Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire tartjátok etikusnak,...

Mennyire tartjátok etikusnak, hogy a testnevelő órákat ilyen szigorú keretek közt tartják számon?

Figyelt kérdés

Szubjektív véleményetek alapján elvárható egy gyermektől, hogy készítsen felvételt saját magáról és küldjék el a testnevelő tanárainak?


Én bevallom őszintén, kissé túlzásnak tartom azt, hogy ennyire szigorú módon tartatják be a diákkal a testnevelés órákat. Szerintem nagyon sok olyan gyerek van aki megaláztatónak érezheti azt, ha egy "idegen" személy személyes videókat kér tőlük. Sokkal hatékonyabb lett volna egy olyan megoldást kitalálni amely mindenki számára kedvező. Például a tanár felhívja a figyelmet a diákoknak a testmozgás fontosságára, motivációként pedig felajánlja, hogy aki küldd neki bármiféle erre utaló bizonyítékot azt 5-össel jutalmazza. (legyen ez videoanyag vagy testedzési jegyzőkönyv, stb)


De nálunk közel sem így van. Itten felsoroltak néhány nevet akik gyógytestnevelésre szorulnak, számukra megadtak egy kurzus kódot, melynek segítségével a Google Classroomon beléphetnek a gyógytesi kurzusra, és ott a "kedves" tanító nénike minden napra osztogatja a feladatot amelyről bizonyítékként felvételt kér. Természetesen aki nem kükdi át annak igazolatlan hiányzás és 1-es jutalom jár.

Ez mennyire ésszerű? Egyetértetek ezzel?



2020. márc. 24. 01:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Az, hogy fel le ugrálsz fél óráig piszkosul nem személyes videó, a valóságban is nézné, plusz nyilván nem fog több tucatnyi 45 perces videót végignézni, csak a megléte a lényeg. Ebben semmi etikátlan nincs.

Ráadásul rendkívül hasznos, mert a gyerek gyakorolhatja, hogy kell magát felvenni, és kvázi mások előtt szerepelni. Nem egy munkakörben, de akár állás interjún is használható tapasztalat.

2020. márc. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon helyesen teszik, sok a lusta, elhízott, szörnyű testtartással megáldott, nulla állóképességű fiatal.
2020. márc. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Ez így azért durva mert a tanárnő láthatóan nincs tisztában a személyiségi jogokkal és az alapvető adatvédelemmel, ami kiskorúak esetében különösen szigorú és nem ártana betartani. Ez alapján simán megtagadhatom, hogy bármilyen felvételt küldjek a gyerekemről és ha ezek miatt hátrány éri a gyereket az törvénytelen. Erre mondjuk felhívnám a figyelmét. Szerencsére nálunk normálisabbak a tesitanárok, csak küldenek egy-egy videót, hogy mit mozogj, de nem kérnek törvénytelen módon "bizonyítékot". Amúgy meg őszintén nem mindegy? Aki szeret mozogni az fog is. Aki utál azt meg ilyen módszerekkel nem rávenni lehet, hanem még jobban megutáltatni vele az egészet.
2020. márc. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is csak videót tett be a tesi tanár mit kellene csinálni.
2020. márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk 1 db fotóval kellett igazolni, hogy a gyerek elvégezte a feladatát (szülő lábáról zoknit megszerezni).

Hogy ebből ki csinált otthon valóban birkózós-játékos szórakozást, és ki az, aki csak elővett a fiókból egy zoknit, kutya nem ellenőrizte.

2020. márc. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Csak és kizárólag azért csinálják, mert valamivel le kell dokumentálnia, hogy mire veszi fel a fizetését. Az mennyire etikus, hogy a többi tanár vasárnap este 10 perc alatt összeírja a következő heti oldalszámokat, felteszi egy face csoportba, én otthon megtanítom a gyereknek, ő meg fizetést kap érte? Én egyelőre kényszerszabadságon, de néhány hét múlva fizetés nélkül leszek.
2020. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg nem kéne videót kérnie. Személyiségi jogokat sért. Én is tanár vagyok, és ebben a helyzetben tudnunk kell elengedni az ellenőrzést ilyen téren. A fizetést arra kapja, hogy küldi az anyagot, nem arra, hogy ki csinálja meg.
2020. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Jogsértô a dolog, nyugodtan szóljatok a felettesének. Sosem voltak normálisak a testnevelés tanárok, de ez már egy új szintje a dolognak.
2020. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5%
Mert, amikor ott ugrálnak egymás hegyén hátán, akkor azt nem látja senki? A társaik előbb alázzák meg, mint a tanár egy szros videó miatt. Mi ez a túlérzékenység? Tinihiszti? Vagy anya nem tudja máshogy levezetni a feszkót? Ne drámázzunk már! Olyan önérzetes lett hirtelen mindenki, mert meg kell emelni a popót meg letölteni 2 appot, hogy nevetséges. Mi ez a vergődés már? Miért nem azt nézzük, hogy a gyerek érdeke, hogy mozogjon?
2020. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
3-as írja jól, ez adatvédelmi szempontból kifogásolható. Nálunk edzésnapló van. Ilyen körülmények között persze lehet csalni, de pont a mozgásnál hülyeség, normális szülő nem is engedi, hogy ne mozogjon a gyerek.
2020. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!