Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsősök mennyi házit kaptak...

Elsősök mennyi házit kaptak nyárra?

Figyelt kérdés
Kezdek nagyon beelegelni! A gyerekem magyar tanára feladta nyárra hogy naplót kell írni minden nap rajzokkal. Aztán gyakorolni ugye az olvasást is, minden nap. És bónusznak még a munkafüzetet amit nem fejeztek be év közben a "covid miatt" azt is fullra töltve be kell adni első nap. Ez konkrétan 52oldal! Csóri gyereknek egy nap nyugta nincs egész nyáron, meg nekem se mert este munka (neki tábor) után még ülünk a feladatok felett. Ez normális? Máhol is ez van? :(

2021. júl. 24. 23:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan semmi leckét nem kaptak a nyárra. Annyit mondott a tanítónéni, hogy ha van kedvük, olvasgassanak kicsit valamiből.
2021. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Ugyan már! Ezt úgysem fogja számonkérni.
2021. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%
Ja, és én a helyedben nem stresszelnék ezen, amennyihez van kedve, annyit csináljatok meg, aztán hagyjátok a csába az egészet, nehogy már az egész nyaratokat elszúrjátok ezzel, nem volt elég az online oktatás???
2021. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Semennyit, de próbálom gyakoroltatni, mert az olvasás és az írás katasztrófa
2021. júl. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, az a tanítónő földhülye! Én a legkevésbé sem lennék partner az ostobaságához. A gyerekem rajzolgatna, amikor kedve van, olvasgatna, amikor kedve van. Ha ebből szeptemberben balhé lenne, mennék be az iskolába, de nem ám hozzá, hanem egyenesen az igazgatóhoz!


Nálunk természetesen semmi házi feladat nem volt a nyárra, és ez így normális!

2021. júl. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmennyit és később sem.

Én a helyedben sürgősen keresnék új sulit.

2021. júl. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Most lesz harmadikos a fiam, sem tavaly sem idén nem kaptak semmi házit nyárra.
2021. júl. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam most lesz ötödikes. Semmiből nem kaptak feladatot, pedig a matektanár eleg szigorú. Azon meglepődtem, hogy kötelező olvasmány sincs, de a magyar tanár azt mondta, hogy az online oktatás miatt kellett olvasiuk eleget, pihenjenek.
2021. júl. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Én megcsinálnám, 52 oldal az semmi 3 nap alatt megvan.


A napló szemét dolog, én minden nap egy mondatot íratnék a gyerekkel Pl ma napoztam. Alatta egy napocska. Ez is kb 2 perc. Ha túl akarod teljesíteni odaírhatod, hogy "jó volt" vagy "nem tetszett". :)


Ne vegyétek túl komolyan.


Olvasni viszont szoktak több kötelezőt és pár ajánlottat adni, az én gyerekem imád olvasni, ha nálatok meg sincs szabva, mit olvasson, keress neki jó könyveket, le se tudja majd rakni! Azt nem kell naponta, de ha jó, egynap alatt olvas 4 órát is akár..


Én így csinálnám. Szerezz neki képregényt és/vagy geronimo stilton könyvet. Ezeket szívesen olvassák. Ha belegondolsz 90 napra adott fel 52 oldalt, meg az 5 percnyi kis naplócskát, amit nem kell komolyan venni, egy két szavas mondat elég és egy gagyi rajz. Mi a sokszorosát csináljuk a gyerekkel, mondjuk ő nem táborozik mindig, csak két hetet. Lazítós nyarunk van. A múltkor magától olvasott 6 órán át és kajálni sem akart kijönni. Tegnap meg festettünk pár órát..


Szerintem nem vészes. A gyerekem naplója így nézne ki:


Festettünk. Jó volt. (ecset rajz) Ma is(ecset rajz). Ma olvastam. Élveztem.(könyv rajz) Ma voltam a kertben(fa rajz). Ma láttam egy békát.(béka rajz). Főztünk.(fazék rajz)


Nyilván több dolgot csinálunk, de kiemelünk egyet, leírod nagyon röviden, néha, hogy milyen volt és rajzol valami közepesen gyorsat. Én így csinálnám..


Nem tudom milyen gyorsan ír, de abba sem halna bele, hogy "Ma szép nap volt. Főztünk, festettünk, olvastunk. Nagyon élveztem" Ebben már van bevezetés tárgyalás befejezés is:)

2021. júl. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyári napló nekünk is volt feladva, de nem kellett minden nap írni, csak ha érdekes történt, egy-két élmény, nyaralás. Olvasni is kellett, de nem kötelező olvasmányt, csak annyit kért, hogy amilyen könyvet olvas nyáron a gyerek vagy a szülővel közösen, annak írja fel a szerzőjét és a címét, és ősszel majd beszélgetni fognak az olvasmányokról, úgyhogy egy mindenképpen legyen, de lehet több is. Nem kell irgalmatlan hosszú könyvekre gondolni, lehet Bori könyvek, Rumini, stb. Ez így elfogadható volt, úgyis volt naponta közös olvasás, pl ő elkezdte az oldalt, mikor elfáradt, én befejeztem.
2021. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!