Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők! Ti milyen magántanárt...

Szülők! Ti milyen magántanárt kerestek a gyereketeknek (személyiség, kvalitások, végzettség stb.)?

Figyelt kérdés
Nyelvszakos egyetemista vagyok, és az egyetem mellett eddig nem tudtam semmilyen munkát elvállalni, a nyarat pedig otthon töltöm (vidék), ahol pedig abszolút semmilyen munkalehetőség nincsen. Mindenki azt szokta felvetni, hogy miért nem korrepetálok vagy tanítok nyelvet gyerekeknek (akár online, akár személyesen). Ugyanakkor én ebbe még sosem mertem komolyabban belevágni, mert nincsen és nem is lesz tanári végzettségem, nincsen tapasztalatom (persze az is csak akkor lenne, ha csinálnám) és úgy voltam vele, hogy annyi nyelviskola, nyelvtanár stb. van mindenhol, hogy erre talán még igény sincsen. Az ismerősi körömben sincsen senki, aki ezzel foglalkozna, nekem pedig személyes tapasztalatom nincsen (én sem jártam magánórákra, és ugye nem is tanítottam még). Szóval gondoltam megkérdezem, hogy erre szülők részéről (mert elsősorban gyerekekkel tudnám ezt elképzelni és ott azért még sokszor inkább a szülő dolgozik ezen a projekten) van-e egyáltalán igény és mik a szempontok, esetleg jobban preferáltok egy végzettséggel és szakmai tapasztalattal rendelkező tanárt, vagy van-e bármi egyéb kívánság, elvárás stb.
2020. jún. 13. 13:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze, elsőkörben nem pénzért csinálnám és egyértelműen inkább "próba" jelleggel történne, amihez sokkal ideálisabb lenne egy rokon/barát/ismerős, de az sajnos nincsen.
2020. jún. 13. 13:40
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy más nem úgy gondolkodik, mint én, de nálam az alap, hogy diplomája és,tapasztalata is van, ráadásul gyerekek között, mert a felnőtt nyelvoktatás teljesen más. Ha gyakorolni akarsz, ingyen, biztosan segítenék és tarthatnál pár órát, de gondolom inkább pénzt szeretnél keresni. Szerintem gyerekek nyelvoktatásához nagyon kevés egy nyelvszakos diploma. Amíg nem szerzel tapasztalatot és diplomát inkább valami mást csinálhatnál diákmunkaként.
2020. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem feltétlenül pénzkeresés lenne a célom, hiszen magam is tudom, hogy amit jelenleg kínálni tudok az azért nem ér annyit, hogy kifizessenek érte xezer forintot. Viszont tapasztalatom másképp sosem lesz, csak akkor ha csinálom. Más munkára pedig abszolút semmi esélyem nincsne, első körben ezért is merült fel ez a lehetőség, a korrepetálás és tanítás.
2020. jún. 13. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha magántanárt keresnék, akkor alap, hogy valóban tanár legyen, ergo egy egyetemistát nem alkalmaznék
2020. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Nekem csak egyetemista magántanáraim voltak (angol, matek) és nagyon szerettem őket, jól megtanították, amire szükségem volt, sosem volt ebből baj a szüleim részéről sem, szerintem szívesebben is adták úgy a pénzt nekik, hogy tudták, hogy "életkezdő" fiatalokat támogatnak (persze emellett mindketten nagyon jól tanítottak).

Lehet, nem leszek népszerű, de én amondó vagyok, hogy vágj bele. Lehetne mondjuk, hogy az első óra ingyenes, akkor kiderül, hogy működök-e az adott gyerekkel vagy sem, utána pedig nyilván nem horribilis összegekért, de 1-2 ezer forintért (mondjuk úgy, hogy cserébe házhoz mész) szerintem simán megírhatjátok a házit vagy felkészülhettek a témazárókra.

2020. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is vágj bele. Felénk kétféle tanár van. Az egyik aki tényleg tapasztalt és tanár, ők már 3-4ezret elkérnek óránként. A tapasztalat nélküli egyetemisták sokkal olcsóban vállalják. Úgy látom megél mindkettő, mert nyilván sokkal jobb valaki aki tapasztalt, de a másikat könnyebb megfizetni és valakinek csak arra van pénze. A tanítási módszereknek meg utána lehet nézni, a facebookon is vannak pl. ilyen csoportok, ahol egymásnak segítenek a tanárok ötletekkel, módszerekkel.
2020. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem simán lesz rá jelentkező, ha olcsó vagy a többihez képest, meg ha a gyerek élvezi. Jó ötlet az első ingyen óra, a legtöbb szakkör is így működik.
2020. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lenne rá igény, de sajnos nem biztos, hogy pont nyáron. Nyáron mindenki inkább pihen. Egyébként az ilyen típusú magántanárokat ajánlás útján szokták megtalálni. "Ismerősöm mondta, hogy ő jó." Ha hirdetsz, a kutya sem fog jelentkezni. Egyébként nem kell mondanod, hogy nincs diplomád, sem tapasztalatod. Ha a gyerek szeret, és jól tanítasz, akár lehetnek tanítványaid, de elkezdeni nagyon nehéz.
2020. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!