Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha elrendelik az iskola...

Ha elrendelik az iskola bezárásokat, akkor ki vigyáz a gyerekekre?

Figyelt kérdés
Mert a munkahelybezárásokat ugye nem rendelik el. Magában otthon nem lehet, nem mindenkinek van nagyszülő, aki vigyáz rá. Azt várják majd, hogy vegyen ki szabadságot az ember akár hetekig (ugye pl. olasz példa, hogy folyton hosszabbítják, hogy még 1-2 hét még 1..? Az idősebbje miatt ugye minek, de azok meg -majd mint Ázsiában- csoportosan lógnak a plázákban vagy akárhol, szóval majd csoportosulnak, csak máshol.
2020. márc. 11. 10:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Az én munkahelyemből kiindulva ha ilyen válság helyzet lenne, akkor engednék az otthoni munkát. De én irodista vagyok, meg tudom ezt oldani.

Bolti eladók, mentősök, orvosok, stb. biztos nem.

2020. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Követem, kérdeztem már ugyenezt máshol...
2020. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

Ez engem is érdekelne.

Egy ovisom van. Nagyszülők nincsenek.

Én is és a férjem is gyárban dolgozunk. Tehát otthonról nem végezhető.

Nincs az az orvos aki kiír 3 hét tpre.

És nyilván a munkáltatónk sem hülye. Tudná h kamu a betegség. Még ha felváltva is megyünk a férjemmel ( ő középvezető) akinél meg pláne díjaznák a betegállományt. És persze a többi műszak esznek is van kisgyerek stb.... Szóval megáll a fél gyár, mert sokan nem tudnák megoldani mással a gyerek elhelyezését

2020. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Jó kérdés. Mondjuk szerintem a nagyszülő sem opció. Elvileg ők a legveszélyeztetettebb korosztály. Én nem szívesen kockáztatnám az életüket ha nem muszáj.
2020. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok. Azért azt ne felejtsük el, hogy a munkahelyek többsége már gondolkodik a járvány ügyben és nem egy helyről hallom, hogy protokoll van arra is már, ha valaki utazni menne, 2 hétig otthon kell maradnia kötelező szabiként, stb.

Ha tényleg eljutnánk oda, hogy ovi meg iskola bezárás, akkor a munkahelyeknek is igazodniuk kell hozzá, azaz igen, akkor táppénz és majd kitalálják hogyan oldják meg ezt pénzügyileg. Az egyik függ a másiktól. Törvényileg nem lehet olyat tenni, hogy valaki gyereke otthon legyen amíg a munkahely nem tudja biztosítani a szülőnek az otthon maradást. Ilyen NINCS. Az más kérdés, hogy ha ilyen lesz, akkor melyik munkahely fogja felmondani a munkavállalónak a munkaviszonyát ha vége ennek a cirkusznak.

2020. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Törvényileg a kettőnek nincs köze egymáshoz, és hogy őszinték legyünk precedens híján az ilyen helyzetek jogi háttere nem igazán tisztázott. Iyen lezárások nem voltak talán még soha Európában, a spanyolnátha óta. Az irodai dolgozóknál még ok, de a termelő egységek nem állhatnak le hónapokra, és a bolti dolgozók, egészségügyisek gyerekeivel mi lesz?
2020. márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

Szerencsére nálunk nincs ilyen probléma, de azt se felejtsük el h van akik nagyon is rá szorulnak h mind két szülő teljes fizetést kapjon. Mert a tp még a Jobbik eset, (bár az oep nem hinném h önként és dalolva szeretné fizetni a gyerekfelügyeletemet) de ha fizetetlenre küld a cég?

És valóban, benne van a pakliban h utána közli a munkáltató h le építés van gazdasági okok miatt. Gondolom első körben lesznek azok akik nem tudtak bemenni....

Érdekes és elgondolkodtató a helyzet.

2020. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Mi szerencsések vagyunk mert itthon vagyok a kisebbikkel gyeden. De ha nem lennék nem tudom mit csinálnánk. Mindketten a férjemmel olyan szektorban dolgozunk, ami ha óriási bmmeg van akkorse áll le, nincs lelépés homeoffice stb. Segítségünk meg nulla.
2020. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha ilyen döntést hoznak ,akkor állami szinten hoznak megfelelő másikat is ami a szülőket érinti.A normális munkavállalót meg a munkahely se fogja egy-két hét miatt kidobni, ha igen akkor azért a munkahelyért se kár, mert ha elmész a gyerekkel kétszer tp -re akkor is kirúgnak.
2020. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk hétfőtől nincs tanítás. Kezdhetünk gondolkodni.
2020. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!