Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerek több alkalommal...

Ha a gyerek több alkalommal nem visz uzsonnát és tízórait a suliba, akkor az iskolának vagy a tanárnak mi a kötelessége?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Semmi, nem kötelező tízóraizni.
2015. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk én azért tájékoztatnám a szülőket, ha éhes a gyerek, hogy talán kéne vmi...
2015. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha éhes és a padtársa kajaját eszi meg?
2015. jún. 29. 18:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szólnia kell a szülőknek, hogy vigyen a gyerek ennivalót.

De egyébként tényleg nem kötelező vinni. Az én fiam sem visz (most volt elsős), mert amúgy is kapnak tízórait meg uzsonnát, a csomagolt kaját rendszeresen hazahozta, vagy ha azt megette, akkor az iskolait meg nem. Alsósoknak amúgy sem tudom, miért csomagolnak sokan egy hétre elegendő kaját, amikor háromszor kapnak enni a suliban. Oviba nem csomagol senki, pedig ott is ugyanannyit kapnak enni a gyerekek. Az enyém csak innivalót szokott magával vinni, mert nem ízlik neki az iskolai csapvíz (azt mondja, rozsdaíze van).

Egyébként nekem is szólt már a tanár, hogy a gyerek délután neki panaszolta, hogy nagyon éhes, de mint kiderült, ennek az volt az oka, hogy nem jutott neki uzsonna. Úgyhogy én meg szóltam a tanárnak, hogy legyen kedves, úgy ossza ki az uzsonnát, hogy jusson az enyémnek is, ha már egyszer be van fizetve.

2015. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
De lehet olyan esetre gondol a kérdező, ahol nincs előfizetve kaja a gyereknek. Vagy csak ebédre, mert ilyet is lehet, és akkor ebédig nem eszik semmit.
2015. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

hát a padtársa kajáját nem kellene megennie, emiatt tényleg tenni kéne vmit a tanítónak.

Ha nem eszik bent a gyerek akkor jobb esetben otthon reggelizik, és ebédre otthon van. Az enyém is így jár, de ő visz tízórait is, ha éhes megeszi, ha nem akkor visszahozza.

2015. jún. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én volt sulis padtársam mindig megette a kajámat :) Ő nagyon haspók volt, én meg diétáztam :)
2015. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős gyerekről van szó? Mert azért szerintem az sem mindegy hogy 7 évesről vagy 14 évesről beszélünk..
2015. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem visz tízórait, uzsonnát magánügy. Semmi köze nincs a tanárnak hozzá.

Ha éhezik a gyerek, az már más, akkor jelentenie kell a szülőnek, védőnőnek, esetleg a családsegítőnek. De ez hosszadalmas megfigyelést igényel. Gondold el, milyen problémát okozna, ha azért nem visz, mert eleget eszik reggelire otthon, és nem nagy étvágyú...

2015. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
7 éves
2015. jún. 29. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!