Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyire figyelnek a gyerekedr...

Mennyire figyelnek a gyerekedre családi napköziben? Hányan vannak egy csoportban? Külön vannak a picik és a nagyobbak?

Figyelt kérdés

Most keresgélek cs. napközit kislányomnak. Voltunk 4-et megnézni, abból csak az egyik tetszett. A másik három helyen teljesen le voltam döbbenve, hogy ennyire figyelmetlenek a gondozók. Pedig igen drágán meg kell fizetni.


Ha van kedved, írd meg kérlek a megyét (esetleg várost), ahvá jár a gyereked.



2015. jan. 26. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én fiam Jászberényben jár családi napközibe. Meg vagyunk elégedve. A gondozók kedvesek, szeretik a gyerekeket és a gyerekek is őket (ez az ami sokat elmond róluk). nyilván én nem vagyok ott napközben, nem látom konkrétan, mennyire figyelnek a fiamra, de mivel szeret járni, így nyilván nincs gond. 3 csoport van, egy csoportban 7 gyerek és külön vannak kor szerint. Ha érdekel még valami, privátban válaszolok.
2015. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Heti pár délelőttőt járt csak a kislányom és nagyon megbántam. Kevesen voltak, de mivel nem azonos korúak voltak, semmit nem csináltak tulajdonképpen. Elesett bent és agyrázkódása lett és még csak ki sem szóltak nekem, hogy menjek érte, hanem megvárták amíg a szokásos időben érte nem mentem, holott tudták, higy otthon vagyok.
2015. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Leginkább az érdekel, hogy az én elvárásaim magasak-e, vagy valahol jó a meglátásom.

3 helyen voltak rossz tapasztalataim, pl.:

amikor mentünk, már a kert kapujából hallottam a gyerekek üvöltését, őrjöngését. A gondozónők szintén kiabáltak, káromkodást is hallottam. Amikor beértünk, természetesen kezesbárányok lettek. 3 főre jutott 21 gyerek. 10 hónapostól 4 évesig. A nagyobbak szó szerint taposták a kicsiket :(

Ebédnél több 1-1,5 év körüli pici egyedül próbálkozott az étkezéssel, persze emelgették a tányér oldalát, hogy egy falathoz jussanak, erre többször hallom, hogy a nő minősíthetetlen stílusban mondja nekik: ha nem eszel végre normálisan, a fejedre öntöm. (ezt a folyosóról hallottam, amíg egy másik gondozóval beszéltem.

Aztán volt, hogy kb. 15 fok volt a szobában, végig járólap. Rohadt hideg volt, gyerekek meg body+harisnyában.


Én ennél többet várnék...vagy csak hüle a felfogásom?

Egyébként a 4. bölcsiben egész más a légkör, 5-8 gyerekre két felnőtt jut. A hangulat is családias, a gyerekek is olyan csendesek voltak, bújtak a nénikhez, táncoltak, adták egymásnak a játékokat.

2015. jan. 26. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Természetesen amiket az első három helyről írtál, azok nem helyesek, ilyen helyre nem szabad vinni a gyereket.
2015. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nagyon figyelnek nálunk a gyerekekre. Vegyes korosztály, kb. 3-4 éves korig, én örülök ennek. A nagyok tanítják a kicsiket, a kicsik meg óvják a még kisebbeket. 2-3 vagy 4 gondozónő van bent, attól függően, hogy mennyi gyerek van bent aznap. Max. létszám 13 gyerek, ilyenkor már több a gondozó. A dolgozók lelkesek, türelmesek, nagyon szeretik a gyerekeket. Minden nap másféle foglalkozás van, egyik nap kézműves, aztán "matematika", környezet, anyanyelvi stb. Minden nap sokat vannak kint, mivel a csana egy lakásban van, így minden nap másfelé viszik őket. Váltogatják a játszótereket, van egy hatalmas park, nyaranta oda is járnak, könyvtárba mennek, szökőkúthoz stb. Rengeteg dalt tanulnak, mondókáznak, sokat kézműveskednek, festenek, gyurmáznak, ősszel gesztenyét, falevelet gyűjtenek, számokat és színeket tanulnak stb. Vég nélkül lehetne sorolni, nálam nagyon-nagyon magasra tették a mércét, nem is tudom, hogy találok-e olyan ovit, ahol ennyire elégedett leszek mindennel. Megyeszékhely.
2015. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van,hogy van bölcsi 3 éves korig és ovi csoport. Mi még bölcsi csoportba járunk 4 gondozóra 14 gyerek jut. Amit az előttem lévő írt az mind van nálunk is és azt szokták csinálni,hogy minden hétre kitalálnak valamit,hogy mivel díszítsék fel a helyiséget és akörül forog minden. Most pl a héten indiánhét van.

Nagyon figyelnek a gyerekekre! Csepel- Mézeskalács házikó

Te melyiket nézted meg?

2015. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pest megyében, de nem Budapesten néztem.

Azóta találtam még egyet, ahol a két gondozón egyértelműen látszik, hogy főiskolát végzett, nem csak egy gyorstalpaló OKJ csinált a papír miatt. Mindkettő anyuka is 3 és 4 gyerkőccel. Nagyon intelligensek.

Kis kitérő lesz, ha oda fog járni. De azt hiszem, ennyit megér.

2015. febr. 4. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!