Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyenkor mit lehet tenni? Ha...

Ilyenkor mit lehet tenni? Ha nincsenek visszaadva a könyvek tényleg nem kaphat érettségit?

Figyelt kérdés

Fiam jövő héten fog érettségizni. Használt könyveket kapott a könyvtárból, de nem nagyon használtak eddig sem könyveket illetve november óta itthon van.

Azóta 2x költöztünk, és ősszel fogunk végleg kiköltözni külföldre. Ezért az van elől, ami szükséges, fiamnak a függvénytáblázat és a történelem atlasz.

Az osztályfőnöke azt mondta, elég akkor visszavinni mikor az érettségit átveszik, június közepén. Addig úgyis fogyni fognak a dobozok, jobban átlátom a dolgokat, mert most káosz az egész.

Az osztálycsoportba ma a könyvtáros kiírta, hogy aki péntekig nem viszi vissza a könyveket, el se menjen érettségizni mert nem fog kapni bizonyítványt.

Felhívtam az iskolát, beszéltem a könyvtárossal, elmondtam a helyzetet, azt mondta nem tud ezzel mit kezdeni. Felajánlottam hogy szivesen kifizetem a könyveket, mert a lányom 8.-os, hamarosan neki is kellenek, de azt mondta erre nincs lehetőség. Megkérdeztem, ha a fiam 1 hét múlva viszi be az jo lenne neki? Mert addigra átnézem a rengeteg dobozt. Azt mondta az késő, mert ő hétfőtől táppénzre megy, mivel hamarosan szülni fog, az új kollega pedig csak ősztől lesz.

Így ha péntekig nem viszi vissza a fiam a könyveket, nem kap érettségi bizonyítványt, hiába megy el..


Ilyenkor mit lehet tenni? Osztályfőnök nem tud segíteni, azt mondta ő nem ért ehhez..

Vagy jobban járok ha az összes dobozt átnézem / kipakolom péntekig?


2021. ápr. 28. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Csak ijesztgetés. És ha leégett a ház? csőtörés volt, és minden elázott? El kell fogadniuk a pénzbeli kártérítést.
2021. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
82%
Pont ahogy az első írja
2021. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Iskolaigazgatónak levél hogy megtéríted


Nálunk is ezzel fenyegettek

2021. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Megtehetik, hogy nem kap.bizonyitvanyt.

Irj az igazgatonak, hogy a kart megfizeted.

2021. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Pont az ilyen mondvacsinált kifogások miatt megy a fenyegetőzés. Egy életnyi cuccot bepakoltál és nem címkézted fel a dobozokat?
2021. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Bàrmit is csinàlnak, azt nem tehetik meg, hogy nem àllìtanak ki bizonyìtvànyt egyàltalan. Olyat csinàlhatnak-nem hivatalosan-hogy visszatartjak, mìg a könyveket vissza nem vittètek. Ha jogi ùtra terelnètek az ügyet, akkor esèlyük sem lenne, de ez vihar a biliben, ki fogjàk adni a bizonyìtvànyt.

Nekem addig nem adtàk oda, mìg nem vittem be a nèmet nyelvvizsgàmròl a papìrt, evvel vàltottam ki a nyelvi èrettsègit. Nem szòltak előre, nekem nem jutott eszembe, ìgy pont lekèstem a dìszes kiosztàst.

Munkahelyem küldött lottòvizsgàra, ott addig nem adtàk ki a bizonyìtvànyt mìg a könyvet nem vitte vissza valaki. Tehàt ott is megvolt maga a bizonyìtvàny, csak visszatartottàk.

2021. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ősbunkók dolgoznak abban az iskolában!


Egy felnőtt is elveszthet bármit. Könyvtári holmit is. Megtéríti a kárt, és kész.

Az szerintem eleve jogellenes lenne, hogy nem engednék leérettségizni, vagy sikeres érettségi után nem adnák ki a bizonyítványt.


Az meg mindennek a teteje, hogy táppénzre megy a könyvtáros, ezért nem jó nekik egy hét múlva. Minden tanár nem lesz táppénzen. Valaki átveszi helyette, a megfelelő dobozba belerakja, és a megfelelő táblázatban kipipálja a fiad nevét, hogy ő is visszahozta. Ha erre egyedül az az egy ember képes az egész iskolában, aki most elvonul táppénzre, akkor akassza föl magát az egész bagázs!


Kérdező!

Írd le az igazgatónak, hogy nem tudod arra a határidőre bevinni, és kifizeted. Hivatalos, postai levél legyen tértivevénnyel. Sőt, én két példányban csinálnám és a másik példányt küldeném a tankerületnek. Ott is tudjanak erről a problémáról, ha netán az érettséginél kötekednének a fiaddal. Bár szerintem azt nem merik megtenni.

2021. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
Ó, ez húsz éve is így volt. Volt aki bukta az érettségit. 🙊
2021. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
72%
Most őszintén, ki az aki tudja, hogy hol van a kilencedikben kapott fizika könyve mondjuk?
2021. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
9, 15 éve érettségiztem, de még az általános iskolai könyveim is megvannak 😂
2021. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!