Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A 79-95%-os(3-as,4-es)értékelé...

A 79-95%-os(3-as,4-es)értékelések általános első osztályban előrejelznek valami rosszat esetleg? Pl hogy gimiről.majdan ne is álmodjon, vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

A környezetemben (rokonok, barátnők), ill a facen mindenki jeleskedik az alsós gyereke kitűnő bizonyítványával, valószínűleg akkor alsóban az 5-ös lehet az átlag, ill mindenki?


És akinek a gyermeke mindamellett hogy szorgalmas, szereti a sulit, jókedvvel írja a házikat, csak figyelmetlen (elsiklik olyanok felett hogy 3+1 vagy 3-1 és random lesz neki 4, vagy 2 az eredmény), szóval dekoncentráltság miatti hibák miatt a fenti értékeléseket kapja a főbb tárgyakból (magyar, matek).


Éspedig gyakorlunk is nem keveset. Csak nem tudjuk előre a felmérőket, mert random íratják velük.


Mindezekből előrevetíthető valami szomorú, elszomorító jövőkép?


Vagy esetleg vannak orvosok, ügyvédek, mérnökök is, akik így kezdték 6 évesen az alsót?

Van remény még bármire ebből?


Csak mert én színötös voltam. Meg se hatott a suli..pláne alsóban



#alsós rossz tanuló figyelmetlenség
2021. jan. 20. 18:37
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elütések miatt
2021. jan. 20. 18:38
 2/29 A kérdező kommentje:
Matekbol 84% volt eddig a legmagasabb
2021. jan. 20. 18:44
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
A 79 az már négyes, nem? Bakker 6-7 éves a gyerek. Mit jelezné? Majd ha rájön mire jó a tanulás, akkor jobban igyekszik. De nem mindenkiből lesz agysebesz. Ne stresszeld szerencsetlent
2021. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én első-másodikban tök átlagos voltam matekból, harmadikban kifejezetten "rossznak" éreztem magam (bár év végén valahogy mégis talán 5-öst kaptam, órai feladatokra sose volt piros pontom, mindig én voltam az utolsó aki befejezte a feladatot, szóval az átlagnál rosszabb voltam)

Ezek után 5.-ben matek versenyt nyertem, emelten érettségiztem matekból, és mérnök vagyok. (nő)

Szerintem az hogy elsőben elnéz egy-két dolgot, vagy elkalandozik a figyelme nem feltétlenül jelenti azt, hogy rossz tanuló lesz.

Arra kell figyelni, hogy a kedvét ne vegye el, hanem inkább törekedni akarjon arra hogy figyelmesebb legyen.

2021. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell a legrosszabbra gondolni. Ahogy idősödik meg fogja szokni, belerázódik.


Inkább olyan szempontból gáz ez, hogy pl. már az elején "eldöntik", hogy utálnia kell a matekot.


Szerintem mindig dicsérd őt, hogy érezze részedről az elismerést, amiért mindent beleadott.

2021. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
A 79% a felmèrőn az a tanítónknál a "szomoru"smiley(ilyen kis matrica fejecskék is vannak a felmérőkön, a százalékos értékelés alatt, és mindig ilyeneket kap, aminek vízszintes a szája
2021. jan. 20. 18:51
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Hja, ha idióta a tanító, az nem a gyerek hibája.
2021. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Próbálom nem rá stresszelni. Megdícsértem hogy legalább épségben hazahozta megmutatni(nem úgy mint a múltkor hogy azt sem tudta hol kallódik)

De én órák óta vagyok magam alatt.

2021. jan. 20. 18:53
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy jelez. Aki első pár évben nem jó matekbol (én), az később se lesz. Szoval ez nem olyan, hogy mire a törtekhez érnek addigra hirtelen matekzseni lesz a gyerek.

Ettol en meg gimis lettem, pedig ötös matekbol szerintem soha nem voltam. Elsőben sem. És kituno sem. Mégis 4,75-os átlaggal végeztem az elit gimit és van diplomám is (szinten 4,5-ös kredit indexszel) és nyelvvizsgám és jól fizető állásom is.

Szoval azért nem tragédia, ha nem kituno a gyerek, de azért ha alsóban sem ötös matekbol valószínű nem agysebesz lesz. De bíró még simán lehet. 🙂

2021. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm.akkor lehet még remény.

Remélem.

2021. jan. 20. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!