Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szólnál ahhoz,ha az...

Mit szólnál ahhoz,ha az iskolában a gyerekednek kötelező olvasmány lenne a Meseország mindenkié?

Figyelt kérdés
2020. nov. 8. 08:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Minden kötelező olvasmány ellen vagyok, de ha magától el akarná olvasni nem lenne vele bajom
2020. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem kell érettségire, és kötelezővé teszik, akkor fogok reklamálni.


Miért nem lehet hagyni annak a gyereknek, hogy azt olvasson amit akar?

2020. nov. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem örülnék, mert ez azt jelentené, hogy a központi értelmezést is kötelezővé tennék, mint minden kötelező olvasmánynál.

A kötelező olvasmányok sose a szabad műelemzésról szólnak és a mi kis kormányunk esetén biztos, hogy elrettentésül olvasatnák homofób felhanggal.

Egyébként semmi bajom látatlanban a könyvvel.

2020. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem örülnék neki.
2020. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon nem szeretnem.
2020. nov. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%

Tuti könnyebben menne neki, mint pl. az Egri csillagok vagy a Kincskereső kisködmön. Azoknak a nyelvezete már nehézkes (régimódi). Olyan szavak vannak benne, aminek nekem is utána kell nézni, mivel már nem használjuk.


Tehát örülnék, hogy végre frissítenek, de a témája miatt viszont nem, ha még csak általános iskolás. Középiskolában már inkább tudják értelmezni, de rákényszeríteni egy nézetet valakire akkor sem helyes, ha a másság elfogadásáról szól.

2020. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
En fiamnak kotelezo elolvasnia, 9 eves.
2020. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%

Annyi előnye lenne, hogy akkor sok gyerek "csakazértsem" olvasná el. Mint a kötelezők többségét. 🤣


De nyilván nem örülnék neki: nem szeretem, ha ilyen témát akarnak lenyomni egy gyerek torkán.😡

2020. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
Alapvetően nem szeretem a kötelezò olvasmányokat. A fiam sulijában nincs is. De magával a könyvvel semmi bajom. Örülnék ha elolvasná.
2020. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
En eleve betiltanám a kötelezőket. Adott szerzőtől szabadon választott művet olvastatnék a gyerekekkel gimiben. Általánosban pedig barmit, amit akarnak.
2020. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!