Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jogos volt -e, vagy sem?

Jogos volt -e, vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kedves osztályfőnökünk, aki túl sokat vállalt be, intézményvezető-helyettesi munkát is elvállalt. Azóta teljesen más ember, mintha kicserélték volna. Minden elhárít magáról (érthető), sokkal ingerültebb (attól még nem rajtunk kéne levezetni).


Hoztam nektek egy darab sztorit, friss és ropogós.


Múlt hét, Hétfői nap, 1. óra.

Természetismeret óra folyamatban van, minden oké. Nem feleltetésből, de kérdez tőlem, hogy mi jön ki a vulkán tetejéből. Először válaszolok, kráter (nem tudom honnan jött, a könyvbe volt ilyenről szó). Majd közöli velem hogy nem jó, gyorsan rá akarok vágni valamit. Mondom: meteor. Ezt se tudom honnan jött, de szerintem a magmával (vagy valami ezzel kapcsolatos dologgal) kevertem össze. Majd nevettek rajtam a többiek (meg is értem őket, alapjáraton egy jobb tanuló vagyok, de rosszat akárki mondhat). Leküldött az igazgató iroda elé, majd vártam. Kicsengettek, lejött. Beszéltünk, és közölte velem hogy ez egy "baromkodás" volt, hogy az osztály nevessen rajtam. Oké, nem baj. Következő óra letelik, szünetbe adja a tájékoztató füzetemet. Mondom, mi ez (magamban)? Belenyúlt a táskámba, és kivette (oké, nem baj). Kaptam egy osztályfőnöki megrovást, aminek az indokába az volt beleírva: "direkt olyan válaszokat ad az órán, hogy az osztálytársai azon nevessenek". Könyörgöm! Ha nevelt, és fegyelmezett az osztály, akkor nem nevetnek rajta. Erről nem én tehetek, ha nevetnek rajtam. Majd következő órán, közölte hogy "kimaxoltad" az osztályfőnökiket, és ezután igazgatói jön. Szülői értekezlet lett az nap, és édesanyukám megkérdezte tőle, hogy miért. Majd felsorolt dolgokat: angol órán direkt rosszul ejti ki a szavakat, stb... Ezt velem is közölte, majd jött a kamu duma hogy "meg van a felvételen, felvette a kamera", nincs is kamera az osztályunkban, na mindegy. Szóval ezért kaptam az osztályfőnöki megrovásom. Ezt még most se értettem meg.


Történtek bántalmazások is, velem is és sok osztálytársammal is.


1. story:

Haverom nem adta le a telefonját, és szünetbe nyomkodta. Feljött az osztályfőnökünk majd pofán verte, és elvette a telefonját. Igazából ez ennyi, nem tudom tovább ragozni.


2. story:

Nem haverom, hanem osztálytársam körül nem volt rend. Megkérte az osztályfőnökünk hogy tegyen rendet a padján, padja körül. Majd a gyerek ledobott mindent a padjáról, és megrángatta az osztályfőnökünk. (valamennyire megértem, de nem a testi bántalmazás a megoldás)


3. story:

Ez velem történt. Technika órán, kertészet volt az anyag. Kimentünk a kertbe ásni, kapálni, stb... Kijött megnézni minket, és nem tetszett neki ahogy ások. Majd háromszor végigásatott velem egy pontot, és továbbra sem tetszett neki. Ki vette a kezemből az ásót, majd kaptam egy "közép" erejű tockost. Majd elkezdett velem ordítozni, már nem tudom miket. (akármit is teszünk, továbbra sem a bántalmazás, akár lelkileg és testileg a megoldás szerintem)


4. story:

Velem történt ez is, sajnos.

Természetismeret óra helyett osztályfőnöki óra, lehordta azokat akik melegítőben járnak iskolába hogy mennyire ízléstelenek, és hogy középiskolában kifogják őket röhögni, csúfolni. Persze, én is ilyenekbe járok, mert kényelmes. Majd elkezdett velem foglalkozni, hogy én nem tudok két kört lefutni, meg nem tudok lehajolni. Ez mind eddig oké, mert nem vettem magamra (egy kicsit túlsúlyos vagyok, de mindent megteszek érte hogy ne legyek az). Következő óra osztályfőnöki helyett természetismeret. Nagyba vázlatot írunk, mondja: "húzzatok egy kettős nyílat lefele". Én lefele, majd elhúztam oldalra, hogy spóroljak egy sort, mivel már kiírtam a sort. Ismétlem: "neked ez lefele, fiam?". Majd ezt feleltem: "Hát XYBácsi így oldottam meg" (az XY arra felelt, hogy személyi jogokat ne sértsek). Majd kitette a kezéből a füzetet, majd pofán vert. Nem erősen, de lerepült a szemüvegem azért mert beleakadt a keze. Szerintem egyáltalán nem volt jogos, édesanyukámnak azt hazudta hogy visszapofáztam. Majd az osztály előtt megkérdezte a többieket hogy visszapofáztam, mindenki mondta hogy nem. Egy gyerek, aki a kedvence ezt hajtogatta: "visszapofázott". Aki meg nemet mondott, áttérítette. Elkezdett vele ordítani, stb...


Igazából "csak" ez a négy story van, eddig MÉG.

Köszönöm szépen az elolvasását, bocsánat hogy hosszúra sikeredett.



2021. febr. 12. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmiképpen sem jogos. Nem bánhat így veletek.

Igazság szerint rejtett kamera lenne a megoldás... De nem tudom, hogy mennyire lenne felhasználható a bizonyíték, nem sért-e személyiségi jogokat.


Sajnálom, hogy ilyen tanárod van!


Én is tanár vagyok, tanítottam is. Szegregált osztályban mégpedig. Nem egyszer jöttek nekem,bántalmaztak a tanulók, de soha eszembe sem jutott volna bántani egy gyereket sem... Ilyet egy tanár nem tehet.


Sajnos megvan rá az esély, hogy az igazgató sem adna nektek igazat, összezárna a tanári kar....


A szüleid kinek hisznek? Másik iskola nem jöhet szóba?

2021. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek kéne feljelenteni a rendőrségen.
2021. febr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket szépen el mondani a szülőnek, és fel menni az igazgatóhoz, 1 story ban írtad hogy azt hazudta a tanár hogy meg van a felvétel ...na akkor légyen szíves elővenni az utolsó story felvételét hogy lássák vissza pofáztál e.
2021. febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!