Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennél, ha elsős gyermeked...

Mit tennél, ha elsős gyermeked tanára közölné, hogy még egy évet oviban kellett volna maradnia a gyereknek?

Figyelt kérdés

Az indok: túl lassú a kislány, túl csendes és elábrándozik órán. Egyébként okos, aranyos. Nem tudom hogy segíthetnék neki. :-( Hogy lehet ezen javítani?

6 éves múlt júniusban.



2020. okt. 6. 08:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdenék beszélgetni a tanító nénivel, hogy ezt mire alapozza. Mivel visszavinni már nem tudom, ezért megkérném, hogy segítsen nekünk a helyzet megoldásában. Megkérdezném mit tehetek azért, hogy a könnyebb dolga legyen a gyerekemnek.
2020. okt. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
40%
Elgondolkodnék, hogy igaza van-e, és nem tartanám ördögtől valónak az évismétlést sem. De én alapból évvesztés párti vagyok 2 őszi lány után egy júniusi pasival, aki egyértelmű volt, hogy nem fog hamarabb suliba menni, mint a nővérei. Nagyon jót tett neki az a plusz 1 év.
2020. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Megmondanám neki, hogy ez a hajó már elment.

A gyerek be van iratkozva az iskolába, el is kezdett járni. Innen (legjobb tudomásom szerint) nincs visszaút az óvodába. (Ha rosszul tudom, kérem a többieket, írják meg, hogyan lehet.)

Egyébként pedig az óvónők nem jelezték, hogy éretlen lenne az iskolára. Nem küldtek semmilyen vizsgálatra. (Megj.: Ha küldtek volna, elmentem volna, ha azt javasolták volna, hogy maradjon még egy évet, nem ellenkeztem volna.)


Tehát értésére adnám a tanítónőnek, hogy jelen helyzetből kell a legjobbat kihozni. A gyerek majd idővel alakulni fog, feltéve, ha a tanítónő nem kudarcélményekhez juttatja és megutáltatja vele az iskolát.

Ha valami konkrét gyakorlatot javasolna, akkor azt gyakorolnám vele.

Megemlíteném, hogy egész életemben lassú, csendes és ábrándozó ember voltam-vagyok, ehhez képest elvégeztem egy egyetemet és dolgozom több, mint 20 éve. Nem lettem topmenedzser, de nem is kell mindenkinek annak lennie. Lehet, hogy tőlem örökölte ezt a gyerekem és ő is egy életen át ilyen lesz. Ettől még lehet élni és boldogulni ebben a társadalomban.

2020. okt. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
27%

Egyrészt megpróbálnek jobban odafigyelni a gyerekre, otthon is leülni vele (ha eddig nem tettem volna)

Én pont hogy úgy látom, hogy még mindig jobb az evismetles az iskolában, mint egy extra év az oviban, azt gondolom, teher alatt nő a pálma. Nagyon hosszú már így is a gyerekkor. De ez gyerekfuggo is.

2020. okt. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

1 hónapja tart a suli. Lényegében még ovis. Nálunk még elsőben a tavaszi szünet környékén is ovisként kezelték őket.

A tanítónéninek komoly problémái lehetnek... hiszen tudnia kellene, hogy ezeknek a gyerekeknek a covid kimaradt az iskolaelőkészítő, nincsenek megfelelően szocializálva, hiszen majd fél évig nem jártak közösségbe...


Mindezt figyelembe véve én nem különösebben adnék a véleményére. Majd ha még március/áprilisban is így gondolja, akkor lehetne kezdeni arról beszélgetni, hogy maradjon-e vissza újra elsőben a gyerkőc. Nyári gyereknél amúgy valóban szerencsésebb lehet.

2020. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%
*covid _miatt_ (-bocs, ez kimaradt)
2020. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Tudtommal nem a szülő dönti el, hogy iskolaérett-e a gyerek.
2020. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Évismétlésen én még nem gondolkodnék, mivel október eleje van, a gyerek pedig okos, tehát valószínű meg fogja tudni tanulni rendesen az anyagot (pl. a múlt héten írt matek dolgozata hibátlan lett), csak tényleg elég lassú, és elkalandozik a figyelme... De az oviban ez annyira nem jött ki, ott azt mondták hogy okos értelmes, mehet iskolába. Persze ott se volt a leggyorsabb a gyerekek között, de ezt nem is említették problémának.

Hát nem tudom. Eléggé ledöbbentem a tanító kijelentésén. Még csak 1 hónapja van iskola, ennyivel akkor mindenkinek jót tett volna még egy év, de tényleg nem tudom hogy tud ilyet mondani, mikor ez a hajó már elment, nem lehet visszacsinálni, inkább azon kellene dolgozni, hogy hogyan lehet javítani a dolgokon.

De gyorsítani hogy lehet egy gyereket? Illetve ez tényleg ekkor baj, meg az is hogy túl csendes?

2020. okt. 6. 08:59
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt (1990). Az óvónő szerint túl játékos voltam, ezért felajánlotta várjunk még 1 évet az iskolakezdéssel. Ellentmondás alakult ki az óvónő és a szüleim között. Az volt rá a megoldás, hogy fel kellett keresni a gyermekpszichológust. A pszichológiai vizsgálat szerint nyugodtan mehetek az iskolába. Az orvosi pecséttel ellátott papír be lett mutatva az óvodának.
2020. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Derjaderja ***** válasza:
38%

Sajnos a mai iskolarendszer mellett kb minden gyereknek jobb lenne, az óvi illik jobban a szükségleteikhez.

Szerintem nem bántásból mondta, ő is tudja, hogy erről nem Te döntesz.

Nekem szimpatikus lenne amúgy egy ilyen tanár, vsz nem egy ilyen a gyereket ostorral hajtó típus, plusz pont, hogy őszinte.

Megkérdezném, mit javasol.

2020. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!