Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire érintene titeket...

Mennyire érintene titeket negatívan az évismétlés?

Figyelt kérdés

Ha a vírus miatti helyzet fokozódna, és a gyereknek évet kell ismételnie, vagy a gimi után kimaradna 1-2 éve a fősuli előtt?

Pl.: Anyagilag bírnátok? Elküldenétek arra az időre melózni? Hogy hagynátok egyedül a kisiskolást, ha nektek kell a meló, mert másképp nincs kaja és villany?



2020. márc. 12. 12:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Upszika, jól benéztem. Első vagyok. Szóval szerintem sem fogják bezárni az iskolákat, én ettől egyáltalán nem félek.
2020. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Èn tartok tőle, hogy be fogják zárni az iskolákat, túl nagy lesz a nyomás. Remélem, hogy ebben az esetben majd hoznak egy rendeletet, hogy nem kell évet ismètelni.

Annyi mindenèrt csináltak már törvénymódosítàst, ezèrt is megtehetik.

2020. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
"Évismétlés egyszer volt, az 1944-45-ös tanévben" - még akkor SEM volt. Aki min. 3 hónapot járt iskolában a tanévben, az kapott bizonyítványt.
2020. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az évismétlés szöveg nagyon gáz indoklás volt (G. G. részéről), kis rugalmassággal áthidalható. Inkább a gazdasági vonzata miatt nem akarják a bezárásokat, csak ezt nem mondhatják.
2020. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

13-ra:

Köszönöm a kiigazítást.


Tehát meg lehetett oldani még akkor is évismétlés nélkül. Nos, ha akarják, most is meg fogják oldani. Akármilyen hosszú szünet lesz. Ha direkt évismétlésre játszanak, hogy a következő tanévben kétszer annyi első osztályos legyen az iskolarendszerben, akkor persze lehet évet ismételtetni.

2020. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha bezárják, valószínűleg a nyári szünetből tudnának/fognak csipkedni. Egyébként még gazdasági okok miatt nem záják be. De szerintem is be fogják ha már gáz lesz, de most lenne több értelme, nem amikor elterjedt, mert hiába nem veszélyes gyerekekre, hordozók és úgysem tartják be a higiéniát. A legtöbb alsósnak már van telefonja, simán lehetne általánosban is valamilyen szintű távoktatást kitalálni ugyanúgy, mint ahogy a betegeknek is pótolni kell a lemaradást és elküldik emailen. Legalább azok kivehetnék a gyereküket, akik már most meg tudják oldani, ezzel még a bejárók is jobban járnának, a tömegközlekedők meg sokakat hurcolászó nagyszülők meg pláne.
2020. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes csak a térképre ránézni itt: [link]

Mennyi hülye kormány közé ékelődött szeretett hazánk! ;)

Egyébként az évismétlést én is marhaságnak tartom. Egyrészt egyelőre úgy néz ki, 2–4 hétig kéne zárva tartani a sulikat (ha a jövő héten kezdődne ez, ahogy pl. Ausztriában, akkor 3 hét + tavaszi szünet lenne), másrészt azért a 21. században meg lehetne oldani, hogy online tanuljanak (ahogy más országokban is megoldják). És nem valószínű, hogy országos szintű bezárás lenne, hanem pl. Budapestet zárnák csak le, itt nem járnának suliba.

A legnagyobb gond ezzel nyilván az, hova tegyék a szülők az ovis/alsós gyerekeiket…

2020. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"egyelőre úgy néz ki, 2–4 hétig kéne zárva tartani a sulikat" - EZ a h*lyeség, és szerintem ahol már bezártak, ott nem is fognak egyhamar kinyitni, hiszen 2-3 hét múlva csak sokkal rosszabb lesz a helyzet, ez biztos! Korrektebb 2, de inkább 3 hónapról beszélni!


"másrészt azért a 21. században meg lehetne oldani, hogy online tanuljanak" - na igen, pl. az ausztrál farmokon már 50-70 évvel ezelőtt is rádión tanultak távoktatásban, de itthon ehhez nem adottak a feltételek, még az egyeteken sem nagyon, nemhogy a közoktatásban! És akinek nincs ehhez elég jó eszköze? Meg korlátlan internet? És mi van pl. az egyetemi szerverek kapacitásával? (Nálunk pl. diasorok kiadása, és egyes tárgyakból hanganyag feltöltése lesz, kb. szerintem ez a max., ami reális)


"nem valószínű, hogy országos szintű bezárás lenne, hanem pl. Budapestet zárnák csak le" - ez logikus és indokolt lenne, de közigazgatásilag nem hiszem, hogy megoldható.

2020. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!