Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskola halasztás: ha kérted/sz...

Iskola halasztás: ha kérted/szakértői bizottság javasolta, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
1 év múlva már jobb volt annyira a helyzet, hogy rendben ment minden?
máj. 12. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Megkésett mozgásfejlődés, megkésett beszédfejlődés, születése óta kapott terápiát. Gyógytornára, logopédiára, gyógypedagógiai fejlesztésre volt szüksége. Ha nem halasztunk, akkor 6 év 1 naposan kezdett volna. Így meg 7 év 1 naposan.

Nem, nem volt elég az 1 év, katasztrófa volt az első év.

Egyébként azóta kiderült, hogy autista.

máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Jezusom.elso.sajnalom. hogy hogy csak suliban derult ki?
máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Autizmus volt az oka a lányomnál. Én már 1.5-2 éves korától tudtam. 20 hónapos korától kapott fejlesztéseket.

Használt az 1 év,igen. Főleg szociálisan.

máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, mint az egyesnél. Bár nálunk folyamatosan mondogatták az autizmust, végül nem kapott kódot. Az első év így is katasztrófa volt. Gyakorlatilag mindent tudott, agyon volt fejlesztve, neki inkább a szociális képességeit kellett volna fejleszteni, de ezt nem is tudják, hogy kell. Az első iskolában egyébként mindenből kiválót kapott, de a magatartása miatt iskolát kellett váltani. A második iskolában már jobb volt, a tanítónők nagyon rendesek voltak, igyekeztek segíteni neki.

Most már felsős, de a tanulás katasztrófa. A gyerek hozzáállása is, de a tanárok sem könnyítik meg. Bár autista kódot nem kapott, sőt, mára már azt mondják, hogy semmi baja, azért én ezt erősen kétlem.

Könyvet nem vesz a kezébe, töriből, irodalomból kettes, ki sem nyitja. Ha próbálok segíteni, olyan oltári balhék lesznek belőle, hogy már inkább ráhagyok mindent. Fogalmam sincs, hogy hová fog továbbtanulni. Kellett volna neki nagyon a segítség, de nem igazán kaptunk, szerintem leginkább senki nem tudja, hogy mit is kezdjen az ilyesmivel. Alsóban végig azt mondták, hogy milyen okos. Én ezt nem is értettem. A két tanítónőt képtelen volt megkülönböztetni egymástól harmadikig. A mai napig nem érti az ételek nevét. "Mi az ebéd? Rántott hús. Nem tudom az milyen, hadd nézzem meg."


Most már mindenkitől csak azt kapom, hogy lusta, meg neveletlen. Bár ez nem annyira újdonság, mindig is neveletlennek tartották, a lustaság az újdonság most.

máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én fiam 5 éves (tavaszi), BTMN, sokáig autizmus gyanús volt, rengeteg tünet stimmelt, de valószínűleg idegrendszeri éretlenség volt csak. Az autizmust most kizárták, és kinőtte az összes tünetet szinte.

Jelenleg a figyelme rossz (kb azt se tudja 5 perce hová tett valamit, de amúgy ha valami érdekli, az órákra is leköti), meg a társas viselkedése problémás, amivel pszichológushoz jártunk, de már oda se kell mennünk. Óvónők szerintem nem szeretik, mert nem a sarokban ülő típus, és amióta megkapta a btmn-t, azt is rá fogják, ami nem az ő hibája...

A helyi szakszolgátat nagyon túltolja, bárki, aki odakerül, ha kell, ha nem, küldik pszichiátriára ("úgyis 1 év a várakozás, legfeljebb lemondja, ha mégse kell akkor már"), és senki nem jön ki minimum btmn kód nélkül.

Az ovis fejlesztést hagyjuk, azt se tudja a fejlesztő, hogy ki a gyerekem. A magam részéről már szinte kitanultam a szakmát, és magam "fejlesztem", ami látványos eredményeket is hozott.

A védőnő szerint 1 évvel fejlettebb értelmileg. A betűket ismeri, lassan olvas, ír, elkezdett már összeadni is. (Nem tanítom, csak érdeklődik ezek iránt.) Az iskolaérettségi feladatlapokat is simán meg tudja csinálni. Ami pedig "lemaradás" azt általában 1-4 hónapon belül szépen behozza.

Az ovin belül is mindig a nagyobbakkal szeret lenni.

Ezen kívül nagyon beteges, csak az orrfolyás-köhögés, de az szinte szeptembertől júniusig.

Szóval nem tudom mire számíthatunk, engedik-e majd, vagy sem. Sajnos a helyi szakszolgátatban képtelen vagyok megbízni (lesz majd iskola érettségi vizsgálat), viszont én sem tudom mi lenne a jó neki. Úgy érzem, ha engedem, az se lesz jó, ha visszatartom, annak is lesz hátránya.

máj. 14. 19:29
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Mintha az én gyerekemről írnál.

Az a baj, hogy egy 7 éves gyereknek már nagyon nem való az óvoda. Ráadásul ha ennyire fejlett, akkor abból is lehetnek magatartásproblémák, ha unatkozik a suliban.

Az enyém is szinte mindent tudott már, mire oda kerültek, matekórán nagyon unatkozott, olvasni is megtanult egyedül, csak az írás volt neki újdonság.

A Szakszolgálatról nekem is megvan a véleményem. Az összes vizsgálaton bent voltam. Nem túlzásból mondom, hogy az 5 éves gyerekkel ugyanazt a tesztet íratták meg, mint a 13 évessel. Nekem is az volt a benyomásom, hogy aki odakerül 5 évesen, nem szabadul kód nélkül. Én őszintén csodálkoztam, hogy miket kérdeztek, és hogy egy ennyi idős gyereknek ezt tudni kell.

Aztán 13 évesen a felülvizsgálaton még mindig ugyanazt kérdezték. Melyik a jobb-bal keze, számoljon kettesével, meg visszafelé, ilyen gagyi feladatok. Le is vették róla a kódot, bár én nem bántam, mert a fejlesztésnek semmi értelme, csak bélyeg. De nagyon sokat szenvedünk a suliban, persze ráfogják, hogy lusta (most már nulla motivációja van, az tény), de én látom a problémákat bőven.

Ha 5 éves, és vissza akarják fogni, szerintem ne ellenkezz, és közben mindenképpen hord el magánúton fejlesztésre. Ha tudod, délben vidd el a gyereket. Én ezt csináltam, mert aludni már 4 éves kora óta nem aludt nap közben, és emiatt folyton balhék voltak. Délelőtt meg elvileg iskola előkészítő foglalkozások vannak, az hasznos. Délután szabad játék, ha megteheted, hozd el.

máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Délután szabad játék, ha megteheted, hozd el."

Pont a délután ért volna valamit a gyerekednek, ha a szocializáció volt a gyenge pont. Nekünk a sok fejlesztés miatt alig volt bent délután, ittuk is a levét a suliban, mert akkor kellett elhoznunk, mert nem bírta. Oviban hozzászokhatott volna.

Egyébként kisebb gyerekem most 5 (tavaszi). Ő teljesen nt módon fejlődik. Nem zseni, nem olvas, nem ír, mégis ezerszer érettebb, mint a testvére volt 7 évesen (a testvére se csinálta ezeket). Ugyanakkor gondolkodom a halasztáson. Az ok: nagyon érzékeny gyerek, konfliktusokba nem áll bele, kudarckerülő. Az óvodában mintagyerek, itthon viszont a legkisebb apróságon elsírja magát.

máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6os, nem problémáztak rajta, hogy bennmaradtál a vizsgálaton? Engem meg sem kérdeztek, csak kiküldtek. Gondolkodom rajta, hogy a következőnél ragaszkodok hozzá, hogy bent lehessek, mert az előző vizsgálatnál is olyanokat kérdeztek, amit a neméből adódóan nem tudott, vagy annyira dedós játék volt, hogy nem érdekelte. De ami legjobban bosszant, hogy a vizsgálat után teljesen mást mondtak, mint amit végül a szakvéleményben leírtak. Csak azért nem adtam be fellebbezést, mert úgy gondoltam, a fejlesztő órákat nem befolyásolja, az meg nem árt.)


(Ha megy suliba 6,5 évesen kezdené. Ha marad, 7,5.)


Hazahordom amúgy, a kisebb gyerek miatt, mert ő még alváskor bepisil, és nem akarom így ott altatni, úgyhogy jön haza a nagyobb is, mert nem tudom megoldani ezt a 2 gyerekes rohangálást ebben a formában. De volt többször, amikor bent aludt, teljesen jól ment neki ez a része is, alkalmazkodott.


7es, tudod esetleg, hogy ha szülő kérné a halasztást nt gyereknél, akkor is el kell vinni szakszolgálathoz, vagy lehet kérvényezni csak szülő, + esetleg óvónői vagy védőnői véleménnyel is? (A kisebb gyerekem nyár végi, és őt jelenleg úgy gondolom, mindenképpen visszatartanám majd.)

máj. 15. 09:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereknél nem volt rá szükség, mert októberi, viszont a másik kettő augusztusi.


A középsőnél is volt lemaradás (fel voltunk rá készülve, hypotón baba volt, csúszott minden.)

Nagyon gyengén teljesített, nem is volt kérdés a maradás.

1 évre rá újra nézték, rengeteget fejlődött. BTMN-kódot kapott (diszlexia-gyanú fennállt). 7 éves + 4 naposan ment iskolába. A diszlexia-, diszgráfia-gyanú most is fennáll, de egyelőre nem jelezték a tanárok, hogy gond lenne, felzárkóztató foglalkoztatásokra jár a suliba.

(Nem lenne vele gond, a kitartását leszámítva, ami nemigen van.)


A kicsi viszont már más eset, mondhatni, úgy vagyunk, mint az #1, csak nekünk szeptemberben indulna a +1 év.

F70 és F84 kód függőben, szeptemberben nézik újra.

Nála nem valószínű még az integráló iskola sem.

máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"tudod esetleg, hogy ha szülő kérné a halasztást nt gyereknél, akkor is el kell vinni szakszolgálathoz"


A normál menete a halasztásnak, hogy a szülő beadja az írásos kérelmet az OM felé. Nektek (nekünk) ez 2025. január elején lesz aktuális. Szöveges szülői indoklás kell csak, minden más opcionális, nyilván érdemes megtámogatni ezzel azzal, de se az óvoda, se a védőnő véleménye nem kötelező kellék.

Erre 3-féle választ adhat az Oktatási Minisztérium:

-helyből megadja (gyakori)

-helyből elutasítja (ritka)

-vagy helyi szakszolgálathoz küldi a gyereket teljes eljárásra.

máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!