Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Január 8-tól táppénzen vagyok....

Január 8-tól táppénzen vagyok. A január 8 előtti hétvégére nem fizet a munkáltatóm, mert az nem munkanap. Ez így tényleg jogos?

Figyelt kérdés
2021. febr. 2. 10:47
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
85%

Miért kéne hetvégére vizetnie ha nem dolgoztál?

Munkabér munkáért jár.

Amikor dolgoztál akkor sem fizetett hetvégére a munkáltatód!

2021. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Január 7-éig nem voltál táppénzre kiírva, nincs mire fizetniük, csak 8-ától. Mégis miért fizettetnél ki egy olyan hétvégét, ami után 4 nappal írtak csak ki?
2021. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
De fix fizetésen vagyok, így kiesik két nap. Egyébként nem ezzel van a bajom, mert ha ez van oké, megértem. Buktam két napot amit senki nem fizet ki. (Bár tényleg nem értem). De a későbbi juttatások szempontjából (CSED,GYED) hogy fogják számolni ezt a két napot? Nulla jövedelemmel, hiába volt munkaviszonyom? Ez a bajom igazából, hogy nem tiszta a kép. Azt a két napot lenyelem.
2021. febr. 2. 11:02
 4/44 A kérdező kommentje:
Január 11től vagyok táppénzen, elíratm.
2021. febr. 2. 11:04
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha fix havi béred van és hétfőtől péntekig dolgozol, akkor mindegy, hogy péntekig vagy vasárnapig nézzük a fizudat, mert ugyanannyi lesz az összeg.


Csed szempontjából bérrel ellátott nap lesz az is.

2021. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
És ha hónap elejétől, tehát január 4-től lettem volna táppénzen? Most úgy értem a példát, hogy hétvégére esik elseje és másodika. Táppénzen pedig harmadikától, hétfőtől van valaki. Így mindenképp rosszabbul jár, nem? Kiesik két nap a hónapból, táppénz pedig csak harmadikától jár.
2021. febr. 2. 11:19
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem esik ki semmi.

Januárban volt 20 munkanap. 11-ig volt 5 munkanap. A havibéred osztod hússzal, szorzod öttel, ennyi jár.

2021. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem. De vegyük azt, hogy valaki január 4-től van táppénzen. Január 1 fizetett nap, arra jár x forint. Vegyünk alapul az egyszerűség kedvéért 100 ezer ft fizetést. Január 1-re jár 5 ezer ft. A hétvége kimarad. Viszont táppénz a hétvégékre is jár, jobban járna az illető ha 1-től ment volna el táppénzre, nem? Ha pedig azt nézzük, hogy 1-je és 2-a hétvége, a táppénz pedig 3-tól kezdődik, akkor ott akkor is van 2 nap kiesés. Értem én hogy munkanapokkal kell számolni, de nekem eddig mindig ugyanannyi volt a fizetésem, hiába volt egy hónapban (pl februárban) kevesebb munkanap. Tehát nem ért hátrány belőle. 28 es 31 napos hónapban is ugyanannyit kaptam mindig. Tehát kell, hogy erre legyen egy szabály, amit én nem ismerek. Ebből következtettem, hogy táppénz esetén sem kéne hogy hátrány érjen.
2021. febr. 2. 11:54
 9/44 anonim ***** válasza:
nem, január egy csak akkor fizetett, ha órabéres vagy. HA havibéres, akkor nem foglalkozol az ünneppel, hétvégével, az nem számít bele az osztószámba, és nem jár rá semmi. Havibéresnek ezektől függetlenül jár a havi bére.
2021. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
A keresőképtelenségek kisebb százaléka indul táppénzzel, a többség betegszabi, az se jár hétvégére, szóval nem lennél előbbre, ha elsejétől kéred...
2021. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!