Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vakbélműtét után mehet 3...

Vakbélműtét után mehet 3 nappal elsős fiam suliba? Eddig nem hiányzott semmit sem, de a tanító néni szólt,1 hêt hiányzás után biztos az évismétlés.

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nem kéne engedni,olyan meg nincs hogy ennyi hiányzás után évet kell ismételni,szerintem ezt te is tudod.
2019. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
1 hét után? Na ez tuti nem íhy ban, infulentával és hányásos vírussal ks otthon vannak egy hetet többazör is....
2019. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk 250 óra hiányzás után van évismétlés... És akkor is inkább magántanulónak írnak át.
2019. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Aha persze. Vagy hazudsz vagy félreértettél vmit.
2019. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Én arra tudok gondolni, hogy már eddig is sokat hiányzott a tanévben és ha még 1 hetet hiányzik, akkor azzal összegyűlik az óraszám. Gondolom ezért küldenéd már 3 nap után, ugye?
2019. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országban jelent egy hét hiányzás évismétlést? Viccnek is rossz.
2019. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

Ez félreértés lesz. Egy influenza is eltart egy hétig, a bárányhimlő hosszabb, a tüdőgyulladás három hét. A gyerekek jó része 10-12 nap hiányzással csinálja végig az első osztályt, de több is könnyen összejöhet. Semennyi hiányzás nem teszi kötelezővé az osztályismétlést, bár bizonyos mennyiségű (többszáz óra!) mulasztás után osztályozóvizsgát kell tenni.

Akkor mehet iskolába a gyerek, amikor az orvos megengedi. Addig szépen zarándoljatok be az iskolába, vigyétek haza az összes tanszert (korongok, betűkészlet, egyéb segédeszközök, ha vannak). Kérdezzétek meg naponta a leckét. A tanító szívesen elmondja, meddig haladtak a tankönyvben, munkafüzetben, ha fénymásolt feladatlapokat használtak, azt is meg fogjátok kapni.

Azért az elsős tananyag nem atomfizika, ha legalább 8 osztályt végeztél, tudsz segíteni a gyereknek.

Egyetlen dolgot csinálnak gyakran rosszul a szülők, mikor olvasást gakorolnak az elsősökkel. NEM szabad a betűket felnőttesen bé, em, cé és hasonló módon megnevezni, de a bö, mö és hasonló ejtés se jó. A gyereket is ki kell javítani, ha így mondja. Kimondhatja a hívóképet (ami az olvasókönyvében az új betű mellett szerepel l= a létra betűje, vagy hangoztassa magában a lll hangot. Ez némelyik mássalhangzóval nehéz, de inkább legyen alig hallható a "c" vagy a "t", mint hogy a gyerek "cöicöa"-nak olvassa a cica szót, vagy Emese nevét mse-nek írja.

2019. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Én biztos nem engedném hogy menjen. Azért egy vakbél műtét nem egyenlő a náthával. Mi van akkor ha a friss heget véletlenül megütik neki? A tanár vállal érte felelősséget? Gondolom beteges volt, míg a műtétre nem került sor és összegyűlt a sok hiányzás. Inkább beszélj az igazgatóval, és hagyd otthon még a gyermekedet szerintem. Én még azt is megfontolnám ha sokat hiányzott, hogy nem ártana az év ismétlés. Még csak elsős. Ilyenkor neki sem akkora trauma, mintha mondjuk 3. vagy 4.osztályban buktatnák meg, mert nem tanulta meg az alapokat elsőben. Bár ezt az 1 hetet igazából én sem értem.
2019. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
A kérdező azt írja, hogy eddig semmit sem hiányzott, ez az egy hét lenne az összes hiányzása.
2019. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Vagy hazudsz, vagy bolond vagy már bocs.
2019. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!