Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyenkor mit lehet tenni? Ha...

Ilyenkor mit lehet tenni? Ha nincsenek visszaadva a könyvek tényleg nem kaphat érettségit?

Figyelt kérdés

Fiam jövő héten fog érettségizni. Használt könyveket kapott a könyvtárból, de nem nagyon használtak eddig sem könyveket illetve november óta itthon van.

Azóta 2x költöztünk, és ősszel fogunk végleg kiköltözni külföldre. Ezért az van elől, ami szükséges, fiamnak a függvénytáblázat és a történelem atlasz.

Az osztályfőnöke azt mondta, elég akkor visszavinni mikor az érettségit átveszik, június közepén. Addig úgyis fogyni fognak a dobozok, jobban átlátom a dolgokat, mert most káosz az egész.

Az osztálycsoportba ma a könyvtáros kiírta, hogy aki péntekig nem viszi vissza a könyveket, el se menjen érettségizni mert nem fog kapni bizonyítványt.

Felhívtam az iskolát, beszéltem a könyvtárossal, elmondtam a helyzetet, azt mondta nem tud ezzel mit kezdeni. Felajánlottam hogy szivesen kifizetem a könyveket, mert a lányom 8.-os, hamarosan neki is kellenek, de azt mondta erre nincs lehetőség. Megkérdeztem, ha a fiam 1 hét múlva viszi be az jo lenne neki? Mert addigra átnézem a rengeteg dobozt. Azt mondta az késő, mert ő hétfőtől táppénzre megy, mivel hamarosan szülni fog, az új kollega pedig csak ősztől lesz.

Így ha péntekig nem viszi vissza a fiam a könyveket, nem kap érettségi bizonyítványt, hiába megy el..


Ilyenkor mit lehet tenni? Osztályfőnök nem tud segíteni, azt mondta ő nem ért ehhez..

Vagy jobban járok ha az összes dobozt átnézem / kipakolom péntekig?


2021. ápr. 28. 14:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
30%
Bírom az ilyen megbízhatatlan embereket. Ha valamit kölcsön kapok arra úgy vigyázok mint a szemem fényére. Miért nem vettél te könyveket a gyereknek? Ha november óta otthon is van, akkor sem kellett neki pl matek, irodalom stb könyv?
2021. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Beszéltem pár szülővel, azt mondták ők is jövő héten viszik vissza a könyveket, mert valaki vidéken van. Szóval nem aggódom miatta.


Azért nem vettem meg a könyveket, mert minek ha ingyen kapjuk úgyis. Most szivesen kifizettem volna.

Egyébként vigyáztunk rá, csak el van rakva mert nem használják. 4 év alatt a függvénytáblázatot használták illetve az atlaszt. A tanárok szerint olyan rosszak ezek a könyvek, hogy inkább anélkül tanítanak.

2021. ápr. 28. 17:29
 13/15 anonim ***** válasza:
68%

Könyvtáros vagyok. Egy adott könyv másik könyvvel vagy pénzzel nem pótolható, HA egy könyvtáros szemét akar lenni.


Ugyanis hiába fizeted ki, az a bizonyos könyv már nem lesz beszerezhető, ugyanolyan ISBN számmal, ugyanolyan kiadásban stb.

Szóval ebbe BÁRMIKOR bele tudnak kötni, ha akarnak.


Mert amúgy leselejtezi, és a pénzből megpróbálhat beszerezni egy hasonló példányt, és azt katalógusba venni.

Ez csak azon múlik, mennyire segítőkész.

2021. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És ha megveszed, és beviszed? Akkor azt el kell fogadni, aszerint, amit a 13-as mond.
2021. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14! Ugyan azt a kiadást nem biztos, hogy meg tudja venni.
2021. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!