Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan tudnám rábeszélni a...

Hogyan tudnám rábeszélni a fiamat hogy jobb iskolát válasszon?

Figyelt kérdés

Nagyon jó tanuló, majdnem színjeles volt. 2 iskolába felvételizett, egy laza iskolába és egy szigorúbba amiben valamire viheti is. (mindkettőbe felvették)

Én azt szeretném ha a szigorú gimibe menne, ahol tanulna is valamit, viszont ő a nagyon laza szakközépbe menne.

(pár barátja jár oda, azok mondták hogy csak bejárnak, semmi nem tanulnak, a tanárok is sz*rnak mindenre, mégis jó jegyeik vannak, órákat is alig tartanak. Füvesek, alkoholisták meg egy rakás lusta semmirekellő jár oda).

A gyerek mégis a laza iskolába akar menni, azt mondja eddig "kényszerítettük" a tanulásra, hát most ő dönt.

Mivel győzhetnénk meg hogy gimibe menjen?



2017. júl. 15. 17:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
14-15 eves, ugye? Azért valszleg egy ideig meg te felelsz erte nem? Te tartod el amig tanul... En nem hagynám. Beszélgessetek vele. Kérd meg, hogy győzzön meg. Úgysem tud.. Akkor meg győzd meg te eszervekkel. Nincs valaki idősebb példakép előtte aki nem a könnyű utat valsztotta?
2017. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%
Ha gyári munkás, árufeltöltő vagy egyéb alja munkás akar lenni, akkor a legjobb úton jár. Én biztos nem engedném a sz@r iskolába, csakmert a tróger haverjai is odajárnak. Az is elég szomorú, hogy ilyenekkel barátkozik. Ezt a bátyám is akarta játszani egyszer. Mondta apu rendben fiam, de akkor mától luxus nincs. Olyan ruhákat, ételt, stb kapsz, amit az alja fizetésből majd mengedhetsz magadnak. Elintézett egy hét gyári munkát is. Méghozzá éjjelest. 2 napig bírta a tesóm. Bocsánatot kért, de apu még nem végzett. Bátyámnak kellett kicserélni a kishúgunk kakis pelenkáját (segédápoló munka), valamint a wc puculás is az ő feladata volt. Ezek után apu kérte tőle, hogy kapáljon a kertben. Szokja csak a fizikai munkát. Bátyám megtört és azóta magától tanul. Méghozzá jól.
2017. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

1 vagyok. 2.. Tudom nem érdemes papolni de leirom..


Szerintem nem illik azt mondani, hogy alja munka a gyári munka meg az arufeltolto. Igazából ha nem lenne gyári munkás nem lenne mit zabálni sok embernek. En egy gyárban dolgozom.. Jo.. Nem munkás vagyok hanem felfizikai felszellemi alkalmazott. (termekfejleszto) diplomám van, de tudom, hogy nem lenne munkám ha a munkások nem csinálnak meg amiket en kitalálok.

Maradjunk annyiban (de nem kell elfogadni neked ezt csak szerintem igy korrekt) hogy ha valakinek a képessége az, akkor azt lassa el becsulettel ha meg tobb akkor igenis nevelje meg az anyja/apja arra hogy ne a könnyebb utat valassza mert kellemes 15evesen lustanak lenni de 35 evesen nehez lesz visszacsinalni utólag ha most nem latja be.

2017. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Félreértettél. Nekem semmi bajom a tisztességgel végzett munkával, legyen bármi is az. Az alja munka alatt azt értem sok fizikai munka kevés pénzért. Nem hinném, hogy egy kitűnő tanulónak így kéne végeznie.
2017. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%

Mivel az anyja vagy nem ő dönt hanem Te!!

Azért ebben ne ő döntsön már.

Te aláírásod kell úgy is a jelentkezési lapra szóval a Te döntésed számít.

2017. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Hát, ebben én sem hagynám dönteni. Méghozzá azért, mert egy 14 éves nem tud ebbeb releváns döntést hozni. Ott van a kamaszkor küszöbén, semmi nem érdekli a haverokon kívül, mint az látszik is. Szó szerint ugyanezt akartam anno eljátszani, képes lettem volna 15 évesen, már kilencedikesként átmenni egy híresen szar szakközépbe, csak mert pár nálam rosszabb képességű, link barátom, meg az akkori legjobb barátnőm oda járt. Anyám hálistennek nem engedte, végigvittem a gimit, egyetemre mentem, diplomám lett. Abból a társaságból meg sokan még azt a sulit se végezték el. Örülök, hogy nem dönthettem ebben, bár akkor nyilván én is fel voltam háborodva. Majd ha felnő, és megjön az esze, a te gyereked is hálás lesz, hogy nem hagytad dönteni.
2017. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
Már a jelentkezési lapját sem kellett volna aláírnod!
2017. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
Mindkettőbe nem vehették fel, és már a beíratkozások is megvoltak. Ráadásul 14 évesen nem sok beleszólása van, hogy hova megy. Kamu
2017. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
KAmu, egy helyre veszik fel... mi a célod vele?
2017. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Na, látom a 8. megelőzött :)
2017. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!