Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Fejlesztőpedagogus végzettségű...

Fejlesztőpedagogus végzettségű tanár jo választás, ha egy gyerek normál képességekkel rendelkezik?

Figyelt kérdés
Lányom szeptemberben kezdi a sulit, most éppen azon dilemmazok melyik tanítot válasszuk. Van egy fejlesztőpedagogus végzettségű, aki nagyon szimpatikus, viszont azt hallom, hogy sok más szülő is öt választana, akinek a gyereke valamilyen fejlesztésre szorul, valamiben még le van maradva, de mar engedik iskolába. Az en lányom egy evet maradt oviba a kis termete miatt es a szociális értetlensége miatt. Ezeket mára mar behozta, es értelmileg is érett a sulira, nagyon vág az agya minden teren. Az az aggodalmam támadt, ha esetleg ezt a tanárnőt választjuk, nem lesz-e esetleg hátrány, hogy ezek miatt a gyerekek miatt az átlagnál lassabban haladnak a tananyaggal, es a többi gyerek, akikkel nincs úgymond probléma, azok így unatkozni fognak. Nagyon lelkiismeretes tanárnak tűnik, úgyhogy el tudom képzelni hogy így lesz. Vagy ez másképp működik, aki külön figyelemre szorul, azzal tanoran kívül foglalkoznak?
2016. febr. 6. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha Neked is és gyerekednek is szimpatikus a tanár, szerintem válasszátok őt. Az, hogy valakinek fejlesztés kell, nem feltétlenül jelenti, hogy lassabban tud csak haladni a tananyaggal. Lehet hogy egy gyereknek vág az esze, csak nehezebben tud egy dologra koncentrálni, vagy éppen szociálisan éretlen, ők is fejlesztésre szorulhatnak. Ráadásul ha másik tanárt, másik osztályt választotok, ott is biztos hogy nem homogén képességű gyerekek lesznek.
2016. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Jó választásnak tűnik. A többi gyerek hatására meg talán a gyereked is több toleranciára tesz szert, mint amennyire neked sikerült.
2016. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szamitottam ilyen válaszra is mint a második. Gondolkodtam is hogy írjam ki a kérdést, hogy vkit ne sertsek meg emiatt. Egyáltalán nem zavarnak azok a gyerekek, sőt a lányom barátai, es többek között azért is szeretnem hogy ő is ahhoz a tanárhoz kerüljön, hogy együtt legyenek.
2016. febr. 6. 09:24
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
A jelenlegi oktatási rendszerben nincs lehetőség lassan haladni, bevárni a lemaradókat, még akkor sem, ha a tanító így tenne. Még a normál képességű gyerekeknek is gyakran túlfeszített iramot diktálnak.
2016. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!