Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A te gyereked megy nyári...

A te gyereked megy nyári napközibe? Milyen az?

Figyelt kérdés
Nálunk valami borzalmas a nyári napközi,szinte már börtön,a legtöbb rémálma.De gondolom,hogy valahol van normális ny. napközi.

2020. jún. 18. 16:21
A kérdező szavazást indított:
Igen,megy
Nem megy.
Nálunk nincs is nyári napközi.
31 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen megy, de minden hét egy dologhoz kötött, mintha tábor lenne.

Jövő hét a kenyér hete lesz, mennek egy gazdához, búzaföldre, helyi malomba, pékségbe cukrászdába.

Ez a hét népmese hete, egy meséből rajzoltak. Agyag figurát csináltak, kiégették, festették.

Most harmadikos a fiam, nagyon élvezi. Már tavaly is volt, rengeteg élménye van már most.



A menzát kell csak fizetni.

2020. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Ez jól hangzik.

Nálunk ilyen elképzelhetetlen. Már az is nagyon nagy szó,ha lemennek a strandra.

2020. jún. 18. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Igen, megy. Jelenleg csak a suliból vannak gyerekek, de szokott menni a városi napközibe is. Saját suliban van, a város összes iskolájából jönnek a gyerekek és az ügyelő tanárok is. Általában naphosszat játszótereznek, labdáznak, esőben nagy hőségben beülnek az egyik klímás terembe és játszanak, rajzolnak, videóznak. ha nincsenek túl sokan és bevállalós a tanerő az idegen gyerekekkel, akkor szoktak pénzt kérni, és elviszik őket fagyizni is.

Létszám változó, volt már 4 de 44 is.

Tematikus hetek nincsenek, lévén, hogy napról napra változik a létszám, az összetétel és a tanár sem ismeri őket.


Általában első 1-2 nap sírdogál (mint 2 hete is, hogy menni kell), utána meg már élvezi, Holnap pl inkább suliba megy, mint mamához, mert megígérték nekik, hogy a csarnokba játszanak.


És nem azért megy, mert nem tudom megoldani, vannak mamák, ugyanúgy emeleten, mint mi. Azt pedig egyszerűen nem engedem meg, hogy egész nyáron a gép előtt üljön egy lakótelepi lakásba. Főként most, majd 3 hónap elszigeteltség után. nem is értem, aki nem él most vele, hogy az ő gyerekének nem hiányzik a közösség??? Kell a gyerektársaság. És kell az őszre újra immunrendszer is.

2020. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andi80018 ***** válasza:
100%

Nálunk most új a vezetőség a sulis táborban, a programok alapján nem lesz rossz, eléggé sport orientált. Ennek ellenére mi nem megyünk. Most pont egy sporttáborban van a fiam, lesz a kötelező karate edzőtábor, illetve még egyszer fog menni ugyanebbe a sporttáborba augusztusban. Ezen kívül úszni megyek vele heti egyszer.

Mivel ez a sulis a legolcsóbb, eléggé gyűjtőhelye a nehezen kezelhető, problémás gyerekeknek, így, ha nem muszáj, akkor nem viszem oda.

2020. jún. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4"Mivel ez a sulis a legolcsóbb, eléggé gyűjtőhelye a nehezen kezelhető, problémás gyerekeknek, így, ha nem muszáj, akkor nem viszem oda."


Nálunk is,a nyári napköziben is így van,és rá tesz egy lapáttal,hogy a felügyelők is nagyon köcsögök.

2020. jún. 19. 09:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

A nyári napközi nem tábor. Gyermekfelügyelet, amit az önkormányzatnak biztosítania kell az általános iskolás gyermekek részére.

Mint ilyen, nincsenek kifejezetten programok, nem tematikus, kb mint az óvodai ügyelet, vagy mint egy átlag napközi tanulás nélkül.

Az én fiam szereti, egyáltalán nincsenek ott problémás(abb) gyerekek (mint máshol). Azok vannak ott, akiknek a szülője nem teheti meg, hogy heti sok10ezerért tábort fizessen, és nincs mama, nincs más, aki vigyázhatna rá. Illetve azok, akiknek szociálisan szükségük van arra, hogy társaságban legyenek.

2020. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel a nyári napközi nem tábor. Kötelező biztosítani, de pénzt azt persze nem adnak rá, tehát a dolog általában úgy néz ki, hogy játszanak az iskola meglévő eszközeivel meg azzal amit bevisznek. Ha rossz az idő akkor a teremben az interaktív táblán van mese. Felügyeletre a tanárok vannak beosztva, nekik ez még munkaidő. Azért csak ennyi mert így a sulinak sem kerül pénzbe.

Kézműves vagy más program akkor lehetne ha valaki kifizetné a kellékek, belépők vagy buszok árát. Sétálni vagy a közeli játszótérre elmennek, de ennyi. Csak a suliba járó gyerekek vannak itt változó létszámban. Júni végéig ez így marad, utána a suli bezár. (egyházi iskola) Utána lehet menni a városi közösbe, de arról nem tudok semmit. Gondolom ők is pontosan annyi pénzt kapnak a szervezésre mint a mi sulink, tehát nem lesz több program ott sem. Tény, hogy ez tényleg csak arra jó, hogy felügyelet alatt legyen a gyerek azoknál is akik nem tudják máshogy megoldani, de arra megteszi. Olcsó, mert csak a kaját kell kifizetni pont mintha iskola lenne. Akinek nem felel meg az viheti táborba, de az elég húzós, nem mindenki tud kifizetni heti 15-20.000 Ft-ot 8-10 hétre, és akkor még egy viszonylag olcsó napközis táborról beszéltem.

2020. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A városi közös pont ugyanígy működik. Gyűjtőhelye az összes iskola gyerekének és az ügyeletet elvállaló tanároknak. Szóval idegen gyerekek, idegen felnőttek. Mi pl igazodni szoktunk ahhoz, amikor a saját suliból van ügyeletes tanító. Illetve abban a szerencsés helyzetben van a gyerekem, hogy a városi napközi helyét az ő iskolája adja, így nem kell idegen helyre vinnem.

Hiába csak gyerekfelügyelet, vannak évről évre visszatérő barátok és kedvenc tanítónénik. Gyerekek között van, társaságban van, szereti, élvezi. Jobb, mint otthon a gép előtt naphosszat (még akkor is, ha az első 1-2 napon nem így gondolja).


És az iskolai ügyeletnek megvan az az előnye is a táborokkal szemben, hogy legalább az épület nyitvatartása igazodik a dolgozó szülőkhöz. Nem igazán vagyok kisegítve egy 8-16 vagy 9-16 között tartó táborral, ha 7:30-ra a munkahelyemen kell lenni és 16 előtt nem tudok onnan elindulni a gyerekért.

2020. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem viszem, mivel semmi infót nem tudtak adni, hogy ki lesz ott, mit fognak csinálni. Azt tudom, hogy több évfolyamot is össze fognak tenni. Szerintem nem érezné nagyon jól magát a fiam, hogyha 4. osztályos fiú létére első osztályos kislányokkal kéne rajzolgatnia.

Egyébként én itthon vagyok egész nyáron, vigyázni tudok rá, csak azért gondolkodtam rajta, hogy ne unatkozzon annyira itthon. Talán 1-2 táborba beiratom, úszósba, kirándulósba.

2020. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!