Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hátrány lehet, ha a 8 évesen...

Hátrány lehet, ha a 8 évesen kezdi a gyerek az 1.osztályt? Az iskolaérettség szempontjából úgy éreztem, hofy szükség van még egy évre az oviban. Viszont félek, hogy túl érett, túl magas, kilóg majd a sorból a 6 évesek mellett.

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 19:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem hátrány..

Nem az ő korosztálya


Annyira nem lehet “iskolaéretlen”, hogy 7 évesen a 6 évesek közé ne mehessen

( zöme inkább 6, mint 7)

2021. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván, ha engedélyt kapott rá, akkor komoly gond van nála.
2021. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Most már a legtöbb gyerek 6 évesen elmegy iskolába, szóval szerintem igen.
2021. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha 8 évesen kezdi, akkor két év marad ki neki, hiszen 6 évesen kellene alapvetően menni iskolába.


Én biztos nem küldeném 8 évesen elsőbe. Inkább keresnék neki egy olyan iskolát, aki tudja fejleszteni és 7 éves kortól menne.

2021. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Rokon fia 8 évesen ment. Múlt héten mérték őket. Ő 50+kg, az osztálytársa meg 16kg sincs..


Szerintem ez nem normális dolog.

Tudom, hogy éretlen volt a kisfiú még 7 évesen is az iskolára, de akkor is...

2021. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Azt kifelejtettem, hogy 2. osztályosok most. (utolsó voltam).
2021. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Arrol nem is beszélve, hogy a 8 évesen iskolát kezdő gyerek 20-21 éves lesz, mire érettségizik (nem bukásra gondolok, hanem pl. nyelvi előkészítőre). Olyankor már nagyon utálják a középiskola kötött rendszerét, nem is egy 20-21 évesnek valo (tapasztalat, vannak ilyen barátaim)
2021. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon komoly gond lehet, ha 7 évesen még egy év ovit javasol neki szakember. EZ már nem lehet a szülő döntése, mert nem válik a gyerek javára.

Szóval menne 7 évesen, és ha olyan probléma van, még mindig ismételheti gond nélkül az első osztályt. Nálunk volt ilyen, aki így maradt 8 évesen elsőben. De mégis saját korosztállyal kezdte a sulit, és utána könnyebb volt beilleszkednie a kisebbek közé, hiszen az iskolába már ismerős volt.

2021. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
A 8 évesen 50kg az betegesen sok.
2021. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Az én fiam így kezdte az iskolát, szüksége volt a + évre, javára vált. Most 9.-es, 16 volt októberben. Viszont pont a kora miatt eszünkbe se jutott, hogy ötéves középiskolába menjen.

Viszont én úgy tudtam, már nem lehet ilyen módon késleltetni az iskolakezdést. Biztos vagy benne kérdező, hogy van rá mód?

2021. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!