Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskola 3. osztályban...

Általános iskola 3. osztályban mennyire gyakori, hogy minden leckehiányért egyest kapnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy megteheti a tanár, na de kíváncsi vagyok máshol is van-e ilyen nemnormális, aki így is tesz? Ezután majd mi jön? Osztályfőnöki intő vagy lelövi őket?

Állítólag pár gyerek miatt történik mindez..eddig 3hiány volt egy egyes, az vajon miért nem elég? Így most az enyém is retteg..eddig 1x volt leckehiánya a három év alatt..mégis szorongva megy az iskolába.



2021. febr. 24. 09:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
35%
Tehát feljelented a tanárt mert a munkáját végzi? A bíróságon jót röhögnek majd rajtad.
2021. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
24%
Vidd a gyereked gyengébb iskolába
2021. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem az iskolával van a baj..csak ezzel a tanárral. És sajnos más baj is van vele..nem kell ahhoz bíróság. Van felügyeleti szervük is. Gondolom kivizsgálják a bejelentett ügyeket, csak nem tehetnek meg mindent a gyerekekkel.
2021. febr. 24. 12:15
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem se normális.

Én próbálnám megnyugtatni a gyereket, hogy ha netán néha ilyen előfordul, és miatta egyest kap, attól még a matematikát vagy a környezetismeretet nem tudja rosszabbul - és a tanítás célja a tudás átadása lenne. Nem az iskolának, hanem az életnek tanul.

Egyébként saját, igaz évtizedekkel ezelőtti iskolás tapasztalatom szerint, tanév végén a tanár nem vette figyelembe az ilyen egyeseket. Nevetséges is lett volna, hogy aki ötös dolgozatokat ír, emiatt hármast kapjon év végén. Talán kétes esetben döntött ez, hogy a rosszabbikat kapta.

Mindenesetre megnyugtatnám a gyereket, hogy akárhányast kap év végén, a tudása a lényeg, nem a kapott jegy.


Esetleg kialakítanék egy olyan minőségbiztosítási rendszert, hogy több társával közösen minden délután egyeztessenek (vagy mi szülők egyeztessünk, ha más gyereke is szorong emiatt), hogy másnapra mi a házi feladat, és tanulás végén együtt ellenőriznénk, hogy valóban meg van-e csinálva, amit föladtak. Ezzel gyakorlatilag kizárnánk a tévedés lehetőségét, és talán ez megnyugtatná a gyereket.


Egyébként a munkahelyek is ebbe az irányba mennek el. Normális munkahelyen nem az van, hogy lecseszik X kollégát, ha elfelejtett vagy eltévesztett valamit, hanem kialakítanak egy olyan rendszert, ahol a hibák, tévedések, elfelejtések kiugranak, és pótolni, javítani lehet őket még mielőtt anyagi kárt okoznának. Még mielőtt hibásan legyártanák a terméket, vagy kiadnák az ügyfélnek a megrendelésére készített dokumentációt stb.

2021. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

Mi a probléma ezzel?

Ha délután négyig suliban van akkor miért nincs kész a lecke?


Ha most nem tanul felelősséget később se fog

2021. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%
Pedagógusképzésben mást se hallunk, mint hogy egyest osztogatni felszereléshiányért vagy házi hiányért nem jó módszer, semmiképp ne csináljuk. Az érdemjegyeknek nem a fegyelmezés a funkciója, de ezt rengeteg tanár elfelejti, mert kényelmesebb nekik ezzel stresszelni a gyerekeket. Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni, mert a módszere csak rossz és elavult, de nem tilos. Az viszont elég furcsa, hogy már harmadikban ilyen szigornak vannak alávetve a gyerekek. Mi lesz így később? A többi szülőt ez egyébként nem zavarja? Talán egy szülőin fel lehetne hozni a témát, ha sokan ellene vagytok az eszetlen egyes osztogatásnak.
2021. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%

Némelyik tanár meg van kergülve. A fiamnál negyedikben jelentette be a tanítónő, hogy most már három leckehiányért tantárgyi egyest ad. Úgyanúgy értékelte, ha a gyerek az a,b,c,d, e, f feladat közül az f-et nem csinálta meg, mert nem tudta hogy az is fel van adva, vagy elfelejtette, vagy bármi, mint aki semmi leckét nem írt.

De a csúcs az volt, mikor fekete pontot kezdett osztani azoknak a gyerekeknek, akik elküldték a hiányzóknak a leckét, de valamit hibásan írtak le, ezért a társuk hiányosan írta meg a házi feladatot. Ráadásul sok esetben a szülők leveleztek egymással, és ők adták tovább, hogy melyik könyv, melyik oldal. Szorongóbb gyerekek már nem mertek segíteni a hiányzóknak, mert hátha valamit kifelejtenek...

2021. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%
Jó idióta itt néhány ember... Nyilván az a cél, hogy a gyerek megtanuljon figyelni a mindennapos feladataira, de azért nem kellene ekkora hajcihőt csapni abból, ha egy-két alkalommal félreérti vagy elfelejti a leckét. Mi felnőttek is elfelejtünk dolgokat.
2021. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

És hol jelented fel? Senki nem fog ezzel foglalkozni. A tanár azt tesz, amit akar, ez van. Próbáljátok megcsinálni, amit lehet, ha meg egyszer előfordul, akkor nyugtasd meg a gyereket, hogy nem veszed le a fejét.

Nekem is az a bajom ezzel, hogy a napközben kéne megírni a leckét, és ha nem sikerül, akkor kié az az egyes? A napközis tanáré, nem? Az én lányom is kapott házi feladat hiányért egyest, igaz, nem egy darabért, hanem 3-ért. De én minden nap megkérdeztem kész-e a leckéje, azt mondta igen. Cuccot haza sem hozta, minden a napköziben maradt, így nem is tudtam leellenőrizni. Ebben a formában szerintem a tanár hülyeségét tükrözi. Persze, tanulja meg a gyerek, de így? Én inkább azt érzem, hogy a tanárnak tele a hócipője azzal a néhány lusta gyerekkel, és most az osztályon áll bosszút.

2021. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó ötleteket! Szoktunk egyeztetni a szülőkkel és több szülőt is zavarnak ezek a dolgok, de sajnos senki nem mer szólni. Volt, aki már az igazgatónál is járt, de annak se volt értelme, viszont ezeken a gyerekeken még jobban csattan az ostor. :-(

Azért nem készül el a lecke több gyereknek a napköziben, mert lehetetlen ott az egészet megírni. 7 órájuk van majdnem minden nap és csak fél óra, maximum 3/4 óra jut a házi feladatra. Ez kevés idő, pláne mert jóval több leckét is kapnak, mint bárki az ismerőseink közül.

De az még durvább, amit az egyik hozzászóló írt, hogy még az osztálytárs segítéséért is lehet feketepontot kapni. Az már mindennek az alja.

2021. febr. 24. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!