár éve nem lehetetlen csak nehéz, ezért kértem ötleteket.

2016. dec. 16. 08:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tömbösítettem a dolgokat. Egyszerre főztem meg több napra, egy napon vasaltam, stb. Alvásidőben tanultam, mert reggel készülődni kellett. Mesenézés, meg játék közben is tanultam, aláhúztam, jegyzetet írtam. Persze ez olyan játék volt, ahol én csak ott voltam, a gyerek játszott. Olyan is volt, hogy a nagy játszott a kicsivel, addig csináltam valamit. A reggeli és délutáni alvásidős tanulás csak akkor ment, amikor még nem dolgoztam. Aludni olyan 6 órákat tudtam max. Jó, hogy vége.
2017. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Sajnos lehetetlen volt számomra úgy megoldani, hogy semennyire ne lássák a gyerekek a kárát. Ha nincs segítséged, szerintem nem lehet. De ne gondolj súlyos dolgokra, az történt, hogy a velük töltött időből is el kellett vennem valamennyit.
2017. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!