Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha az óvodában ingyen étkezett...

Ha az óvodában ingyen étkezett a gyermekem, akkor az iskolában is jogosult kedvezményre?

Figyelt kérdés
Az oviban minden évben nyilatkoztam, hogy nem éri el az egy főre jutó nettó jövedelem azt a bizonyos összeget. Viszont a suliban nem tudom, hogy ugyanígy megkapjuk-e az ingyenességet, vagy valamilyen kedvezményt. Úgy mondták, hogy a szociális osztálytól kell igényelni (az oviban csak hozták a kormányrendelet mellékletét, hogy nyilatkozzunk) gyermekvédelmi támogatást. De amit most olvastam erről, nem biztos, hogy megkapjuk. Segítene valaki, aki érintett? (Házastársától külön élő szülőként csak az én munkajövedelmem van, egy kislányt nevelek, életvitelszerűen egy albérletben, de lakcímkártyán édesanyám címe szerepel.) Köszönöm szépen!
2020. máj. 22. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos az iskolában már nincs ilyen, ott fizetni kell.
2020. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a suliban már egészen máshogy működik. Ha rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesültök, csak akkor van kedvezmény.
2020. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Olyannyira nem, hogy én közalkalmazottként bérminimummal túl sokat kapok ahhoz, hogy az egy főre jutónk elérje az ingyen étkezéshez szükséges szintet.
2020. máj. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jó hír, de sejtettem. Nagyon drága lesz a sulikezdés és a menza + a bérlet (amit ugye már meg kell venni) 20+ ezer forint havonta...
2020. máj. 22. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk 590 a napi kaja. Érdeklődj utána, mert pl 10órait, uzsonnát simán tudsz csomagolni (úgyis fogsz), akkor meg felesleges fizetni érte (1 hónap után le is mondtam, úgyis az otthonit ette). Máris lejön belőle kb napi 200 ft. Mi 2. osztályban már az ebédet sem fizettük, azóta viszi minden nap. Persze ehhez az is kell, hogy az ember főzzön minden nap. De ha ez megvan, és a gyerek is szereti, akkor tök felesleges azt a sokszor felismerhetetlen szuttyot beletukmálni.
2020. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk pl. ad az iskola bérletet. Ha több mint 40e az egy főre jutó jöv., akkor sajna nem jár az rgyvk... (36e talán a határ, nem merek megesküdni)
2020. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

miėrt kell bėrlet ,nincs gyalog tåvolsågra iskola ?

amugy meg igen ott mår teljes årat fizetsz az ėtkezėsėrt ,ės nålunk suliba mėg az elsősöket be kell fizetni sajnos.de az iskola ahovå lånyod jårni fog minden infot meg ad .

2020. máj. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért mert sajnos albérletben lakunk egy nagyvárosban. A munkahelyemhez legközelebbi sulit választottam, együtt megyünk majd reggelente. Innen van egy járat, szinte háztól házig. Autóm sincs, tömegközlekedünk. Kell neki is bérlet. Ez van, így kell kalkulálnom. Már megkaptam a tanszerlistát és még fel is kell ruházni, de nagyon nem merek előre vásárolni, mi van ha idén nyáron megnyúlik nagyon...
2020. máj. 23. 09:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!