Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A segédmotor ennyire limitálva...

A segédmotor ennyire limitálva lenne, vagy én értettem félre?

Figyelt kérdés

Kismotorra teszem a jogosítványt, és be kell vallanom, hogy kicsit elment ezektől a kedvem.


Tudomásom szerint a segédmotor max megengedett sebessége 40 km/h. Lehet félreértettem, vagy ez lakott területen kívülre is vonatkozik? Vagy egyáltalán szólnak érte?


A másik az utas, bár ez szerintem egyértelmű, de nem tudom megérteni. Egy Derbi Sendám van, azzal is szeretnék majd motorozni, és nem mondanám, hogy nincs benne erő, egy könnyebb embert simán elvinne. Ezért nagyon büntetnek?


A papírjait biztos megnézik, de a Sendának a nagytesója külsőre gyakorlatilag ugyanaz, de 125-ös, meg tudják majd egyáltalán különböztetni?



2017. máj. 18. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Te most tuljadonképpen azert akarod megcsinalni kismotorra a jogsit hogy utana legyen amit elvegyenek tőled??Mert erre a 2 személy dologra harapni fognak a kékek az tuti!

A masik meg hogy 45-nel tobbet elvileg nem mehetnel vele....mondjuj ezt a kutya nem nézi!

2017. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem arra megyek, de szerintem én nem bunkóztam senkivel, csak gondoltam megkérdezem, de ahogy látom rohadtul nem erre van ez az oldal.
2017. máj. 18. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tudomásom szerint a segédmotor max megengedett sebessége 40 km/h. Lehet félreértettem, vagy ez lakott területen kívülre is vonatkozik?"


Nem értetted félre, mindenhol annyival mehetsz.


"Vagy egyáltalán szólnak érte?"


Nem szólnak, büntetnek. Ha elcsípnek. De mivel a segédmotoron nincs rendszám, ez csak akkor kivitelezhető, ha a helyszínen megállítanak.


"egy könnyebb embert simán elvinne. Ezért nagyon büntetnek?"


Nagyon. És a sebességtúllépéssel ellentétben ezt azonnal, műszer nélkül kiszúrják.


"a Sendának a nagytesója külsőre gyakorlatilag ugyanaz, de 125-ös, meg tudják majd egyáltalán különböztetni?"


Ennyire azért ők sem hülyék. :-)


Ha jól értem, Te most úgy csinálsz jogosítványt, hogy előre készülsz a hatóság kijátszására, hülyének nézésére. Így mi értelme van? Akkor eleve nem kell jogosítvány, az árából kijön a büntetés.

2017. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem akartam személyt szállítani, nem is lenne kit, csupán kíváncsi voltam, ugyanis a Sendámon van hátsó támla, bár nem mondom, hogy értenék hozzá.


Ami lesokkolt az inkább a megengedett sebesség volt, bár remélem úgy igaz ahogy az első mondta.

2017. máj. 18. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kétszemélyes 50-es robogóm volt. Kétszer vittem vele utast a 6év alatt, másodjára meg is büntettek 10ezerre. Persze kötelező felszerelése az utasomnak is volt. De jófej volt a rendőr, mert a barátnőmet akartam elvinni a vonatállomásra és felajánlották, hogy elviszik. Motoros rendőrök voltak. Szerintem ez nagyon szembetűnő szabálysértés, nem érdemes kockáztatni.
2017. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én városban 50 kivűl 75 közlekedem, max gázon.

50ccm robogó.

2017. máj. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!