Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 9 éves hisztis, dráma királynő...

9 éves hisztis, dráma királynő. Szükséges lenne még egy kis gyakorlás neki matekból. Nem várok sokat, max legalább egy kis szorzótábla ismétlést kb 20 perc naponta, vagy pár matek példa megoldást. Tudom hogy évvége van, de ez sajnos kellene?

Figyelt kérdés
Nem érdekli, csak a szenvedés, a nyögés, a sírás, a drámázás megy durván. Hogy ő neki borzalmas élet jutott. Tegnap nagyon kiboritott. Carjak már az egészbe bele, törődjek bele? Tudom hogy több van benne? Hogy vegyem rá hogy még kicsit tartson ki?
máj. 15. 06:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

9, azaz max. 4. osztályos, de inkább 3. és már feladod?

Jó gyorsan!

Addig kell tanulni egy gyerekkel, míg belső motivációja nem lesz. Van akinek megvan ez elsősként is, másnak meg...

máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
Nem azért van egész nap iskolában, hogy tanuljon?! Legalább otthon legyen nyugta.
máj. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is 9 eves a lanyom, ugyan ezt csinalja. Magatol eszebe se jutna tanulni, gyakorolni. Azt varja, uljek le melle es ketten csinaljuk meg a hazijat, ragjam a szajaba a megtanulni valot stb. Egybol sir ha kell tanulni, olvasni.


2-es , igen az en lanyom is azert van ott, megsem tud semmit magatol megcsinalni, es meg van amikor a hazit sem irjak meg . Kerdezni a tanartol nem lehet, mert “gyakoroljunk” itthon ….


Akkor kerdezem en, hazajovet a munkabol este 6 utan en kell neki megtanitsam az adott anyagokat? Nem arra van a tanar?

Es akkor csodslkozik az ember, hogy a gyerek is kikeszul , este is tanulni kell.


Eleg furcsa rendszer lett ez.


Persze, segitek neki mert ha nem segitenek mar reg megbukott volna mar masodikba. Csak nem tudom, meddig megy meg ez igy.


Es kulonorakra meg ez miatt nem tud jarni, mert akkor a tanulas 0.

🙁

máj. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Azért napi 20 perc szorzótábla ismétlés baromi unalmas, ahogy a legtöbb matekpélda is, pláne direktben gyakoroltatva. Próbálkoztatok valami játékosabb megoldással a szabadban vagy játék közben? Mit jelent a "kell még egy kis gyakorlás"? Írt egy 4-es dolgozatot vagy komolyabb bajok vannak? (Sokan ráfeszülnek sajnos arra, hogy a gyereknek csak jó jegye lehet, nem csúszhat be más, csak 5, ami baromi frusztráló a gyereknek. Nem azt mondom, hogy nem kell vele foglalkozni, de görcsölni se). Ha komolyabb problémák vannak akkor korrepetálás, magán tanár. Ha "csak négyesre tudja", akkor játékosan meglehet próbálni, hogy számoljon, de a matekok könnyű megutáltatni a gyerekekkel, mert a legtöbb feladat száraz, unalmas a feladat felett ülve számolás.
máj. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
3as, egy ugyanazon lanyunk van?? Enyem 10, de ugyanez. Sir,hisztizik,csapkod,bombol. Nem igaz,h ilyen dedo komolyan, es nem akar egyedul tanulni,en olvassam fel,en vegyek at mindent vele. Matekot lepasszoltam az apjanak, oke,azt kell gyakorolni, de azt szereti is. De a tobbi... sirunk mert kornyezetet kell tanulni? En huzzam ala,en ismetelgessem, konkretan en tanulok o meg hallgatja es nekem ott a haz, a kert, a kis ovis is sir h menjek jatszani es en meg nem pihentem!!! Szoval agyverzest kapok az egesztol en is. Verset is en szavaljam 20x hogy o hallomasbol tanulhassa. Ha nem tanulnek vele,sztem 2 jeggyel lenne rosszabb. Szept.tol 5.osztalyos lesz,en kozoltem h befejeztuk az egyutt tanulast,felsos lesz,onalloan oldja meg. Tudod milyen anya vagyok, de mar nem birom a hajnali 5 keles,egesz napod munka utan meg tanuljak otthon es a haz is romokban...
máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Jah es en se tudtam beiratni semmilyen szakkorre,sportra,zeneiskolara, mert akkor se lecke se tanulas,hiszen 18ra erne haza es meg utana kene nekiallni, az agyhalal.
máj. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Megértelek, hogy a legjobbat akarod kihozni belőle, de a gyereknek is van ám egy határ, amit a szülőnek észre kell venni...

Ismerős a kislányát egész nyáron matekra hordta (ovisként TMST, anyám kínja, holott semmi problémát nem írt le szakember, de ő jobban tudja), a gyerek matekból nagyon gynge (harmadikba jár), és persze a tanító néni a hibás a rossz jegyekért, nem a gyerek, de azért nyúzza ezerrel. A kislány hulla fáradt, mert persze a zenesuli az muszáj, utálja a fuvolát, de kell és kész.

Nehéz szülőként tudomásul venni, ha a gyereknek valami nem megy.

máj. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

5-os. Hat igen nalunk ugyan ez… en is kivagyok mar tole…. Es rajta kivul van meg 3 kisebb gyerekunk. 😬😬😬


Nem azt mondom, hogy ne segitsunk nekik… de ez mar tulzas hogy a szajukba kell ragni mindent.. 😃


3-as voltam 😃

máj. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Csatlakozom. 9 éves, 3. osztályos. A héten az edzései miatt csak 2 nap napközis, de akkor sincs kész a leckéje. Van, hogy még 9 órakor házit írunk, vagy fél órával hamarabb keltem reggel, hogy befejezze. A suliban már meg sem próbálják rávenni a házi írásra. Ha jobb napja van leül, és 30 perc alatt kész a házi, nekem csak ellenőriznem kell. Rosszabb nap hiszti, a szövegértéses feladatoknál jön, hogy ő nem érti mit kell a kérdésre válaszolni. Mondom, olvasd el a szöveget! De ő azt nem, olvassam fel neki. Szerencsére a matek nagyon megy neki. Abból elég csak a feladott házikat megírni, nem kell plusz gyakorlás. De a nyelvtan nagyon nem megy neki. Abból az év elején komoly gondok is voltak. De véletlenül sem gyakorolna...

Én ezt a plusz gyakorlós részt elengedtem. Rengeteg házit kapnak így is. Nem várom el a kitűnőt. 4,5 volt félévkor az átlaga. Heti 3-4 intenzív edzés mellett és ennek a teljesítménynek is örülök.

máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Lányom is dettó. 9 éves 3.as.
máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!