Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyen hamar vissza mehetnek a...

Ilyen hamar vissza mehetnek a gyerekek az iskolába betegség után?

Figyelt kérdés
Gyerekem osztálytársa hétfőn köhögött és belázasodott. Az ofő behívta a szülőt és hazaküldte a gyereket. Erre ma mondja a gyerekem, hogy már iskolába jár és nincs semmi baja. Nem értem hogy a fenébe tud ilyen hamar meggyógyulni. Illetve nálunk az a protokoll, hogy 3 napi tünetmentesség után ad igazolást az orvos. A suli másik városban van. Mielőtt megvádolnátok, nem parázok a Covid miatt! Én egy sima náthával is otthon tartom a gyereket. Az anyukája nem dolgozik, mert két kicsivel van otthon.

2020. dec. 2. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Pont ma tett közzé dr Novák Hunor egy bejegyzést. Ok a szülő elmondása alapján adnak igazolást. Vagyis ha a szülő hazudik, ellenőrizni nem tudjak. Pl hogy hány napja tunetmentes 🤷🏼‍♀️ Gondolom anyuka egy igazi surmo. (Pedagógus gyerek vagyok, szüleim átestek covidon, anyukam két kolleganojenek a férje belehalt abba, hogy ok hazavitték a suliból, csak hogy mindenki tudja mi is a tét, szerencsére a szüleim megúszták).
2020. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Felelőtlen az orvos, aki adott neki igazolást.
2020. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Ez sajnos most elsősorban orvoson, másodsorban szülőn múlik. Ha van igazolás, az iskola nem tehet semmit (tünetmentes esetben). Tehat ha papír van róla, hogy iskolába mehet, akkor csak újból láz vagy köhögés esetén küldhető haza.
2020. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a doki rögtön kiadja az igazolást, mikor betegen elviszem a lányom hozzá.


Csak én nem élek vissza vele. Konzultálok telefonon a dokival, ha változás áll be, visszaviszem.


Azt hiszem, sokan nem így állnak hozzá sajnos.

A lányom még ovis, látom, hogy hány beteg gyerek jár..

2020. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos szülőn múlik. Nálunk volt olyan, hogy anyuka covidos, és a gyerek 1 hétig volt otthon, és utána ment is. Ezen én is ki voltam akadva. Sokan bármit megtesznek, csak ne kelljen a gyerekükkel otthon maradni.
2020. dec. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!