Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyermekednél hogyan zajlott a...

Gyermekednél hogyan zajlott a digitális oktatás? Órák hogyan voltak megtartva?

Figyelt kérdés

Mennyire okozott nehézséget?

Osztályozás hogyan történt?

Megvoltak a megfelelő eszközök? (pl.számítógép, internet)

Hogyan látod, mekkora lemaradással kezdték az új tanévet?

Tavasszal péntek este jelentették be a digitális oktatást. Mikor kaptátok meg ehhez a szükséges információkat?

Az ország melyik részére jár gyermeked iskolába? Nem kell konkrét település. Elég annyi hogy Budapest, kisváros, vidéki falu stb.

Hanyadik osztályos volt gyermeked?


2020. szept. 9. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Harmadikos osztályos jelenleg is online oktatás van nekik, több covid gyanús gyerek és tanár is volt, megbetegedés is.

Még tavasszal felkészültünk, kapott egy új laptopot amin tilos játszani, csak tanulni lehet. Scannerünky nyomtatónk volt is itthon. Igazából legnagyobb gond azzal volt, hogy napi 4-6 órát ült a gyerek a gép előtt.

Sokkal jobban emlékszik arra amit online tanult. Most már gyakorlottan oldjuk a feladatokat. Én nyomtatom ki amit kell, ő addig amit tud megcsinál. Rengeteget fejlődött, magabiztosabb lett, tudatosan tervezi előre a feladatok megoldását.

Úgy gondolom jobb is most itthon neki

2020. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Óriási nehézséget okozott. Szerencse, hogy a férjem otthon tudott lenni vele.


Redmentán voltak élő dolgozatírások, vagy reggel 8-kor elküldte a tanító a dolgozatot, délig kitöltve kellett visszaküldeni. A szülőre volt bízva, mennyire mutatta a valóságot a jegy.


Nekünk megvoltak, de még a digitális oktatás első hetén minden tanulót körbekérdeztek, hogy milyen eszköz áll a rendelkezésre. Akinek semmi nem volt, az kapott, vagy hetente bemehetett a suliba, papíron megkapta, majd visszavitte.


Még nem tudom, mennyi a lemaradás, mert szimpla orrfolyás miatt csak egy hetet járt eddig. Mint ahogy a fél osztály.


1. héten kaptunk meg minden infót.


Megyeszékhely.

3. osztályos volt.

2020. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első év az tragédia volt. A tanárok nem voltak rá felkészülve, és jórészt a szülőkre hárították.

A fiam akkor volt 3. osztályos, és a tanárok a szülőcsoportba küldték a feladatokat, és a szülőknek is kellett visszaküldeni. Nem is értettem, miért nem a gyerekeket szólították meg. Egyértelmű volt, hogy nekem kellett a gyereken "leverni" a tananyagot.

A lányom akkor volt 6. osztályos nekik classroom volt. Ahogy számítottam rá, olyan is lett. Hiszen nagyjából lehetett tudni, hogy melyik tanár link, és melyik alapos. Volt, amelyik nagyon jó anyagokat küldött, és volt aki annyit írt, hogy olvasd el a tankönyvben a következő anyagot. Azt hittem, hogy vele nem kell nagyon tanulni, hiszen már nagyobb. De sajnos tévedtem, 3 hét után elkezdtek írni nekem a tanárok, hogy a gyerek szinte semmilyen feladatát nem adta le. Így a tavaszi szünet lényegében azzal telt, hogy ezt pótoltuk.

Következő évben viszont ki lett adva a tanároknak, hogy az órák bizonyos százalékát, már nem emlékszem mennyit, online meg kell tartani.

A fiam akkor volt 4. osztályos, vele nagyon minimális dolgom volt, mivel megtartották délig az órákat, és utána a leckét is feltöltötte. (Ezt a nagy önállóságot azóta is visszasírom.)

A lányomnál is voltak órák tartva, de eléggé lemaradtak, mert azért a tanárok ellinkeskedték.

Nekünk voltak hozzá eszközök, de az önkormányzat biztosította volna annak, akinek nincs. Mi a munkahelyünktől is tudtunk volna igényelni laptopot, amit később vissza kellett volna adni.

Az osztályozás szerintem elég laza volt, így jobb jegyeket kaptak.

Nekünk annyiból nem volt nehézség, hogy itthonról dolgozom, tehát a munkából nem kellett kimaradni, de nagyon sok munkám volt vele, és ezért az irodai dolgaimat este kellett befejezni.

Szerintem alsóban nem okozott lemaradást, a lányomnak felsőben kicsit, de ő azért most már eléggé tanul, szerencsére, így behozta. Az osztály úgy összességében szerintem le van maradva matekból és angolból. Ez a két tanár nagyjából le sem to....ta az egészet.

2022. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!