Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Agresszív, problémás gyerek...

Agresszív, problémás gyerek eltanácsolása az osztályból?

Figyelt kérdés
Olyanok segítségét, tanácsát kérném, akiknek a gyerekének az osztályába járt problémás, verekedős gyerek, és valamilyen módon sikerült ezt az agresszív gyereket "kitenni" az osztályból. Hogyan sikerült, szülői összefogással, esetleg a tanároknak sikerült elérni, hogy távolítsák el a gyereket? Mennyi időbe telt? (általános iskola, alsó tagozatról van szó, tehát viszonylag kisgyerekekről)
2021. jan. 20. 11:25
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
98%

28 és akkor mi van ha a gyerek csak azért olyan, mert a szülei bántalmazták? Az ő szülei is csak azért olyanok, nem?

És még ha én vállalom is felnőttként hogy ezt a szerencsétlent tolerálom, mert még gyerek, arra ugyanúgy nincs jogom, hogy más gyerekeket erre kényszerítsek, ennek kitegyek! Ugyanis amazok is szegény ártatlan gyerekek, akik nem tudják ám felfogni, hogy Balazskanal otthon nincs rendbe a dolog.

És tudod mit? Balázska szülei bantalmazok, én meg strucc vagyok a szavaiddal élve. A te gyereked mi lesz? Áldozati bárány?

Tudod én érintett voltam gyerekkent egy ilyenben, ha úgy tetszik áldozati bárány (gondolhatod hogy örülök hogy ilyen felvilágosult szüleim voltak, mint te) Akkor végül meg kellett halnia egy kislánynak. Megölte a bántalmazó, érted? O nem volt strucc, neki nem csak a feje van a föld alatt.

2021. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
96%

Ha a szülők nem együttműködők (a saját gyerekük megsegítésében, tehát pl pszichológus vagy gyógypedagógus), akkor a gyermekvédelemhez kellene fordulni az iskolának.

Ha jár ilyen helyre a problémás gyerek, akkor azzal a szakemberrel, aki vele foglalkozik + osztályfőnök + igazgató kéne együtt megoldást keresni.

Ha szülő vagy, és úgy látod, nem történik érdemben semmi, akkor szülői összefogással hivatalosan megkeresni az iskolavezetést.

Ha egy látható sérülés történik, rendőrségi látlelet is felrázza az állóvizet, de ilyen inkább ne történjen a gyerekeddel.

2021. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Ez a gyerek egyébként elég sok segítséget kap/kapott (iskolapszichológus, nevtan stb), gyakorlatilag körülötte forog az egész osztály élete, mégsem változik semmi pozitív irányba, sőt. Egyre agresszívebb ahogy növekszik. Pedig a tanárok nagyon védték idáig, mindenkit türelemre intettek, ment az 'érzékenyítés' vele kapcsolatban. Tehát nem volt magára hagyva, de nem ért semmit az egész...
2021. jan. 20. 13:06
 34/38 anonim ***** válasza:
85%

Na ettől az "érzékenyítés" című bulshittől feláll a hátamon a szőr!


MAgyarul: devianciakultusz.


NEm, NEM, és NEM!!!! Nem vagyok hajlandó tolerálni a gyermekem bántalmazását, semmilyen módon! NEki is csak az az egy élete van!

2021. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy előttem írták a fiam is volt, hogy remegve sírt ne kelljen suliba mennie mert xy gyerek bántja. Igazából mindenkit bánt, sokszor a tanárt is.

Mi úgy "tettük" ki az osztályból, hogy bármilyen sérülést okozott mentünk az orvoshoz leletvétel és jelentettük. 8x tettük ezt meg mire átvitték egy másik suliba.. ez félév alatt lezajlott. Azóta a gyerekem tünetei elmúltak.

Remegett, hasmenés, hányás sokszor reggel epét hányt. Idegkiütése lett..

2021. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
98%
Negyedik első felében vitték át másik suliba, mikor már a gyerekek kiközösítették.
2021. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
97%

Ismerős helyzet.

Mi úgy oldottuk meg, hogy az osztály egyöntetűen meglebegtette az iskolának, hogy ha Pistike marad, mi megyünk másik iskolába a szélrozsa minden irányába. Minden gyerekeket kiveszünk az osztályból. Na, akkor mozdultak meg.

2021. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

4 és benned mennyi szégyenérzet van mikor egy hamis, álszent világnézet kedvéért akarsz 20-25 gyerekeket napi szintű szenvedésre és bántalmazásra ítélni? Ha a te gyereked lenne ilyen helyzetben akkor is rendben lenne? Vagy az valami elit intézménybe jár, ahol még hírből sem hallott ilyet! Én megértem a kérdezőt, és tudod mit én is azt kívánom, hogy tapasztald meg a saját bőrödön. Terrorizálják csak a te gyerekedet naponta, hiszen szerinted az az ártatlan kis gyerek nem tehet róla, hogy ilyen. Utána mikor szembesülsz vele, hogy hiába a szép elméletek, meg a nagy nyálas ömlengés semmi nem változik és tenni akarsz ellene akkor remélem te is megkapod egy hozzád hasonló elefántcsont toronyban élő idiótáról, hogy szemét vagy, mert védeni akarod a sajátodat.

Esetleg te "neveltél" egy bántalmazó mauglit és most nem esik jól a kritika.

Amúgy én is azt csinálnám mint amit itt többen javasoltak. Kollektíven a szülők bejelentik, hogy vagy a gyerek megy vagy ők. Esetleg napi szintű látleletes feljelentés.

2021. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!