Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsősök mennyi házit kaptak...

Elsősök mennyi házit kaptak nyárra?

Figyelt kérdés
Kezdek nagyon beelegelni! A gyerekem magyar tanára feladta nyárra hogy naplót kell írni minden nap rajzokkal. Aztán gyakorolni ugye az olvasást is, minden nap. És bónusznak még a munkafüzetet amit nem fejeztek be év közben a "covid miatt" azt is fullra töltve be kell adni első nap. Ez konkrétan 52oldal! Csóri gyereknek egy nap nyugta nincs egész nyáron, meg nekem se mert este munka (neki tábor) után még ülünk a feladatok felett. Ez normális? Máhol is ez van? :(

2021. júl. 24. 23:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tanító vagyok, de én egyetlen szünetre sem adok házit. Az egyik oka ennek az, hogy komoly pszichológusok is megmondták, hogy szükség van a pihenésre, hogy "beérjen", rendszereződjön a megtanult ismeret a gyerek fejében.

A másik oka, hogy a szünet az olyan a gyereknek mint nekem a szabadság. Azért kíváncsi vagyok, hogy a kedves tanító néni mit szólna, ha a nyári szünetben az igazgató naponta kérne tőle valamilyen kimutatást, beszámolót vagy munkatervet. Gondolom a harmadik nap után ő is szidná habzó szájjal.

Amúgy én megkérdezném a kedves pedagógust, hogy normális-e. Ha meg nem akarsz balhézni vagy vállalni a konfliktust egyszerűsítsd az életet. Egyszer egy héten írja meg a gyerek a naplót (diktálj neki naponta 1 vagy két mondatot kb. olyan szinten mint amit a 9-es javasolt.) Ehhez készítsetek napi egy, szigorúan pálcikaemberes rajzot. A munkafüzetet meg töltsd ki neki. Az alapírás nem nehéz, bármelyik felnőtt képes rá.

2021. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdő vagy nyugdíjas?🤔

Én is tanító vagyok.(Voltam.) Biztos nem kínoznám a gyereket. Minek siettetni, hogy elmenjen a kedve a sulitól? Pár év, és úgyis megtörténik.

Pedig én magántanárként dolgozom, és nyárra is van pár tanítványom. A sok online miatt most kisebbek szülei is megkerestek, hogy segítsek kicsit pótolni. Na de nem így!

Az élménynapló hasznos lenne, ha normálisan csináltatná. Nem minden nap, hanem, amikor olyan program volt, amit van kedve lerajzolni. Lehet neki adni egy címet, ami mondjuk egy-két szó. Írt is.✔️Olvasást annyiban gyakoroltatnám, hogy azt olvashat, amit szeretne, az olvasás szintjének megfelelő betűtípusút.(Van egyébként direkt olvastanulashoz is "mesekönyv", akár szótagolt is,ha nem megy még folyékonyan. Azt se éjjel-nappal persze. A munkafüzettel úgy, ahogy van nem foglalkoznék, kivéve, ha a gyerek akarja, de azt kétlem 😂Viszont egy csomó olyan tevékenységet lehet csinálni nyáron, amiből úgy tanul, hogy észre se veszi. Ezeket beiktatnám a hétköznapokba, de nem direkt tanulás lenne.

2021. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
4. után MOST kaptak először nyárra kötelező olvasmányt. Ennyi. Elsőben nyári lecke?
2021. júl. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

3.-ban volt először nyári feladat. 5 szabadon választott legendából olvasónaplót kellett írni.


4.-ben be kellett fejezni a Csipikét. (Még a suliban, órán volt elkezdve az olvasás és az olvasónapló.)


Majd 8.-ig maradt csak az olvasónapló, meg 7.-környékén a kémia munkafüzet elmaradt feladatai.


Gimiben meg már a háziolvasmány is évközben volt felhagyva. Félévente egy könyv.

2021. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Még egyik gyerekem sem kapott házit nyárra.
2021. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, már negyedikes lesz a lányom. Második osztály után volt először olvasónapló. A Vukot kellett kiolvasni, majd 3.-ban megbeszélték, megírták az olvasónaplót. Most a Ruminit kellett olvasni, szintén együtt dolgozzák majd fel. Ennyi.Sosem volt házi nyárra!!


Emellett a lányom ebben a hónapban gyakorol egy kicsit, az elmaradt matek feladatokat csinálja meg, illetve helyesírást gyakorolja. Remélem. Aztán lehet, hogy nem. Olvasni viszont az online oktatás alatt rászoktattam, így több könyvet is elolvasott a nyáron. Ő választotta ki, de azokat el kell olvasnia. Ezeket is csak azért, mert van terve a tanévre, így kicsit begyakorolja a dolgokat.

2021. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőben még nem volt semmi feladat a nyári szünetre.

Tavaly a három hónap covidos online oktatás után, második osztályban két nyári olvasmányt adott fel és ezekhez olvasónaplót. :-( Két füzet lett teleírva, meg voltak adva a feladatok is az olvasónaplóhoz.

Két hónapig nyúztam, mert nem akarta csinálni. A második könyvet már csak felolvastam neki.

Most nyárra - harmadikos volt - szintén két olvasmányt kapott, de az egyiket befejezték az utolsó héten. Szóval egy könyv, fejezetenként kellene olvasónaplót írni. Még a fele sincs kész. A nyáron olvasott vagy 6 könyvet, de a kötelezőt nincs kedve. Hagynám is a francba, de nem akar egyest kapni rá. Nem normálisak ezek a tanárok. :-(

2021. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!