Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Adnak a gyerekeitek iskolájába...

Adnak a gyerekeitek iskolájában tanszer listát?

Figyelt kérdés

Ha igen, konkrét márkával, vagy csak annyi mondjuk, hogy "színes ceruza"?

Minden esetben azt veszed, ami a listán van?


2020. júl. 27. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Adtak listát, és szóban hozzátették, milyeneket szeretnek. De helyben meg is lehetett venni mindent egy nagy szatyorral fix áron és nem kellett rohangálni utána. Ha nekem kellett volna megvennem, akkor igen, azt vettem volna, ami a listán van és amit kérnek, okkal teszik.
2020. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sima listát adnak, márka nélkül, 1-2 kivételtől eltekintve, ha egy-egy tanár ragaszkodik valamihez.

(Közepes falu)

2020. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Az előző iskolában kikötötték milyen márkát vegyünk, a mostaniban szerencsére nem. Csak felsorolják,hogy mire van szükség.
2020. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Küldtek e-mailben egy sima listát, aztán hozzáfűzték, hogy tájékoztatú jellegű, majd szülőin elmondják, hogy pontosan mi kell (szülői meg szeptemberben szokott lenni, szóval ki vagyunk segítve)
2020. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Elsőben adtak, márka nélkül. Van suli, ahol márkával (mert a noname cuccokkal pl színesceruza terén rossz a tapasztalat, egy életre elveszi a gyerek kedvét a rajzolástól), és olyan is van, ahol beszedik a pénzt és osztálylétszámnak megfelelően megvásárolják a cuccot a tanítók, aztán mindenki ebből a közösből kapja rajzórán, technikán és legalább mindenkinek ugyanolyan van.
2020. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Egyik fiamnak még év végén adtak,mindenhez kommentelve,miből milyen kell,a másik fiamnál se kép,se hang.Hogy mikor adnak?Ki tudja?A tanárnőnk alig várta az év végét,elküldte Krétában az év végi jegyeket,aztán azóta semmi hír felőle.Egy levelet sem kaptunk,hogy itt az év vége,blablabla,köszönöm a szülők,és gyerekek munkáját,ahogy év végén lenni szokott.Tojik mindenre...
2020. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Én már két éve, hogy a tanév első napjaiban vásárolok be a füzetcsomag, tankönyvborító és névcímkék kivételével. (mivel nálunk első nap osztják a könyveket, és még aznap este be kell fedni mindet) A tolltartó sem tök üres, de valahogy mindig van olyan, amit a szülőin rohadtul elfelejtettek, vagy az első napokban derül ki már a tanítás közben az osztályban, hogy mindenki ugyanazt a "szrt" vette meg, ami nem jó :D

Így én általában a szülői utáni este, vagy napon megyek a második körre.

A tavalyi év volt eddig a csúcs, mérges is voltam, 1. nap reggel tanévnyitó, 4-ig iskola, fél 5-kor szülői, ami tartott fél 7-ig, átvettük a tankönyveket, 7-re hazaértem, és kezdhettem befedni a 14 könyvet.... brrrr. Nem értem, miért nem lehet a nyári szünet utolsó hetén megtartani a szülőit, és akkor kényelmesen rá lehet szánni az időt a bevásárlásra és a könyvfedésre.

2020. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

És ez egyébként törvényes? Mármint, hogy kikötik miből milyen márka kell?

Mert ugye az általános iskola kötelező és ennél fogva ingyenes. Sok családnak még az is fejtörést okoz, hogy mindenből a legolcsóbbat megvegye.

Napközis tanító ismerősöm mesélte, hogy sok diákjának a szülei hitelt vesznek fel a beiskolázáshoz. Ez normális és elvárható?

2020. júl. 27. 14:47
 9/15 A kérdező kommentje:

5-ös, azért nem hiszem, hogy a noname ceruza elveszi a gyerek kedvét a rajzolástól. Eleve nem jellemző, hogy egy gyerek először 6 évesen fog a kezébe ceruzát. Nálunk az oviban sem a legmárkásabb ceruzák vannak. De az én gyerekeim például bármivel elrajzolnak. Múltkor a kis barátaikkal tégla darabot találtak, ment a marakodás érte, hogy ki rajzoljon vele, pedig tonnaszám van krétánk is.

Ha valaki szépen rajzol vagy kevésbé, az inkabb a kézügyességen múlik. És hogy ezt hogy fogadja el, az meg szülőn.

2020. júl. 27. 14:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem várható el, max javasolhatnak.


Én is kicsit tanácstalan vagyok így az első előtt, pláne hogy azt mondják, hogy az első napon estig tartó szülői szokott lenni..

Nem tudom miért nem lenne egyszerűbb ha leírná, vagy felvenné videora a mondanivalóját és még augusztusban szétküldené! Úgy terveztem, hogy aug. közepéig minden meglesz, nem akartam már utána rohangálni (pláne hogy pusztulat helyen lakunk ahol max a cba-ban veszi meg az ember a wc papírt amit első nap be kell adni..)

2020. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!