Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az évnyitó hetén ahol most...

Az évnyitó hetén ahol most kezdik az első osztályt, ki mikor viszi haza a gyermeket?

Figyelt kérdés
Aznap gondoltam kiveszek szabit, de a többi nap érdemes korán hazavinni a gyermeket?

#első osztály, kezdés
2020. aug. 6. 22:06
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Arra emlékszem, hogy a napközis tanító mindig nyúzott minket a villamoson is egy osztalytarsammal (ők egy házban laktak) ott nem volt kecmec, viszont otthon így könnyebb volt.
2020. aug. 6. 23:00
 12/39 anonim ***** válasza:
76%

"Az oviban még elment volt aki csak fél 6-ra ért a gyerekert de a suli.. "

A suliba is pont ugyanazoknak a szülőknek a gyerekei járnak, akik korábban oviba jártak, úgyhogy... :)

Nézd meg az iskola honlapján a házirendet, abból kiderül remélhetőleg, hogy hányig kell odaérni a gyerekért - és akkor ahhoz tartsd magad (akkor is, ha esetleg pofákat vág majd a napközis tanár, vagy ilyesmi, mert jobban szeretné, ha hamarabb leléphetne: ne foglalkozz vele).

2020. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
71%
nyugi,ügyelet van az iskolåkban ,4-fėl6ig legalåbbis lånyom rėggi sulijåban .
2020. aug. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
94%

Az első héten mindig ebéd után hazajöhetnek a gyerekek nálunk elsőben. El is hoztuk őket, épp elég fárasztó volt a következő héttől 4-ig bent maradni.

A hazavitel kérdést majd a szülőin tedd fel, majd elmondják az iskolai sajátosságokat. Nálunk pl 2 előtt vagy 3 után lehetett menni a gyerekért első/második osztályban, mert közben tanultak, azt nem lehet zavarni.

2020. aug. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk első héten anno mondták, hogy ebéd után haza lehet még hozni a gyereket, de 2. héttől mindenki marad napköziben. Ebből az lett, hogy 1. nap minden gyerek hazament ebéd után, 2. nap pedig már az osztály fele maradt, mert hogy játszóterezni mentek. 3. naptól mindenki bent maradt rendesen.


Amiért én szabit vettem ki (igaz, csak nepi 1-1 órát), az volt, hogy nem akartam az elsős gyerekemet 7-kor belökni az üres iskolába azzal, hogy majd csak jön valaki. Így első héten 7:45-re ment ő is, közösen megvártuk a tanítónénit, és utána jöttem csak melózni.

2. héttől 7-kor már a suliban volt, 16 után értem oda érte... de nem volt gond, szegénykém oviban is mindig az egyik első és utolsó volt.

2020. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
91%

"1/2 5 - 5 között tudunk menni"

az is kérdés, meddig van ügyelet? Nálunk pl f5-ig. Addig el kell hozni a gyereket.

Ha szólsz, hogy a mama fog érte járni, üzenőfüzetbe beírod, akkor gond nélkül elengedik vele akármikor.

2020. aug. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Korábban hazavitel:

a napközis "tanulási idő" nálunk szent és sérthetetlen. Ha valaki vinni akarja a gyerekét, akkor vagy előtte, vagy utána, de közben nem, kifejezetten kérik, hogy f3-f4 között be se kopogjon senki a terembe.

Az első hetek fontosak, ismerkednek, összeszoknak. Nálunk nagy hátrányban volt az a gyerek, aki ebéd után hazajárt, mert a napnak pont abban a részében nem volt jelen, amikor lehetett játszani, csavarogni, csapatépíteni.

2020. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Nálunk az iskolából 15:00-16:30 között van hazaindulás. A lányomnak péntek kivételével minden nap 16:30-tól edzése van, úgyhogy én körülbelül minden nap 15:45 körül megyek majd érte.
2020. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
16-os:5-ig.4-5 között lehet a gyerekeket hazavinni, ha egyéb elfoglaltság van, akkor előbb, de 3-4 között nem, mert akkor tanulnak a napkoziben.
2020. aug. 7. 16:49
 20/39 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondoltam én is ha mami megy, akkor tanulási idő előtt menjen érte.
2020. aug. 7. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!