Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha kislányom augusztus 20-án...

Ha kislányom augusztus 20-án lesz 6 éves, akkor tölti be, akkor kell mennie szeptembertől iskolába?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 22:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom most hogyan van, beveszik-e, de én aug. 18-án születte, elkezdtem szeptemberben az iskolát (nálunk anno a rajzkészség alapján javasolták az ovónők is ezt) így mindenben egy évvel előbb végeztem, 17 év érettségi stb.

Semmi hátrányom (és előnyöm sem) volt abból, hogy előbb kezdtem, de szerintem unatkoztam volna feleslegesen egy évet az oviba, az az én esetemben rossz döntés lett volna, mert az iskolában végig kitűnő voltam és aktív.

Kérdezd meg az ovónőket, mit ajánlanak a kislányodat ismerve, elkezdheti-e előbb, akkor érdemes.

2015. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Igen vinni kell és jól is teszed, ha viszed. Én augusztus 23-án születtem én mentem 6 évesen suliba, soha nem volt hátrányom, sőt...
2015. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Tankötelessé válik, de akár az óvodavezető is felmentheti, ha még nem iskolaérett. Ha kétségei vannak, vagy nem egyezik a véleményetek, kérheti (vagy a szülő is kérheti) az illetékes pedagógiai szakszolgálat vizsgálatát. Ez egy jó délelőttnyi alkalom, pszichológus és pedagógus vizsgálja a gyerekeket egyéni és kiscsoportos helyzetben, ezután mondanak véleményt. Meg szokták kérdezni a szülőt is mit látna jónak.Nem feltétlen az lesz a döntés, de azért számít.

attól még, hogy X és Z jól boldogult alig 6 évesen az iskolában, más gyereknek nem biztos , hogy ez a jó. Ismerünk olyat is, aki csak októberben lett hat, és semmi gondja, és olyat is aki éretlenül kezdett és bizony megitta a levét szegény a szülői becsvágynak.

2015. jan. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Igen, mert aki augusztus 31-ig betőlti a 6. életévét az már tankö-

teles. Pár éve május 31volt a tankötelezettség határa, tehát aki

már június 1-én lett 6 éves az már nem mehetett iskolába, tehàt a

juniusi,júliusi és augusztusiak, ők csak 7 éves korukban, tehát ők

évvesztesek voltak.

2015. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj mennie :) A nővérem kislánya tavaly augusztus 2.-án töltöttea 6-ot, de mivel szociálisan még nem volt érett az iskolára, az óvónők nem javasolták, hogy menjen. Idén persze már megy.

Egy ilyen korú gyereknél rengeteget számít akár pár hónap is, nagy különbségek lehetnek az a gyerek között, aki már 5-6 hónapja 6 éves, illetve, aki még csak 10 napja...

Tehát az óvónőkkel beszélj, hogy javasolják-e, nekik van rá lehetőségük, hogy visszatartsák még 1 évet.

2015. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, az óvoda, a nevelési tanácsadó és a szülők közös döntése. Én hagynám az oviban.
2015. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
én is hagynám az óviban .
2015. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaköteles minden gyerek, aki az adott évben aug. 31-ig betölti a 6. évét, vagyis ő is az lesz. Ne hallgass senkire, aki magából indul ki, csak olyanokkal beszélgess erről, akinek iskolás gyereke van! Nekem vannak alsós fiaim, és ma az iskola nem olyan leterheltséggel jár, mint a mi időnkben, hanem jóval nagyobbal. Fel kell mérned, a jóval nehezebb táska cipelése, a heti 3x 7 óra a sok azóta növelt óraszám miatt megy-e neki épp csak 6 évesen, hátrány nélkül, mikor az osztály fele majd egy évvel idősebb lesz nála. Ha akarod különórára járatni, esetleg 6 után ér majd haza, és akkor kezd el olvasást gyakorolni, mert az nincs a napköziben, stb. Szóval tájékozódj a leendő iskolájába járó alsósok szüleitől, mert mástól használható választ nem kapsz. Én tapasztalatból az aug. 25-én született fiamat vissza fogom tartani, ez egyébként simán megoldható, és sokan élnek is vele. Ezért is írtam, hogy a többség ma is min. 6 és fél évesen megyiskolába, ami ebben a korban nagy előnyt tud jelenteni.
2015. jan. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha csúszik egy évet = nyer egy évet.

Ne tedd ki annak a hatalmas teljesítménykényszernek, amit ma jelent a suli! A teljesítménykényszer felnőttes dolog. Ráértek még erre. Szándékosan írom a többes számot.

(Vannak gyerekeim, iskolások.)

Ezek mély hatású, egész életre kiható, komoly dolgok.

Üdvözlettel: I.

2015. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
100%

Kimaradt egy szó: még.

Ne tedd ki MÉG annak a teljesítmény...

2015. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!