Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha a ti gyerekei...

Mit tennétek, ha a ti gyerekeitek iskolájában is ilyesmi történne?

Figyelt kérdés

Talán ti is láttátok a pár évvel ezelőtti magyar kisfilmet, a Mindenki-t. Ha mégsem, itt a link: https://www.youtube.com/watch?v=0piiNk_jMrE (érdemes megnézni, kb. 25 perc az egész)

Ti szülőként mit tennétek, ha kiderülne, hogy a ti gyereketekkel is hasonlóan bántak, mint a főszereplő kislánnyal? Szerintetek mi lett volna a legjobb megoldás? Egyet értetek a tanárnő módszerével? Vagy ha nem, akkor ti mit csináltatok volna a helyében?



2020. aug. 12. 12:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
94%

A 13-as mondta meg a tutit.Kiegészítve azzal,hogy a tanárnő valóban igazgatói nyomás alatt volt. Érdekes, hogy volt,aki azt írta, miért nem váltott munkahelyet? A film a kilencvenes években játszódik. Akkoriban egyrészt még nem hálóval fogták a tanárokat.Be voltak töltve az álláshelyek, pályaelhagyó tanár meg szerintem nem is létezett.(Ma rengeteg van, én magam is). Másrészt akkoriban nem volt divat félévente munkahelyet cserélni. Rengeteg ember, ahol kezdett, 40 év múlva onnan ment nyugdíjba. Ezzel nem védeni akarom a tanárnőt, csak érdekes belegondolni, hogy mennyit változott a világ.

A rendező nem elfelejtette befejezni. Pont azért "nincs vége", hogy el lehessen gondolkodni, eszmét cserélni, úgy, mint most itt. Nem akart kész válaszokat adni a néző szájába.

2020. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

A mi iskolánkban is volt arany minősítésű kórus. Én is a tagja voltam, pedig nem volt szép a hangom. Rengeteget gyakoroltunk, a legjobbak hangosabban énekeltek, de mindenki énekelt. Eredmények: sok-sok arany minősítés, magabiztosság. És azóta is bátran énekelek (persze nem nyilvánosan, hiszen a hallásom is javult :) ).

A gyerekek képezhetőek. De ahhoz olyan pedagógus kell.

2020. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Az általános iskolámban volt egy ilyen tanár, bár az nem kórusban, hanem néptánc előadásokon tátikáztatta a gyerekeket. Mondani lehet, ezzel nincs semmi gond, ott nem az ének a lényeg, de annak a nőnek nem volt bátorsága megmondani nekem, hogy hamis vagyok, azzal az indokkal kellett tátognom, hogy mélyebb a hangom a többiekénél. Így kell egy kisgyerek önbecsülését levinni a nullára és megutáltatni vele egy olyan tulajdonságát (a hangmagasságát), amin nem tud változtatni. Évekbe telt kimászni ebből, vicces, pont egy zenetanár segítségével sikerült. Az éneklés tanulható dolog, le kellett volna ülni foglalkozni a kevésbé ügyes gyerekekkel heti +1 órára és pár hónap alatt meg is lett volna az eredmény. Vagy egyenesen megmondani, hogy majd akkor jöhetsz kórusba, ha nem vagy hamis. Nekem az a film előhozta rendesen a kiskori traumáimat. Tudjátok mi volt a poén? A néptáncosoknak volt heti egy különóra, ahol gyakoroltatták a népdalokat (semmit nem tanítottak, csak közösen óbégatott mindenki). Nekem arra el kellett járnom csak azért, hogy végig tátogjam azt a másfél órát. Szüleim tudtak róla, le se szarták.
2020. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!