Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolások szülei! Ti erre...

Iskolások szülei! Ti erre mennyire lennétek vevők?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, ugye most nekünk sincsenek megtartva az órák, egy csomó szabadidőm van. Arra gondoltam, hogy ha már így ráérek, szívesen vigyáznék a kisvárosomban iskolás gyerekekre (de akár ovisokra is), akik szülei nem tudják megoldani, hogy otthon maradjanak velük. Esetleg több gyereket is vállalnék, segítenék nekik a tanulásban, jelképes összegért (mivel szükséghelyzet van és segíteni szeretnék, így nem kérnék annyi pénzt, mint "rendes" bébiszitterkedésért, de azért szeretetszolgálat sem vagyok).

Ti mennyire lennének vevők egy ilyen lehetőségre?

A közvetlen ismerőseim között nincsenek iskolás korú gyerekeket nevelő szülők, úgyhogy tőlük nem tudtam érdeklődni arról, hogy hol tudnám jelezni, hogy ilyesmit vállalok, hogy viszonylag sok emberhez eljusson?



2020. márc. 14. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jó ötlet.

Én a település fb oldalára írnám ki és / vagy szólnék a helyi iskolákban, óvodákban.

2020. márc. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Épp az lenne a lényeg, hogy mindenki maradjon otthon és minél kevesebb emberrel érintkezzen, nem az hogy csoportokba verődjenek.
2020. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 a mai sajtótájékoztatón azt mondták, hogy nem gond, ha kisebb csoportokban vannak a gyerkek (pl egy szomszéd vigyáz a környékbeli néhány gyerekre). De én nem feltétlenül csoportra gondoltam, szívesen vállalnék egyetlen gyereket, vagy pl testvéreket is.
2020. márc. 14. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Biztos van olyan csalad akinek nagy segítség lenne. En szulokent ezt csak úgy engedném, ha te jönnél. Valtoruhad nalunk lenne, amit en mosnek ki. Te megjössz, fürdőben átöltözöl, kezet mosol. Ruhaidat elteszed a hatizsakodba. És kondjuk ezt is úgy, ha nem kene tomegkozlekedned hozzánk, tehát pl a mi utcánkban laksz. Különben sok értelme nem lenne sajnos.
2020. márc. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 kisvárosban lakom, szóval hál'istennek gyalog viszonylag hamar eljutok bárhová városon belül. A többi csak részletkérdés, ilyesmiben tudok alkalmazkodni a szülők igényeihez.
2020. márc. 14. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem engednem ezt mivel azert vannak a gyerekek itthon ne erintkezzenek massal.
2020. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
2-3 hét múlva, mikor az már nyilvánvaló, hogy nem kaptad el az egyetemen a vírust, lehet, hogy lesz realitása a kérdésednek. (Elvileg azért zárták be elsőként az egyetemeket, mert ott a legnagyobb a fertőzöttség kockázata.)
2020. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most is nyilvánvaló, nem jártam külföldön, nem találkoztam külföldiekkel, egészséges vagyok. De persze mindenki eldöntheti, hogy mit vállal a gyerekének.
2020. márc. 14. 19:53
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Az ötlet jó, az én lányom is fontolgatja. Csak ő ezért nem kérne semennyi pénzt. Én igazat adok neki, mert nem lenne korrekt azokkal szemben, akik rászorulnak. Komoly problémát a gyerekfelügyelet megoldása főként azoknak jelent, akik alapvetően kevés jövedelemmel rendelkeznek, ők azok akik olyan mukahelyen dolgoznak, hogy elküldenék őket, ha otthon maradnak hosszabb időre. Szóval én ilyenektől biztosan nem kérnék pénzt. Más bajából nem nyerészkednék, kicsit sem.
2020. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!