Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a régi időkben szültél...

Ha a régi időkben szültél volna, életben lennétek?

Figyelt kérdés

Bocsi, kicsit sután fogalmaztam.

Olvastam egy érdekes cikket, ezért érdekel a válaszotok.

Szóval ha a rutin orvosi beavatkozások, fájdalomcsillapítók, burokrepesztés, oxitocin, gátmetszés és császármetszés ideje előtt szültél volna, életben lennél te és a babád?

Ha nem, miért nem?


Kezdem én: nekem szerencsére teljesen komplikációmentes szülésem volt, ugyan volt gátmetszésem és kaptam oxitocint, de egyébként anélkül is megszületett volna, maximum repedek és tovább tart.


Várom a válaszokat, köszi :)


2019. aug. 5. 14:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Igen, életben lennénk.
2019. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát a második után kétséges, mivel rendesen ömlött belőlem a vér, és a lepény sem vált le. 50 évvel ezelőtt talán túléltem volna, 100-200 évvel ezelőtt nem biztos. Bár én optimista vagyok, azért a higiéniás helyzetek sokkal rosszabbak voltak akkoriban.
2019. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Életben lennénk...nulla komplikáció (csak gátmetszés...hmm ez nem tudom életben maradást jelentene e :D) Nulla fájdalomcsillapítás, se burokrepesztés, se indítás, se semmi... szóval kb igen...
2019. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Elsővel igen, a másodikkal osszegabalyodott ikrek, én meg talán ok biztisan nem
2019. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Rh negatív vagyok, minden gyerekem Rh pozitív, igy az elsőnek semmi baja nem volna, de vagy ki se tudtam volna hordani többet, vagy súlyos károsodással született volna a második és a harmadik gyerekem az anti-D feltalálása előtt.
2019. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Pre-eklampsiám volt az ikrekkel 35 hetesen. Így is azzal fogadtak a császár után, hogy "ezt jól megúszták!"


Kistesó meg 41 hetesen még nem akart kijönni, semmi jele nem volt szülésnek, aztán egyszer csak hirtelen leesett a szívhangja. Hála égnek, pont a kórházban voltunk, sürgősen császározták őt is.

2019. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha tegyük fel semmilyen gyógyszert nem is lehetett volna szedni, akkor nem is lettem volna terhes, mert durván pajzsmirigy alulműködésem van. :D


Ha tegyük fel ez nem számított volna, apuka sem lett volna hozzá, mert műtötték a veséjét.


De ha mindezek nem számítanak, a terhességem elég egyszerű volt, a baba pici volt, nem volt nehéz a szülés se. Mármint nyilván megszenvedem, de abba nem haltam volna bele.

2019. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor még se születtem volna, de ha ettől eltekintünk, szerintem én életben lennék, de a babám nem. Vagy ha igen akkor is komoly problémái lennének. A méhlepényem olyan volt mintha nem is lett volna, fájások alatt nem kapott elég oxigént a baba, így azonnal toltak a műtőbe.
2019. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Mind 2 szülésem komplikáció mentes volt, szóval igen.
2019. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a terhességet nézem, szemészeti indikációval volt 2 császárom, valószínűleg nem vakultam volna meg, a szemész azt mondta a szemfenéknek semmi baja de a magas dioptria miatt nem vállalnak felelősséget semmire.

Egyéb gond nem volt, befordultak, túl nagyok sem voltak, talán kijöttek volna simán is.

Viszont előtte volt egy méhpolip műtétem és a férjem heréjét is műtötték, ezek nélkül lehet terhes se leszek.

2019. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!