Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolás gyermekednek...

Általános iskolás gyermekednek milyen a hozzáállása a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Főleg azokra vagyok kíváncsi, akik lelkesen kezdték a sulit.


Mikor jött el a "tanulni unalmas" korszak?


2021. jan. 21. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez eléggé egyén és környezet függő dolog, nem lehet néhány vélemény vagy tapasztalat alapján általános következtetést levonni erre.
2021. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én azt látom, hogy, amikor lelkesen készül egy dolgozatra és mégse jön a várt eredmény, az nagyban befolyásolja utána a tárggyal vagy a tanárral való hozzáállását és onnantól kezdve el van könyvelve magában, hogy ő nem tud ennél jobbat, hiába próbálkozik és nem is akar ezentúl nagyon erőt belefektetni. Az más kérdés, hogy mindenkinél vannak olyan tárgyak, amit nem szeret és nem lelkesedik érte.
2021. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk hamar érkezett, főleg mert kb 3. év végéig úgy lavírozott el, hogy kb egyáltalán nem tanult újdonságot (olvasás meg írás kivételével... de effektív tanulnivaló nem volt újdonság). Most negyedikes, most meg már válogat(na) az alapján, hogy érdekli-e egyáltalán az adott téma.


Szóval a tanulás unalmas. Szerencsére nem kell sokat kínlódni vele, mert 90%-ban a napköziben megtanulja, amit kell.

2021. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Másodikban mondta, hogy utálja a tanulást. Itthon rengeteget kell küzdeni vele, ha marad valami. Szerencsére napköziben a legtöbbjét megcsinálja, de gyakorolni, illetve a szóbelit itthon kell megtanulni. ( bár, ha olyan a tanító, akkor kikérdezi azt is). Szerencsére 90%-ban elég az órai odafigyelés.
2021. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Negyedikes a fiam, egyedül nem tanul soha. Ha én hívom, hogy üljön oda, akkor odaül. Jövőre nem tudom mi lesz, nem tudok felsőben már minden tárgyat kikérdezni. 4,5 tanuló, mert elég sokat tanulok vele itthon, de látom, hogy pl. töriből gond lesz, mert neveket, évszámokat nagyon nehezen tanul meg.

A lányom 7. osztályos, nem sokat tanul, ami nagyon kötelező, azt megtanulja, írásbeliket, meg ha tudja előre, hogy doga lesz. De nem készül óráról órára, ezért persze néha összecsapnak a feje felett a hullámok. De hiába mondom neki, hogyha nem lesz doga, akkor is nézze át az anyagot. Alapvetően nem szeret tanulni, de érzi, hogy ez a dolga. Azt nem látom, hogy bármi érdekelné, semmit pluszban nem csinál meg. De biztos én vagyok a maximalista, mert 4,7 lett az átlaga félévkor. Igaz, nagyon gyenge az osztály, szerintem ő IQ-ból hozza, amit kell.

2021. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!