Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A sulitokban mikor adják meg...

A sulitokban mikor adják meg a jobb jegyet?

Figyelt kérdés
pl. 4,5 már ötös vagy más határ? Ha a határon van a gyerek ad a tanár feladatot, hogy megadja az esélyt a jobbra? Egyáltalán kb. milyen átlagtól adnak esélyt javítani?
2020. jún. 3. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Tanár és emberfüggő, például aki egész évben hajtott, jól tanult stb annak már 4.3-tól megadják a jófej tanárok. Ha valakivel meg k.csögök akkor 4.5-nél adnak fel valami beadandót vagy még a "régi szép időkbek" megfeleltették az illetőt.
2020. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
,5 már felfelé kéne hogy kerekítődjön, de a tanártól függ. nekem volt olyan tanárom aki csak ,7-től adta meg a jobb jegyet (nem volt valami népszerű ettől)
2020. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 4.61-től adják meg az 5-t, ez benne is van a házirendben. Korábban. 4.71 volt.
2020. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs szabály, hogy 4,6-tól vagy 4,5-től kell felfelé kerekíteni. A tanár mérlegeli, hogy a gyerek egész évben hogy állt a tanuláshoz, illetve, zavarta-e a tanítást, megcsinálta-e a szorgalmi feladatokat. Illetve sokszor csak pofára megy.

Félévkor pl. a lányom 3,5-re megkapta matekból a 4-est, pedig őszintén szólva én sem tartottam reálisnak. Viszont folyamatosan támadták azt a tanárt, hogy nem tanít jól, nem értik a gyerekek a matekot, szerintem ezért mindenkinek felfelé kerekített, hogy jobbak legyenek a jegyek.

2020. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanárfüggő.

Nálunk egy tanévben matekból van 10-12 jegy, közte 4 db témazáró. 4,5-re a tanár négyest ad. Nem írat javítót mondván volt 10-12 lehetőséged a jó jegy szerzésére egész évben.

Egyébként nálunk 4,6-től adják meg az ötöst.

2020. jún. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4es volt félévkor. Most csak 5ösei voltak. Nem az igyekezetet nézték, csak az átlagot. Nem kapta meg. Annyit, de annyit tepert, mindent még aznap délelőtt visszaküldött, minden szorgalmit megcsinált, még a megtanultakat is felmondta videóra, elküldte, hogy tényleg megtanulta, pedig nem kérték a tanárok... semmit nem ért. A többi tanár értékelte, dicséretes lesz, de a rendes tanára nem adja meg neki. Az zavar csak, hogy ebből mit szűr le, hogy nem érdemes teperni....nem az, hogy emiatt lesz két négyese.
2020. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És nálunk is 4,6tól adják meg, tehát csak ez számít. Illetve a 200 %os felmérők a döntők, petsze digitális oktstás alatt egy sem volt, minden cdsk 100 %os. Semmilyen lehetőséget nem adtak a javításra.
2020. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!