Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A sulitokban 2 évente cserélőd...

A sulitokban 2 évente cserélődik a tanító vagy végigviszi a 4 évet?

Figyelt kérdés

Amikor én kezdtem az iskolát, akkor 2 évente volt tanító csere. Délelőtt az osztályfőnök volt ő tanított minden tárgyat (kivéve az angolt), délután pedig a napközis tanár.

Mostanában viszont azt hallom hogy a tanító végigviszi a 4 évet, 2 tanító van akiknek megvan a tantárgybeosztás, de a tesit, angolt, infót stb. más tanár tanítja.

Nálatok ez hogy van?


2021. jún. 26. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
83-ban kezdtem az általánost, két tanítónő volt, fel voltak osztva a tárgyak.
2021. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
88%
Az én általános iskolámban (alsó tagozatban) ez úgy működött, hogy voltak az osztályfőnökök, ők tanították délelőtt a fontosabb tárgyakat, pl. matek, olvasás, írás, és voltak a napközis tanárok, ők délelőtt az úgymond kevésbé fontos tárgyakat tanították, pl. rajz, technika, ének, és ugye ők voltak velünk délután. Az osztályfőnökök általában 2 évente cserélődtek, de volt olyan, hogy a tanár kérhette, hogy hagy maradjon még plusz két évig az osztályával.
2021. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 tanítónéni volt, az egyik vitte a matekot, éneket, rajzot, tesit, a másik meg a magyart, technikát, környezetismeretet. Egyik volt délelőtt, másik délután, hetente cseréltek. Ez volt két évig, aztán onnantól más osztályfőnök, csak délelőtt volt tanítás, és a tantárgyakat már szakos tanárok tanították. (Délután persze lehetett napköziben maradni, az egész osztály maradt, de nem volt kötelező, mint az első két évben.) Ez 20 éve történt.
2021. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk végigviszi az osztályfőnök és a napközis a 4 évet. Most volt másodikos a fiam. Az éneket és a rajzot tanítja más, minden egyebet az osztályfőnök.
2021. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Iskolafüggő.

Kisfelmenő rendszerben 2 év után cserélődik, nagyfelmenő egész alsót viszi.

De van, ahol évente van csere és 1-1 tanító adott évfolyamhoz "kötött".

2021. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1től 4ig 1 tanár (kivétel a nyelv)

5től 8ig pedig szaktanárok.


92-es vagyok, nalunk is így volt illetve a most általanosba járó tesóméknak is

2021. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Másodikos a lányom, végigviszi a 2 tanító néni a 4 évet. Egyik sem napközis tanár és minden tárgyat ez a két tanító néni tart (az egyik matek, környezet, ének, tesi, a másik magyar, angol, rajz, technika).
2021. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Nálunk 2 évente cserélődtek a tanárok is meg az osztályfőnökök is.
2021. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

2 évente cserélődtek.


1.-2. osztály 2 tanító

3.-4. osztály másik 2 tanító.

2021. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Lányoméknál 4 évig visz egy osztályt 2 tanár.
2021. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!