Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Budapesten van olyan általános...

Budapesten van olyan általános iskola ahol csak angol nyelven tanítanak?

Figyelt kérdés

Angliában élek a férjemmel de elválunk. Van egy 8 éves fiam akivel szeretnék hazaköltözni magyarországra. De a fiam nem beszél magyarul. Kicsi korában próbálkoztam tanítani, de ő nem szerette volna. Nem erőltettem. Így ő most angolul beszél mellette a suliban spanyolt is tanul..

Otthon emiatt nem lenne könnyű helyzetben.


2020. jún. 14. 01:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Angol nyelvű nemzetközi iskola.

A Britannica International School biztosítja a legmagasabb szintű brit oktatást az 5-18 éves korosztályú hallgatók számára, és teljes általános és középfokot, valamint egy hatodik tanfolyamot működtet. A továbbfejlesztett oktatási program az angol nemzeti tantervre épül, és több mint 50 különböző nemzetiségű hallgató számára készül.

2020. jún. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

1-es vagyok.

Amúgy, ha hazaköltöztök, akkor muszáj megtanulnia magyarul.

Súlyos véteknek tartom, hogy nem tanítottad meg, mert magyarul beszélni

különleges, egyedülálló, és nagyon sok hasznát venné.

Pótold, feltétlenül.

Itthon nem élne meg, nem tudna közlekedni, stb.

Külföldiek, a világ minden tájáról, akik idejönnek tanulni, vállalkozni, megtanulják ezt a gyönyörű nyelvet. Pont te nem tanítottad meg a születésétől fogva az anyanyelvére?!

Svédországban él az unokahúgom. 3 lánya van. Otthon csak magyarul beszélnek, mind a három perfekt magyar. Az iskolában angolul tanulnak, amúgy meg házon kívül, barátokkal, ismerősökkel svédül.

Így már három nyelven nőttek fel.

2020. jún. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
De ha továbbra sem tanul meg magyarul, akkor később még nehezebb helyzetben lesz. 9 éves volt a lányom, mikor külföldre költöztünk. Előtte semmit nem tudott angolul. Szeptemberben költöztünk ki, 1 hét múlva kezdte az iskolát. Karácsonyra már folyékonyan beszélt angolul. Első félévben még nem osztályozták, de év végére már az összes tesztet megírta, és bizonyítványt is kapott. Második évtől minden évben kitűnő volt, és az osztály egyik legjobb tanulója. Mostanra már sokkal jobban beszél angolul, mint mi.
2020. jún. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy angol suliba viszed, magyar gyerekek nem fognak a kezdetektől angolul beszélgetni vele. Kénytelen lesz megtanulni, mert hiába világnyelv, nem úgy születnek a magyar gyerekek, hogy beszélik. Főleg az ő korosztálya nem.
2020. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy előttem mondták ,viheted a drága angol magán iskolába ha bírod majd anyagilag ,de sajnos a gyereknek megkell tanulnia magyarul mert az iskolán kívül nem lesz egy barátja sem mert nem tud magyarul ,ha Magyarországon akartok lakni a gyereknek magyarul kell beszélnie.ugyhogy most mielőtt költözzön szépen elmagyarázod gyereknek hogy meg kell tanulnia magyarul mert hazaköltöztök .és ezek után következetesen magyarul beszélj hozzá .
2020. jún. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
ha itt fogtok elni, ne akard angolul tanittatni
2020. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Én nem hoznám haza a gyerekemet a magyar oktatási rendszerbe. Ha mégsem tudod megoldani, hogy kinn maradjstok a brit magániskolát próbáld meg, ha anyagilag bírni fogod. Ha itt fogtok élni, majd megtanul magyarul, de nem erőltetném a haza költözést...
2020. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
De mért nem akarod h megtanuljon magyarul ha egyszer hazaköltöztök és magyarok is vagytok?? Később nagy hátrányban lesz sok téren ha nem tud magyarul pl munkavállalás. És nem íratnám tiszta angol suliba.
2020. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Ilyenkor még olyan jól ragad rájuk az idegen nyelv próbáld tanítani magyarul is
2020. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem azt írta, hogy nem akarja megtanitani magyarul hanem hogy eddig nem tanult még meg és gondolom azért kell a brit suli, hogy ne legyen olyan nehéz a váltás a gyereknek.

Amúgy én megertelek, nekem is brit a férjem és én sem maradnék ha elvalnánk, nem azért mert rossz itt, hanem mert a férjemen kívül nincs ami itt tartson, a család meg otthon.

Van pár brit suli, a borsos árakbol kiindulva valószínűleg diplomata és expat szülők csemetéi vannak ott, szóval velük megerti magát majd angolul, de azon gondolkodtam, hogy lehet jobb bedobni a melyvízbe, mint amikor magyar család költözik ki, ők is egyből angol suliba kezdik járatni a gyermeket és ragad rájuk a nyelv. Pl van egy nagyon jó hírű kettannyelvu a ligetben ahova Rubint Réka gyereke is járt. Elég erős suli, de ott pl a tanárok is elég jók angolból hogy támogassák a gyereket.

Ezeket találtam meg azon kívül amit már ajanlottak


[link]

[link]

2020. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!