Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanító, mint tökéletes minta...

Tanító, mint tökéletes minta a gyermekek számára. Alsó tagozatban (illetve előtte egyetemeken) borzasztóan komolyan veszik ezt a hallgatóktól, vagy tanító szakon már nem ("annyira") várják el ezt az oktatók/vizsgáztatók? A képesség alapú készségeket?

Figyelt kérdés
Óvodák esetén ez még érthető is, hogy egy egyetemi hallgató megfelelő (tökéletessel túloztam) példát mutasson a kisgyermekek felé. De alsó tagozatos pedagógus hallgatók esetén ez mennyire (vagy mennyire már nem) meghatározó?

2021. márc. 13. 21:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
57%

Én 2 éve végeztem, nappali tagozaton. Nem tudom mit értesz pontosan ezalatt. Magyarország legjobbnak mondott tanító képzőjén végeztem. A tetovált hallgatók még első évben megbuktak, aztán ott is hagyták a sulit. Az, hogy szabad idődben mit csinálsz az a te dolgod.


Brutális mennyiségű anyagot kell megtanulni, az első 3 évben. Aki nem tanítónak való (pl. sokat jár az éjszakai életbe), az ezen a ponton elvérzik. Egyszerűen nem bírja végigcsinálni.

2021. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Annyira kevés a jelentkező, meg a pályán a tanító, hogy nem igazán szelektálnak.

De nem tudom, pontosan mire érted. Pl rossz az énekhangja, vagy nem tud kötelet mászni? Mikor én felvételiztem, 15 éve, akkor ilyenek voltak az alkalmasságin, de aztán szerintem kb mindenki átment. (Bár én tudok kötelet mászni.) Egyébként sem mérhető ezzel, ki lesz jó pedagógus.

2021. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azaz a képesség alapú készségeket ha nem is követelik már annyira, de elképesztő mennyiségű anyagot kell memorizálni főleg az első hat szemeszterben?
2021. márc. 13. 21:45
 4/29 A kérdező kommentje:
Ez az elsőnek ment. :)
2021. márc. 13. 21:45
 5/29 A kérdező kommentje:

Második: óvodapedagógusoknál MINDENT kérnek/elvárnak tőled, a tiszta beszédtől kezdve a minőségi énektudáson át az általad is említett kötélmászásig.


Ehhez viszonyítva kérdeztem a fentieket. Igaz, amit első írt az anyagmennyiséggel kapcsolatosan, az elég elijesztő így elsőre...

2021. márc. 13. 21:50
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

2-es vagyok. Mi inspirálta a kérdést?

Nem hiszem, hogy a lemorzsolódásnak köze van a tetkók számához. :)

Az éjszakai életet se hagyd ki, bár nyilván érdemes órára járni és tanulni is.

Az anyagmennyiség meg relatív. Kinek mi a sok. :) Ha érdekel a téma, motivált vagy, eleve könnyebben tanulod meg.

2021. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Én már elég régen felvételiztem, mint írtam, de a csoporttársaim többsége nem tudott kötelet mászni, sokaknak volt hamis hangjuk éneken. A tiszta beszéd elvárás, de kisebb eltéréseket elnéznek. Nekem pl a sziszegők picit hibásak, de ha nem vagy logopédus, nem veszed észre. Szerintem az ésszerűség határain belül szelektálnak csak.
2021. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
34%
Pedig de! Aki látható helyen tetoválva van, azt "nem szeretik". Nálunk addig csesztették, amíg inkább elmentek. Nem vagyok konzervativ, vagy ilyesmi. De valahol jogosnak tartom.
2021. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk felvételin, éneken minden évben voltak második körösek, mert az elsőn elvéreztek.

A 4 év alatt is jó páran megbuktak énekből.


Kötelet nem kellett másznunk, de voltak necces dolgok....nekem az oktató a lelkemre kötötte, hogy ne tanítsak tesit. Ezzel én is egyetértettem.


Nyilván, mivel kevesebb a jelentkező és a végző a pedagógus szakokon, ezért "enyhébbek" bizonyos dolgokban. S sajnos sok a pályaelhagyó, már az első években is.


Nálunk kemény pszichológia, pedagógia és módszertani órák voltak.


A szakmai gyakorlaton pedig elvárták, hogy példát mutassunk mindenben: beszéd, ének, gesztusok, viselkedés stb.

2021. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
A lányom 40-es óvónőjének, és egy 50-es tanítónő ismerősömnek is van tetoválása, jól látható helyen. Egy középiskolai osztálytársam és barátnőm egy kis faluból származott, nagyon szigorú nevelést kapott, magáznia kellett a szüleit. Egy főiskolára mentünk, én tanár, ő tanító szakra. Ahogy kiszabadult otthonról, és bekerült a kollégiumba, jött a "szex, drog, rock end roll". Bulizott, ivott, pasizott 4 éven keresztül. Tanulni azért tanult, jó eredménnyel végzett. Visszament a falujába, hozzáment egy helyi rendes sráchoz, 3 gyerekük van, egy kis falusi iskolába dolgozik, és példás életet élnek.
2021. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!