Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másodikos gyermekemet elküldté...

Másodikos gyermekemet elküldték nevelési tanácsadóban olvasási nehézsége miatt?

Figyelt kérdés

Mire számítsak? Van olyan, hogy megbélyegzés nélkül egy fejlesztési folyamaton megy keresztül?

Nem szeretném hogy ráhuzzak az sni vagy hasonló bélyeget, (ha nincs rá ok),viszon ha valóban fejleszteni kell akkor nyilván támogatom. Kicsit megijedtem, aki hasonló cipőben jár , tudna írni a tapasztalatáról?



2021. jan. 12. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

Hát ha kap valami kódot. Onnantól sajnos a tanárok le fogják írni, hogy na egy újabb problémád hülyegyerek.

Ez a mai állami oktatás.

2021. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Nem csak az állami. A magán is csak ott még fizetsz is azért hogy a gyereked hülyeként kezeljék.
2021. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%
Magánban azért van normális jópár.
2021. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%

Hát magánban nyilván nem fizetnék azért, hogy hülyének kezeljék.

A Nevtantól sok jót ne várj. Ők csak annyit tudnak tenni, hogy leírják, hogy a gyereknek tanulási nehézsége van, és a tanítónő legyen szíves vele elnéző lenni. Kiírják pl. hogy üljön első padba, magyarázzák el neki többször az anyagot, ilyen általános rizsa dumák, amivel egyik tanítónő sem fog foglalkozni. BTM-re nem adnak fejlesztést. Arra max. logopédust tudnak kiírni, ahova te hordhatod munkaidőben, és saját tapasztalatom szerint elég kevés a jó szakember. Ha meg nem hordod, még téged húzkodnak. Szóval szerintem óvakodj tőle, hogy kiírjanak neki fejlesztést.

Ha nagyon súlyosnak ítélik meg a helyzetet, akkor továbbküldik a Megyei Szakértői Bizottsághoz, ők adnak ki sni-kódot. Most már csak arra járnak hivatalos könnyítések, osztályozás alóli felmentés, utazó gyógypedagógus. Én ezt sem javasolnám, mert pl. az utazó gyógypedagógus hálózat teljesen halott. A fiamnak heti 4 óra fejlesztés van kiírva, ami hú de jól hangzik, de sajnos nem valósul meg. Tavaly heti 2 órája volt, egy csoportban egy elsős és egy 8.as fiúval, ő akkor volt harmadikas. Belehallgattam néha az órába, és ilyenek voltak, hogy az évszakok jellemzői, meg mondjon tárgyakat, ami puha. Most ez mi?! Kb. ovis tananyag. Gondolom a 8. osztályos fiú mennyire profitált a dologból. Most meg heti fél órára jár hozzá egy pasi, de nem is szólok már érte, mert ennyiből ez is elég, ezért ne vigyék ki matekóráról. Egyébként simán fel lehetne érte jelenteni az iskolát, de először is, ha a gyerek szeret ott lenni, és egyébként jól bánnak vele, nyilván nem teszem meg, 2. attól nem lesz több gyógypedagógus.

Persze ha gondja van a gyereknek, elég nehéz lesz lebeszélni a Szakszolgálatot, hogy ne írják le, de ha csak enyhe, akkor ne egyezz bele. Ahogy írtad, sajnos még bélyeg is, mert a tanulási nehézségekkel magatartászavar is szokott járni, és ezért egyik nem körzetes iskola sem szívesen veszi fel az ilyen gyerekeket.

2021. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

ha van valami problėmåja akkor le írják ės azt az iskolånak és a tanitonak be kell tartania ha nem mész ės panaszt teszel,nekem an SNI gyerekem állami suliba jårt egy neki valo suliba 8 ėvig ,8 . osztály utån leveték rola az SNI kodott a szakėrtök.

ne HALLgas az itt károgokra nevtan tud segiteni ,ha nincs gond azt is megmondják.

inkåbb most derüljön ki mint hogy vėgig bugdácsolja 8 ėvėt vagy megbukjon mindig az tėnyleg gond lenne .

2021. jan. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
12 éves a fiam. Egy éve vettek le róla a btm-et. Szintén olvasási, beszéd és szövegértési nehézségei voltak. És bizony kapnak a btm-esek fejlesztést. Nálunk szerencsére volt a suliban fejlesztőpedagógus. Első és második osztályban napi renszerességgel foglalkozott vele. Utána pedig heti két alkalommal. Sose írták le a tanárai, sokat foglalkoztak vele. Meg is látszik rajta. Jó tanuló lett, magyarból volt neki nehezebb a fenti problémák miatt. De még abból is stabilan négyes hozta/hozza a négyest. Van amiből meg tehetségesebb, abból vitték rendszeresen versenyekre is amikor még lehetett tartani ilyeneket. Állami iskola.
2021. jan. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Mit jelent az hogy BTM?

2021. jan. 13. 11:20
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Szia. Fiam 3 évesen lett SNI-s mert nehezen indult meg neki a beszéd, nem örültem neki, az oviban az egyik óvónő másképp is kezelte pedig viselkedésbeli probléma kevés volt vele (a beszéde miatt enyhe figyelem zavarról is beszéltek de ez fél év alatt meg is oldódott), ez miatt féltem, hogy majd a suliban is megbélyegzik így szerettem volna ha 6 évesen leveszik ezt róla de kértek, hogy maradjon rajta mivel az ilyen gyerekeknél akik későn tanulnak meg beszélni később diszlexia és diszgráfia (bocsánat ha rosszul írtam) fordulhat elő. Hagytam, oké, maradjon az SNI. A suliban megértették, hogy a viselkedésével nincs gond, osztály első is lett így nem könyvelték el butának sem, vagy akármilyen tanulási nehézséggel küzdőnek. Heti 1 gyógypedagógia órája van, fejlesztő feladatokat csinálnak, ennyi... Nekünk ezzel kapcsolatban semmi negatív élményünk nincs, tehát nincs megbélyegezve, nincs másképp kezelve, annyi, hogy az SNI miatt házhoz jön a segítség (mármint a sulihoz). Ne félj elindulni, az ő érdeke, sokkal rosszabb lehet neki most, ha nem tudja tartani a tempót a társaival.
2021. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A BTM a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézségekkel küzdő rövidítése.
2021. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%
4-es vagyok, nem károgok, a magyar valóságot írtam le. Tag voltam FB-on is szülőcsoportban, és sajnos ilyen tapasztalatokról számoltak be a szülők. Nyilván van kivétel. De sajnos általában az az igazság, hogy nincs fejlesztőpedagógus, gyógypedagógus, és a tanárok félnek az sni-s, btm-es gyerekektől. Szóval jól gondold meg, hogy akarsz-e ilyen bélyeget sütni a gyerekedre. Nekem is telebeszélték az óvónők a fejemet, hogy majd az milyen jó lesz a gyereknek. Persze, mert azt remélték, hogy leírják, hogy fogyatékos vagy ilyesmi, és speciális iskola kell neki. Nem ez történt, viszont a gyerekkel minden szempontból kitoltam a kóddal. Csak ne mondd, hogy nem tudtad előre.
2021. jan. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!