Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek jobb ha egy...

Szerintetek jobb ha egy gyerek ugyanazokkal kerül egy osztályba, akikkel óvodában is egy csoportban volt, vagy mindegy?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az biztos, hogy bölcsiből oviba kerülni könnyebb volt a pajtásokkal együtt a fiamnak.

én azt gondolom, iskolánál ez már nem szempont, hiszen nem játszani mennek oda a gyerekek.


emlékszem, anno én sok ovis csoporttársammal együtt mentem iskolába, de végül már néhány hét után is egészen mások, addig idegenek voltak a barátnőim.

mondjuk ebben lehet, szerepe volt annak is, hogy egyik legkedvesebb barátnőm elköltözött, így másik iskolába ment, másik kedves barátnőmet pedig 1 évre visszatartották (pedig nem lett volna évvesztes) az oviban.

2016. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyereke válogatja. Nem az alapján választottam iskolát, hogy a többi nagycsoportos hova megy, és biztos vagyok benne, hogy ha így tettem volna, akkor se maradnának meg ezek a "barátságok". Ráadásul a lányom könnyen barátkozik, össze is bandáztak egy kislánnyal az előkészítőn, és egy osztályba is kerültek. Lehet, ez sem lesz életre szóló barátság, de biztonságérzetet nyújt neki, hogy "ott lesz Kata". Ha olyan a gyerek, hogy kicsit félénkebb, szorongóbb, mindenképpen jó, ha ven egy-két gyerek a leendő osztálytársak közül, akit ismer és jóban vannak.
2016. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem abbol a szempontból jo, mert könnyebben kezdi a sulit, hogy vannak körülötte ismerős gyerekek, később viszont mindegy mert nem biztos hogy azok lesznek a barátai. En nem ismertem senkit, nekem nagyon rossz volt az elején. A lányomnak egy ovistársa volt csak, es őrült neki hogy ott volt, különben biztos félt volna az elején. Igaz később nem o lett a barátnője.
2016. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Ha jó volt a csapat, akkor miért ne.

Egyébként a diverzifikálódás hasznosságának szempontja mentén, alapjáraton jobb ötlet a teljesen új társaság kihívásainak izgalma, mint a régi társaság kényelmessége. (Szvsz)

2016. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kislányom elég érdekes összetételű oviba jár, én így nem lennék túl boldog 2-3 gyerektől eltekintve.


Ha félénkebb egy gyerek, akkor szerintem jó, mert nem egy teljesen ismeretlen helyre megy majd, ahol úgyis minden idegen lesz még neki, hanem lesz/nek/ valaki/k/ akik biztonságot adnak neki. De ha nyitott, barátkozós gyereked van, akkor szerintem mindegy - bár ha jó ovistársai voltak, Neked szerintem megnyugtató lehet :-).

2016. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Én magamból indulok ki, tehát az a lehető legrosszabb. Mindenkit utáltam, így jobb volt onnan elkerülni, de ez egyénenként változó.
2016. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Trokhány válasza:
79%
Hali.Sztem sokkak jobb,ha idegenek közé kerül be mert kénytelen lesz kapcsolatokat kialakítani,kénytelen lesz beilleszkedni...tehát szocializálódik.Ez neki az elején (max 1 hét) egy kicsit szarabb lesz,de viszont később emlékezni fog erre,hogy ez is pikk-pakk sikerült,akkor nagyobb korában (akár suli,akár meló) miért ne sikerülhetne.Vidd másik suliba és később emlékeztesd rá ha esetleg az életben megakadna.Önbizalom "generátor" ez.Viszont a ló túloldalára se essen át önbizalom ügyben...ennek viszont Te vagy a szabályzója kb 12-14 éves koráig.Szép napot
2016. máj. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 komisz22 válasza:
100%
Ott még teljesen mindegy, hiszen kicsi a gyerek, valamivel könnyebb dolga van beilleszkedni, mint mondjuk majd amikor általánosból a középiskolás éveibe lép, és ez nem olyan szubjektív dolog, mert többen is úgy vannak vele, hogy nem tudnak olyan kapcsolatokat kialakítani, mint amilyeneket általánosban. Ott azért előny, ha van egy pár régi cimbora, akikkel már az elején bele tud a gyerek rázódni az új környezetbe, és ahogy az előttem lévő is írta, hogy jót tesz neki a beilleszkedés általánosban, csak a kezdet nehéz, de gyerekekről lévén szó, hamar megoldják :)
2016. máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csenge017 válasza:
100%
Igazából mindegy, de jobb, ha ismersz 1-2 embert, mert könnyebb a beilleszkedés (saját tapasztalat).
2016. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!