Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A járványhelyzet, mennyire...

A járványhelyzet, mennyire változtatja meg a gyereketek iskolaválasztását?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy tanulva a mostani állásvesztésekből, mennyire terelitek a gyereket olyan szakmák felé, amikre valóban mindig, minden korban és helyzetben szükség van, és fix munkahelyet biztosítanak?


Pl.: fegyveres testületek, egészségügy, mezőgazdaság,...



2020. máj. 9. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy gyereket, aki szakma választás előtt van, már nem lehet "terelni". Tanácsot persze lehet adni, de az ő döntése kell legyen. Ráadásul a képességei és érdeklődési köre is nagyban befolyásolják a lehetőségeket. Hiába akarod, hogy atomfizikus legyen, ha már az általános iskolai matek sem megy.


Szóval nem, ez a helyzet nem változtat semmin.

2020. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Semmi értelme efféle “terelésnek”, hiszen 5 évnél nincs rövidebb egyetem, annyi idő alatt pedig vége lesz a recessziónak.
2020. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a kérdés kisgyerekekre vonatkozik.


Én ígygekszem afelé terelni ami érdekli. Saját tapasztalat, hogy nem érdemes belevágni olyan tanulmányokba amit rühell az ember. Pl. Én bolond olyan szakra mentem amihez nem volt érzékem, és nem érdekelt. Nem is fejeztem be, nem ment. Matekos volt egyébként és a matekot érteni kell, nem lehet sajna beseggelni.


Szóval figyeld meg mi érdekli, beszélgess vele, és támogasd a későbbi választásai során.

2020. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igyekszek* geez
2020. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
#3 Teljesen mindegy, kisgyereket sem kell “terelni”, mert attól még nagyobb korában valószínűleg teljesen más dolgok fogják érdekelni. Azt válassza, amit szeret. Nem az alapján kell szakmát választani, hogy mi lesz ha egyszer vírus lesz.
2020. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Ugyanezt írtam én is... Elolvastad a válaszom?
2020. máj. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Lehetsèges, hogy nem, félálomban írtam a válaszom😀 csak a “kisgyerek” szó ragadt meg
2020. máj. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja. Azért eddig is lehetett tudni melyek azok a szakmák amikkel "biztosra" lehet menni. Pl. mindig a turizmus-vendéglátás az, amelyik legelőször megérez mondjuk egy gazdasági visszaesést, mert először ezekkel kezd spórolni a nép, nem is kell ehhez járvány.
2020. máj. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Mire elvégzi teljesen más lesz a helyzet. Az én időmben pl. a közgazdász volt nagyon divatszakma. Mire elvégeztem, annyian voltunk Dunát lehetett volna rekeszteni a közgazdászokkal. Tanulja, ami tetszik neki, ami érdekli. Persze észszerű keretek közt. Pl. az enyém régész akar lenni, mondtam neki, hogy remek, biztos nagyon izgi, de Magyarországon teljesen lehetetlen ilyen szakmát kapni. Pedig képzés az van, amúgy. De minek? Tipikus munkanélküli képzés.
2020. máj. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!