Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hova járassam iskolába a...

Hova járassam iskolába a gyermekem?

Figyelt kérdés
Fiú gyermekünk idén lesz tanköteles !A tavalyi Pedagógiai Szakszolgálati vizsgálatok alapján az F-70 , s kóddal illeték , amely ( enyhe értelmi fogyatékosságot ) - jelent ! Itthon viszont azt tapasztaljuk , hogy nem az a baj , hogy megtanulni nem képes dolgokat , hanem nem érdeklik a feladatok ! Sajnos a tanárok szerint ez az állapot , határeset az átlag és a Gyógypedagógiai általános iskola között ! Mi szülők nem szeretnénk , hogy a fiunk a Gyógypedagógiára járjon , viszont a szakemberek ezt javasolják ! Viszont a szüleim hallani sem akarnak róla és az ismerőseim , rokonaim is le beszélnének erről a döntésről és van egy tanárnő is köztük ! Így most tanácstalan vagyok , ezért ara kérném a tisztelt szülőket , tanárokat , vagy az ehhez hozzá értő szakembereket , akik olvassák a kérésemet , ha tudnak , legyenek olyan szívesek és adjanak tanácsokat ! Köszönöm !
2020. ápr. 10. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Én megpróbálnám a sima iskolát,esetleg valami jobb nevű gyógypedagógiait ( pl.Pető) sajnos itt mifelenk a gyogypedagogiai tele van problémás,deviáns gyerekkel,en nem szívesen adnàm közéjük a gyerekem.
2020. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Se a szuleidnek,se az ismerőseidnek közé nincs hozza. Sima általános iskolában nehéz dolga lesz a gyereknek, nulla sikerelm3ny, állandó kudarc, nagy eséllyel bukdácsolás, és évismétlés. Gyógypedagógián esély a sikerre, később lehetőség átlépni a sima latalanos iskolába. A másodikat választanám.
2020. ápr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógiai iskolát javaslom vanak igen jó iskolák e tekintetben is .

Sok problémája lesz egy sima iskolában mind a gyerekeknek mind a tanárnak a gyerekedel mert nem tudnak majd gyereked miatt haladni normál tempóban.

És nem osztogatják ezt között minden gyereknek.

2020. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógypedagógus vagyok egy normál általános iskolában. Tudod, hogy mit biztosít a törvény a gyerekednek, ha normál suliba viszed? Heti kettő órát a gyógypedagógusával. A többit az osztályában. Mindezt úgy, hogy a tananyaga, tankönyvei teljesen eltérő, mint a többinek (mert ha ugyanaz lenne, nem bírná a tempót). Gyakorlatban: mialatt a tanító néni a f betűt tanítja a teljes osztálynak, a tiédnek tanítsa a m betűt. Képtelenség. Egy olyan osztály kell neki, ami az ő tempójában és az ő igényeit figyelembe véve halad.

Egyébként a gyógypedagógiai iskolák zöme nagyon jó, sokkal felkészültebbek és sokkal felszereltebbek. A gyógypedagógusok ott szuper szakemberek mind, nincs akkora szórás, mint a normál iskolákat ellátó gyógyepedagógusok között. (Már bocs, én is az utóbbi vagyok, mégis ez a véleményem.) Ha már F70es kód van, akkor szerintem a legjobb választás a speciális iskola.

2020. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm , minden kedves hozzászólónak az értékes infókat , tanácsokat . Remélem könnyebben hozzuk meg a helyes döntést , a döntést mely a gyermekünk érdekében a legjobb . Köszönöm ...
2020. ápr. 10. 18:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én is pedagógus vagyok, van ilyen helyzettel tapasztalatom. Írhatok privátot?

2020. ápr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek Budapesten jó gyógypedagógiai iskolát ahol tényleg jól bánnak gyerekekkel.ha érdekel akkor megírhatom privátba.
2020. ápr. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem sni-s mindkét gyerekem, igaz adhd-val és beszédfogyatékkal.

A fiam a súlyosabb. Neki az oviban az óvónők és a gyógypedagógusok is a helyi speciális iskolát javasolták. Igaz, neki normál iq-t mértek az alacsony tartományban, de nagyon ellenállt minden feladatnak, nagyon szórt a figyelme, és leginkább a társaival nem jött ki jól.

Én elmentem a helyi gyógypedagógus suliba beszélgetni az ofővel, és ismertem is olyat, aki onnan menekítette ki a gyerekét. Ezek után úgy döntöttem, hogy marad a normál általános iskola.

Kerestünk olyan sulit, amit mindenki ajánlott, elmondtam a leendő ofőnek milyen a gyerek, vállalta. Aztán nem őt kaptuk. Pályakezdő tanár volt az egyik tanár, a másik meg egy idősebb nő. Eleinte jól ment minden, aztán a pályakezdőt kirúgták, a másik meg kórházba ment. Innentől elszabadult a pokol, nem volt tanár az osztályban, legtöbbször csak egy ped. asszisztens, az órák alig-alig voltak megtartva, az osztály szétesett. Hozzáteszem volt 8 db sni-s gyerek az osztályban, köztük autista is. Amikor az ofő visszajött a kórházból, elindult a családom ellen a bosszúhadjárat. Behívtak, hogy vigyem el a gyereket sürgősen a suliból (meg még rajtunk kívül 4 másik anyukát). Én megmondtam, hogy eszemben sincs, vállalták, kezeljék. Innentől ott bántották a gyereket, ahol értek, minket meg feljelentettek, hogy biztos bántalmazzuk otthon a gyereket.

Ezek után persze elvittem a gyereket, most 2 éve járunk a helyi körzetes suliba. Nem mondom, hogy nem volt gond, de kezelik. Fel sem merült, hogy ne lenne integrálható a gyerek. Magatartása 3, de egyébként csinálja szépen amit kell, csak iszonyat sokat dumál órán (is).

Tudom, kicsit más a helyzet, mint nálatok. De a következő tanulságot vonnám le: próbáld meg a normál sulit. Készüljetek fel a kudarcra. Ha kettes tanuló, akkor kettes tanuló, nem számít. Ha a első suli nem jön be, váltsatok. ha a második sem, akkor menjen a speciális suliba.

Értem én, hogy neki az lenne jó, ha az ő tempójában haladnának, de a speciális suliról azért azt tudni kell, hogy nem kap rendes bizonyítványt. 9 év után 6 elemit.

Nem tudom persze mennyire súlyos a helyzet, de sokat fejlődhet még. Ha speciálisba adod, akkor ezzel elintézted a jövőjét egy életre, amíg él, neked kell eltartani. Azért ezt nem árt fontolóra venni. Pláne, ha te otthon úgy látod, hogy nem szellemi fogyatékos.

Sokszor félrediagnosztizálják a gyerekeket, ha nem működik együtt, nem fognak neki könyörögni, simán beírják, hogy nem tudta. Én bent voltam minden vizsgálaton, láttam.

Az én fiamnak pl. 88-as iq-t mértek, ami szerintük még nagyon jó. De láttam, hogy miért, a gyerek nem értette, visszakérdezett, azt mondták, nem lehet még egyszer elmondani. Erre rávágta, hogy akkor nem tudom, és beírták, hogy nem tudja. Te bent voltál a vizsgálaton? Láttad, mit produkált?

Azért a 88-as iq igencsak marhaság, matekból a legjobb az osztályban, helyesírás is nagyon jó, az olvasásértés egy kicsit nehezebben megy.

És kudarcélmény lesz az iskola, igen. Erre fel kell készülni. De szinte minden gyereknek az. De ha meg bírná a normál tempót, akkor az sem jó, ha egész nap csak rajzolgatnak, aztán meg nem lesz munkahelye.

Adj neki egy esélyt. Ha nem megy, még mindig átmehet a speciális suliba. Onnan viszont nem mehet át a normálba.

2020. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2-es mégis honnan veszed, hogy van esélye később átmenni normál iskolába? Nekem a gyógyped suliban mondta az ofő, hogy elméletileg van rá lehetőség, de a gyakorlatban még soha nem fordult elő.

A szép pedagógiai program mögött azért nem árt a valóságot is ismerni. Én nem kétlem, hogy vannak az országban normálisan működő speciális iskolák, de mielőtt oda adod a gyereket, jó lenne, ha beszélnél olyan szülőkkel is, akik oda járatják a gyereküket.

2020. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor 3 gyerekem közül 2 sni megkésett beszédfejlödés és még pár hasonló probléma oviba is olyan oviba járt ahol volt sni csoport volt egy normál oviban ,onnét a nagyobb fiamat a helyi suli logopédiai osztályába írjatok normál iskola ,az első évben még jól érezte magát gyerekem másodikba már nem mert kapott az osztályfönök maga mellé egy idősebb tanárnőt egy nyugdíjast na innentől kezdve gyerekem nem érezte jól magát mert ez tanárnő úgy hajtotta őket mint a normál osztály lettek volna így fogtam magam és nagy nehezen találtam neki egy megfelelő iskolát,oda vittem át ,egy sni osztályokat is müködtetö gyógypedagógiai általános iskolát ahol nem heti 1x volt logopédiai mint normál iskolába hanem napi szinten és minden adott volt fejlesztéshez ahol türelem is meg volt ezeknek bészédfogyatékos,figyelemzavaros stb gyerekeknek a tanitásához,sőt 1kislány miután javult beszéde át vittek normál suliba és ott is helyt állt.kisebbik fiamat ezek után egyböl ebbe suliba íratuk be mert ugyan ezen problémék voltak vele is 8.osztály után normál gimnáziumba járnak sőt kisebbik fiamrol le is veték az sni között már csak btm lett abból is csak T betü vonatkozik rá arra meg kap fejlesztést a gimnáziumba.
2020. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!