Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire lehet alapja annak...

Mennyire lehet alapja annak amit egy 6 éves mond a tanítóról? Most mindenért kérjek fogadóórákat?

Figyelt kérdés

Pl gyermekem kérdezi, miert mondja mindig a tanár azt, ha vmit nem tudott vki de ràjön, hogy jó reggelt!


(Nem mondom el neki hogy ez egy lekezelő hangnem dícsèret helyett hogy na làtod hogy tudod!..nem akarom összetörni)


Ez még hagyjàn.

De mindig mond ilyen apróságokat.


Pl a tolltartóját véletlen felsértik a ceruzák ahogy bepasszirozza a helyükre, így itt ott megragasztottam szépen, (erre is tanitom amugy a gyerekem ha vmi sérül szépen megjavitjuk pl zoknit bestoppolunk, ha kiöntötte a vizet feltakaritjuk, meg stb), erre azzal jön haza egyik nap hogy a taníto kritizálja a tolltartóját hogy hogy néz ki, szedett vedett meg hasonlók(a ceruzái mindog hegyezve es sorban)


Vagy. Amit megcsináltunk otthon matekházit, mesélte erröl hogy anya biztos nem jol csináltuk mert nem ugy lett felirva a tàblàra (valszeg nem 1+5, hanem 5+1 volt a tàblàn..)es csunyán nézett es nem tetszett a tanitonak a feladatmegoldàsa(de hogy miert azt nem mondta. Azaz ebböl sem tanult semmit. Csunya fej es a gyerek találja ki mit javitson ki. )


A mai legfrisebb pedig:

Anya x néni(a tanitoja), azt mondta hogy unom màr hogy mindig ugyanazt hozol reggelire.(altalaban kifli, felvágott, gyümölcs es ezek szinesitve ) de nem sunyin mondja, hanem teljes meggyözö erövel hogy tényleg tényleg ezt mondja, hogy unja!

Hogy szolhat meg egy gyereket egy tanito a reggelije miatt? Nem is èrtem.



Nos azokbol amiket mesél a gyerek én már komolyan kezdem azt hinni hogy egy áskálódó rosszindulatu banya a tanítója, komolyan kezdek aggódni.


Most mindezt megkérdezzem a tanitotol ill naponta kérjem számon azokrol amiket mond a gyermekem? A fülem kettéáll már komolyan.

Szinte napont "hoz haza" hasonlo "élményeket"



#gyerekszavak tanítókról otthon a szülőnek
2020. dec. 16. 08:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
99%
Én hinnék neki, de úgy adnám elő, mintha udvariasan érdeklődnék csak. Megnézném magamnak a tanárnőt, és eldönteném, hogy igaz lehet e.
2020. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%
Fujjj de utálom az ilyen pedagógusokat akik kipécéznek egy gyereket és még abba is beleköt, hogy veszi a levegőt. Sajnos volt részem benne nekem is általánosban...aztán mikor rólam leszállt kiszúrt magának mást.
2020. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
27%
Diktafon a gyerek zsebébe. Már olyan kicsi is vannak, amit a gyerek se vesz észre.
2020. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is volt hasonló tanárom, egész életemben 4-5-ös tanuló voltam, nála ez 3-4-es lett mert az ő tantárgyaiból rossz jegyeket kaptam. Magyar nyelv, magyar irodalom, ez kapásból kettő, de még volt egy tárgya az nem rémlik mi volt. Volt egy megjegyzése hogy nem baj rosszak a jegyeim, kellenek a szakmunkások is. ☹ szóval én hinnék neki.


Karma mondjuk visszavágott, elvált, egyedül van azóta is, és borzasztó ocsmány, aszott banyává öregedett. Örömmel meséltem neki anno mikor összefutottunk, hogy épp csak hazalátogatok az egyetemről 😏

2020. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
7%
hol kell a tízórait az alsósnak vinni???
2020. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én az első szituval nem látok problémát. Számomra nem degradáló.


A második szitunál látni kéne a tolltartót. Kb. 4 hónapja járnak suliba, akkor azért még nem kéne tönkre mennie a cuccainak.


A tízóraihoz valóban nincs semmi köze. De ezen elgondolkodnék, hogy valóban a tanár mondta vagy a gyerek unja, mert látja a többiekét és ő is esetleg kakaós csigára vágyik.


Én inkább egy két szülőt kérdeznék meg, hogy ők mit tapasztalnak. Ha a tanárra támadsz és kiderül a fele sem igaz, akkor tuti, hogy megbélyegzed a gyereked.

2020. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Reggelit kell utolso a gyereknek vinni.

Amugy meg nem kötelezö étkeztetést kérni sem a suliban szoval a tizorai ebed uzsonna is választott hogy anyuka csomagol e.


Nekem is kezd ugy tünni mintha a gyerekem lenne kipécézve de hallottam egyszer a suli elött ahogy az egyik szülönek beszél a gyerekéröl. Lecseszés àradattal.


A diktafon jo ötlet.


Csak én remélem a legjobbakat.


Mindenesetre most arra tanitom a gyermekem hogy tudod vannak negativ emberek is mint Morgó a hupikékben ne vegyen fel semmit.

De komolyan nekem fàj. Én nem beszélek igy a gyerekkel erre suliban..

2020. dec. 16. 09:02
 8/36 A kérdező kommentje:
Nem akarom a tanitot tàmadni. En nem is tudom mit gondoljak. Jelenleg "csak"rémeket kezdek látni.
2020. dec. 16. 09:02
 9/36 anonim ***** válasza:
96%
5-ös, lehet választani hogy kéred e vagy sem. Lehetett csak ebédet fizetni...
2020. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
63%

Az elsőben én sem látok semmi rosszat.


A tolltartó meg.... hát látni kéne, lehet, hogy napközben nincs rendben, csak beledobálja a cuccot... Ha rendesen néz ki, akkor nem szólna érte a tanító. De ha 4 hónap után ragasztgatni kell, akkor el kellene gondolkodni egy másik, jobb minőségű tolltartó vásárlásán, vagy beszélni a gyerekkel, hogy elsődlegesen vigyázni kellene rá, nem megoldás, hogy mindig mindent utólag javítgatunk.


Matek jogos. Nem ugyanaz az 1+5 és az 5+1. Elsőben de pláne! És nyilván azért nem tudja a gyerek elmondani, hogy mi nem tetszik a tanítónéninek, mert ő sem érti, hiszen otthon együtt csináljátok (a tanító nem arra kíváncsi, hogy te mit tudsz, hanem arra, hogy a gyerek mit tud! a hibáit sem szabad pl otthon javítanod!), és te máshogy magyarázod.


Uzsonna: ha ez így volt, akkor ezt tuti szóvá tenném. Nem minősítheti a gyerek kajákát még akkor sem, ha minden nap csak üres kenyeret visz.

Az nem fordulhat elő, hogy esetleg a pajtások kérdezték tőle, hogy nem unja-e mindig ugyanazt enni? És erre reagált esetleg így a tanító? Mondjuk akkor sem mondhat ilyet. Nem is értem. Enyém 4 éve ugyanazt viszi minden nap. Csak ezt eszi meg. Ha véletlen ezt sem, akkor inkább kisegíti a tanítónénije a sajátjából egy kis fogára valóval.

2020. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!