Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tehetek ha az iskola nem...

Mit tehetek ha az iskola nem fejleszt? Ez kötelességük lenne?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy a suliban (általános 1.oszt) több a fejlesztésre (gyogyped., logopédia) szoruló gyerek, mint amennyi kapacitása van az utazó pedagógusnak. Ezért az én gyermekem nem kaphat a suliban fejlesztést, mert nincs olyan nagy, eget rengető probémája, "csak" a hangképzésével vannak kisebb gondok, oldjam meg magán úton, havi 32ezerért.

Nagyon bosszant a dolog, mert egyedül nevelem őt, nem lopom a pénzt, mi az hogy az egyik megkapja a másik meg nem?



2020. okt. 2. 16:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Sni kódja van? Szerintem akkor kötelező ha van.
2020. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nincs semmi kódja
2020. okt. 2. 16:54
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs kódja, akkor nem kötelesek fejleszteni.
2020. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Az utazó gyógypedagógus az SNI gyerekekkel foglalkozik. Ha beszédfogyatékos lenne a fiad, vagy tanulásban akadályozott, esetleg súlyos diszlexiás, diszgráfiás, akkor kellene ilyen ellátást kapnia.

Ha BTMN lenne, akkor az ezt megállapító szakvélemény is javasolna valamilyen ellátást (iskolai fejlesztést, logopédiát, fejlesztést a pedagógiai szakszolgálatban). Ezt is kötelező biztosítani, de sajnos sok esetben egyszerűen nincs rá ember, így pl. az iskolai fejlesztésen 5-6 gyerek ül együtt, eltérő súlyosságú problémákkal. Néha az az ember érzése, jobb lenne, ha ehelyett az udvaron rohangálnának. De olyan panaszt is hallottam, hogy a fejlesztőpedagógust beosztják helyettesíteni az osztályokba, és ilyenkor a külön foglalkozások elmaradnak.

Logopédus az állami rendszerben meg alig van, a mi kerületünkben pl. 2 főállású, és néhány megbízásos. Szerencsétlen gyerekeknek jár az ellátás, csak nem jut.

Szóval ha a vizsgálatot se indokolta a gyerek problémájának a súlyossága, ne nagyon reménykedj. Jelentkezz be a Szakszolgálatba, ott legalább tanácsadást kaphattok ingyen. A logopédus elmondja, mit hogyan gyakorolj a gyerekkel, és hat hét múlva megnézi hol tartotok.

2020. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nagyon gáz ez a szakember hiány :( az oviban is volt papíron logopédia, de egy nevelési ésben 2 logopédust elfogyaszott az ovi, és hetekig nem volt senki, aztán meg jött a maradjotthon :(
2020. okt. 2. 18:26
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Látod, mielőtt beégeted magad, meg a kulcsszavakkal dobálózol, meg vered az asztalt, hogy ez járna neked(a gyereknek) utánanézhettél volna.
2020. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Sni kód nélkül nem jár neki semmilyen fejlesztés. Nem is értem mit szeretnél. Minden gyerekkel foglalkozzon az utazó logopédus? Nem gondolod, hogy kicsit sok gyerek van ehhez?

Ha valami baja van a fiadnak, elviszed a nevtanba, vagy a beszédjavitoba és kap kódot ha indokolt, mondjuk ha indokolt lenne akkor eleve logopédiai osztályba kellene járnia.

2020. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

6# azért kérdeztem mert nem tudtam mi a helyzet. Jé, de fura ez egy kérdezős oldalon, ügyes vagy, jól megmondtad :D


Nem vertem semilyen asztalt, majd megoldom magánban, de pl a nyílt napon, és a szülőin is arról volt szó, hogy van az iskolának logopédusa, ellenben arról nem volt szó, hogy gyépések is járnak a suliba, akik közel 7évesen egy mondatot nem bírnak kinyögni, de kénytelenek vagyunk miattuk szívni, mert körzetes fel kellett vegyék. Pl. Bocs ha bosszant, hogy a nagy esélyegyenlőség jegyében hátrányban van minden "normális" gyerek a kódodokkal szemben mert nekik az jár. A többi meg oldja meg.

2020. okt. 2. 19:00
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Hagyjuk szerintem...
2020. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
De undorító stílusod van kérdező. Mi az hogy gyépés? Te mit szólnál hozzá, ha kiderülne, baja van a gyerekednek, kapnál kódok, majd onnantól más szülő így beszélne róla? Na akkor vernéd csak igazán a melled, hogy esélyegyenlőség, meg a te gyereked is ér annyit mint a többi...
2020. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!