Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon unatkozik a 11 éves...

Nagyon unatkozik a 11 éves lányom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy tiltani fogjátok a kérdést, azzal a felkiáltással, hogy ,,ez kitalálció, mert akinek ennyi pénze van, az nem gyakori kérdésezik".

A lányomnak megvan minde, amit szeretne, most nyáron mégis unatkozik. Nyaralni is mentünk eddig Törökországba, Horvátországba, a Balatonon is voltunk. És még megyünk Krétára. Amikor otthon vagyunk vagy táborban van, vagy heti egy programot kitalálunk. És most nyáron van heti 3 rg edzése, mert nyárra nem szeretnék sok edzést. Amikor otthon vagyunk nagyon unatkozik, pedig tudna kutyáknak, medencézni, tornázni, trambulinozni, kosarazni, pinpongozni, stb... De már várja az iskolát, hogy tudjon a barátaival játszani. Mit tehetek, hogy ne unatkozzon egyedül?? 🙁



2019. júl. 16. 17:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hívja át a barátait magához.
2019. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Sose tanult meg egyedül játszani.

Vond be a napi tevékenységekbe. Tanulhat veled sütni, főzni, porszívózni.

Menjen át a haverokhoz, vagy jöjjenek ők át.

Jó, ha van egy biztonságos játszó, ahol a hasonló korú gyerekek (osztálytársak) tudnak találkozni. Főleg, ha oda elmehet akár egyedül is.

Keressen valami hobbit: karkötő csomózás, origami, festés, stb. Ezeket könyvből, egyedül is lehet tanulni és fejleszteni.

Lehet keresni neki hasonló korú levelező partnert az ország másik végén. Nyaralás közben nem szokott összebarátkozni senkivel? Lehet e-mail is, de a papíron, postai úton levelezés az igazi.

Rábízhatsz egy-egy feladatot önállóan is. Kiírod egy színes hetirendben, mikor kit kell csinálnia, szólás nélkül. Nagy előnye, hogy a legtöbb kamasz órákig tud ilyenkor csenden játszani - helyette...

2019. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Néha átjönnek a barátai, de sokszor elutaznak.
2019. júl. 16. 17:46
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Azt írod, azért várja az iskolát, hogy tudjon a barátaival játszani. Most miért nem tud? Tele van klasszabbnál klasszabb dolgokkal, medence, trambulin, tornaszerek, kosárpálya, pingpong asztal, és tökegyedül van, nincs kivel játszania! Hát ne csodálkozz, hogy nem érzi jól magát. Tudom, most sok család nyara, de valamelyik kis osztálytársa csak otthon található, hogy áthívd! Vagy legalább egy hasonló korú rokongyereket hívjatok meg egy hétre magatokhoz nyaralni. Gyereknek gyerek a társa.
2019. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

A sütés, főzés nagyon jó ötlet. A porszívózáshoz robot porszívónk van+takarító nőnk.

Néha találkozik a haverokkal, de azért ritkán.

Majd megnézzük a közeli játszókat hátha...

Rengeteg az energiája, így az olvasás, karkötő készítés, stb... Rossz időre marad. De ilyenkor sokszor inkább a benti medencét, vagy a benti jakuzzit használja.

2019. júl. 16. 17:52
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Attól még taníthatod házimunkára, hogy van takarítónőtök :) Még hasznát veheti.
2019. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Ahelyett, hogy örökké elutaztok, ezáltal elvonod őt a társaságtól, inkább maradjatok többet otthon, őt pedig küld el a barátaihoz játszani, illetve a barátai jöjjenek hozzá. És valóban a házi munka is jó ötlet. Illetve nem tudom, hogy vannak-e nagyszülők, de oda is érdemes elküldeni, ha jól kijön velük, mert azért ott mindig más a hangulat, meg magamról tudom, hogy ha vannak a szomszédban gyerekek, vagy az utcában, velük is én személy szerint gyerekkoromban sokat játszottam.
2019. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Én is épp azt akartam írni, hogy takarítani megtanulhatna, neki majd nem biztos hogy felnőttkorában telik takarítónőre, és ezt nem rosszindulatból írom, nekem is van. Egyszer majd a kollégiumban vagy az albérletben hasznát veheti, hogy tud törölgetni, porszívózni, vasalni, stb...
2019. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Jaj, RG-s a lelkem... Hagyd békén, csak látszólag unatkozik. Fejben épp olimpiát nyer. :)
2019. júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek fagyizni (fagyizáskor még ott maradhat a padon ülve akár sokat beszélgetni; vagy pl ha asztalos hely, gondolom akkor is:)), vidámparkba, mozizni, pizzázni, hát, vásárolgatni pl nemtom, mennyire jó, vagy társasozz vele te. Pl Uno kártya tök jó lehet, vagy pl Szivárványkígyók, stb.
2019. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!