Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kezdődő nátha első osztályos...

Kezdődő nátha első osztályos gyereknek? Akkor most maradjon itthon 2 hétig?

Figyelt kérdés
Hivatalosan ez a szabály. Kislányom egy hetet járt az iskolába, de ez az oviba is így volt, kb 2-3 napig náthás, megfázás miatt. Most mit csináljak? Ne is vigyem már holnap suliba? Ki hogy oldja meg, ha ilyenre kerül a sor?
2020. szept. 6. 07:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem életszerű, hogy minden aprósaggal otthon maradjon a gyerek.... ezzel egy esetleges covid elterjedést nem fognak meggátolni. Meg ez is milyen már, hpgy tényleg semmi bővebb tájékoztatást nem kapunk
2020. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki eddig írt. Nehéz ez a helyzet, és ki tudja még mi lesz.
2020. szept. 6. 09:10
 13/33 anonim ***** válasza:
26%

"Ha gondolják, majd hazaküldik."


Jaja, végül is nem gond, hohy addigra végig fertőzi az egész osztályt.

Miután a tanító nem orvos és nem tud koronára tesztelni, evidens, hogy haza küldi a gyereket. Jól teszi.

Te meg rosszul teszed, hogy csakazert is elviszed.

2020. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%
13mas, igen igazad van, vegulis igy jobban belegondolva, tenyleg az lenne a megoldas, h zarjuk be most az ovikat, sulikat, 1 evig ki se nyissunk, aztan jovo szeptemberben meg ujra probalkozunk? Ha takony miatt ne menjem a gyerek innentol, akkor kb. uresek lesznek az ovik, sulik.
2020. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
19%

14!


Nyílván nem lehet az a megoldás. De épeszű ember azért csak felfogja, hogy beteg gyereket amúgy se viszünk közösségbe. Most meg, amikor járvány van, pláne nem.

2020. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem a 2 hetet. Elviszed orvoshoz, ő megállapítja, hogy

A) ez tuti nem korona vírus, mehet suliba

B) ez lehet korona, tesztet rendel el, ami pár nap alatt eredményt hoz.

Akkor kell a 2 hét, ha koronás.

2020. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
90%

Kb hetfo ota taknyos a gyerek,nem a zold,suru takony.picit kohecsel amiert visszacsurog a torkaba,foleg alvasnal.

Kedve jo,enni eszik,nem faj semmije,laza/hoemelkedese nincs.

Viszem oviba.

Kerdeztem az ovonot,azt mondta ha mindenki otthon fogna a kicsit nathas gyereket kb ures lenne az ovi.

Probalkoztam a gyerekorvoshoz idopontot kerni,de annyian mennek kb ilyen tunetekkel,hogy eselytelen volt.gondoltam egy delutani rendeles alkalmaval elviszem ovi,munka utan.csak,hogy mindenki megnyugodjon.

Dolgozom,en is,apja is.ha minden ilyennel itthon fognam fel is mondhatna egyikonk.

2020. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
85%
13as ha orrfolyással hazaküldik hogy covid gyanús akkor veszett fejsze nyele az egész...akkor ilyen alapon álljunk át online oktatasra mert a legtöbben még mindig tünetmentesek.
2020. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%
Az orrfolyás nem betegség. Még a köhögős gyereket is engedte eddig a gyerekorvos arra hivatkozva, hogy nem fertőző. Miota világ a világ az ovisok 90%a végig taknyolja köhécseli a tanévet, eddig senkit nem izgatott. Akkor miről beszélünk?
2020. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
26%

15!

Igen, BETEG gyereket nem viszünk, az meg relatív, hogy a takony betegségnek számít-e. Aki szerint igen, az ne vigye, szerintem nem, szóval ha én leszek ilyen helyzetben vinni fogom.

16!

Ez nem így működik a gyakorlatban. Az ajánlás az, h tartsd otthon amig taknyos, tehát attól még, hogy a doki tegyük fel megállapítja, h nem koronás, attól még meg kell várnod, hogy elmúljon a takony. Nem viheted másnap oviba. Amúgy, meg amig eljutsz oda, h esteleg teszteljék a gyereket, akár kétszer, addigra meg bőven kijön a takanyból. Ez pedig így életszerűtlen és élhetetlen.

2020. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!