Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire viseli meg egy 11...

Mennyire viseli meg egy 11 éves gyereket, ha az apja és az anyja szétköltözik?

Figyelt kérdés
Évek óta veszekedés van, nem szeretjük már egymást. Nincs kedveskedés, ölelés.
2020. máj. 15. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Pont 11 éves voltam, amikor elváltak anyuék. Úgy gondoltam csak jobb lesz nekik. És jobb is lett. Veszekedésben felnőni rosszabb lesz volna.
2020. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom a helyzetedet, de egyet értek a 17:17-el.

Rosszabb a gyereknek a rossz,boldogtalan környezet. És ő is látja, hogy nem vagytok boldogok.

Érdemes lenne leülni vele beszélgetni erről!

Én azt vallom, hogy ellehet normálisan is válni, nem kell a gyereket uszigatni a másik ellen, (egyik félnek sem). Nem szabad tiltani sem, ha szeretne menni a másik szülőhöz, akkor hagy menjen! Az új kapcsolatot ha lesz később, őt sem szabad kritizálni.

És akkor a 11 éves gyermek is boldog gyerek lehet, elvált szülők gyermeke ként is.

Azért a gyerkőcöt ti szülők ismeritek, biztos vannak megérzéseid ezzel kapcsolatban! Biztosítanotok kell őt afelől, hogy mindig ő lesz az első.

Kitartást nektek!

2020. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
A változáshoz mindenkinek hozzá kell szoknia. Neki is az az érdeke, hogy két kiegyensúlyozott szülőt lásson, ne azt, hogy állandóan veszekedtek.
2020. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Minden korban megviseli a gyerekeket. Minél nagyobbak annál jobban ez a kiskamasz korszak meg az egyik legkritikusabb ilyen szempontból. Maradandó lelki sérüléseket fog szenvedni. Persze ha nagyon gáz volt a viszony köztetek és már nem voltatok képesek kulturált emberként viselkedni akkor annál tényleg jobb a válás, bár a gyerek ettől még sérül.
2020. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Állandóan veszekszünk.
2020. máj. 15. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Oké, de miért veszekedtek? Párterápián voltatok? Vagy úgy vagytok vele, hogy ami nem megy azt nem erőltetitek, az első nehézségnél feladjátok? Minden kapcsolatban vannak jobb és rosszabb időszakok. Ezen túl kell lépni, meg kell oldani, erről szól a házasság nem arról, hogy posztolgatjuk facebookra a képeket a lagziról a gyerekekről ameddig kapjuk a sok lájkot aztán meg elválunk, és sz.runk bele hogy a gyerek maradandó sérülést szenved.
2020. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Szerintem megviselheti, de egyet értek az előzőekkel. Jobb úgy neki, ha nem vezekedtek. Nekem még kisebb koromban volt, az egyik barátnőméknek elváltak a szülei. A lány soha nem sírt, viszont nagyon ingerülten jött iskolába. Aztán mondta, h mi történt otthon, és utána már sokkal jobban lett, gondolom azért, mert nem bírta a veszekedést. Ő 10 éves volt. Remélem segíthettem vmit.
2020. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Több barátnőm szülei is elváltak 10 és 16 éves koruk között, egyik se szenvedett semmiféle maradandó lelkisérülést, szóval ne túlozzunk. Nyilván van akit jobban megvisel, de idővel ezen túlteszik rajta magukat a gyerekek, főleg nagyobbak, akik képesek felfogni, hogy nem működött a házasság, akik látják hogy anya és apa folyamat ölik egymást, állandóan veszekednek, ridegek egymással, semmi szeretet, sem egy szép szó semmi. Állandó feszültségben és vitákban felnőni rosszabb, mint az, hogy elválnak a szülők.
2020. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm azt mondta jobb volt a válás után, rossz volt veszekedésben élni.
2020. máj. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az viseli meg, ha évekig úgy él, hogy látja h a szülei veszekednek, és utálják egymást.

Jobb ha elváltok.

2020. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!