Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire gyorsan haladnak az...

Mennyire gyorsan haladnak az elsősök a tanulással?

Figyelt kérdés

Miket tanul az elsős gyereked? Mennyire haladnak gyorsan? Pl, írás, olvasás, számolás?

Hagynak nekik időd az átállásra? Vagy rögtön belevágnak?



2019. szept. 23. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Közepesen gyorsan haladnak az elsősök a tanulással.
2019. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es, ez tök hasznos válasz volt.
2019. szept. 23. 21:29
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Remélem, nem hajtják őket. Bár a nagyszülők generációjában még él az elvárás, hogy "karácsonyra már olvasson", ami a legnagyobb hülyeség.
2019. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Van egy tanmenet, azért játékosan, de haladnak. Nézz utána, mi az elvárás félévkor?
2019. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Ha viszonyítási alapra vagy kíváncsi; jóval lassabban, mint anno mi. (Viszonylag kezdő tanító vagyok, 29 éves - sok az én korosztályomból való szülő). Sok a problémás, viselkedésszavaros, ADHD-, és rengeteg a - bocsánat, anonim fórumon ki merem mondani - neveletlen, szociális analfabéta gyermek, akik hátráltatják a többieket. Sokkal nehezebben és lassabban haladnak a mostani gyerekek, ez tény...
2019. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából igyekeznek a tanmenet szerint haladni mindenhol, ha ez lehetséges.

Átállás alatt nem tudom mit értesz, de ha arra gondolsz, hogy lazább az eleje az csak részben igaz. Lazább, mert sok a játékos feladat és sok olyan dolog van amit amúgy már illene tudni a gyereknek pl. irányok ,nagyobb-kisebb fogalma, megszámolni dolgokat stb...

Viszont olyan szempontból "belevágnak", hogy tanulás van minimum napi 4-5 órában. Ez nem opció mint az oviban, ahol leminősítik az óvónőt ha csak sugallni meri a gyerekeknek, hogy feladatokat oldjanak meg. Ilyen szempontból durva az átmenet, hiába próbál a pedagógus enyhíteni rajta, mert a mostani szabályok szerint oviban ha a gyereknek nincs kedve nem vesz részt semmiféle foglalkozáson a suliban meg minden kötelező.

2019. szept. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
az elsősnél az elején az első fėlėvben mėg könnyebb játėkosabb feladatok vanak inkåbb måsodik félév a kemėnyebb.
2019. szept. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mondanátok konkrétumot, hogy igy 3-4 hét után hol tartanak?

Csak mert hallottam olyat, hogy már felmérő is volt ennyi idő alatt. Nem akartam elhinni. Mit tudnak ilyenkor felmérni?

2019. szept. 24. 07:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Fiam most elsős, falusiak vagyunk tehát falusi iskoláról tudok mesélni. :) A 3. hét végén kezdték el az álló és fekvő egyenes írását, ez szerintem már a tanulás, ezek után jön majd a kacsacsőr stb... Egészen eddig színeztek, rajzoltak, rajzosan-színezősen tanulták a jobb-bal irányokat, alatta-felette stb... Az első két hétben szinte kötetlenül, játékosan foglalkoztak velük, próbáltak átmenetet kialakítani. Nekem ez nagyon szimpatikus!

Anno én ugyan ebben a suliban karácsonyra már megtanultam olvasni (anyukám ezt állítja de én is úgy emlékszem, hogy karácsonyra már mesekönyvet kaptam és eltudtam olvasni), állítólag most már nem haladnak ilyen gyorsan. (az előző elsősök anyukáitól tudom)

2019. szept. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Pest megyei város, egyházi iskola, most rajzolnak matekból egyenlőség, kisebb nagyobb jeleket, kB jövő héten veszik az 1et.

Írásból az u alakú vonalak al járnak, bögrét rajzolnak dupla u betűket, ferde vonalakat rajzolnak.

Környezetből sunit rajzolnak és az őszi dolgokkal ismerkednek.

Azt látom a gyerekemet, hogy ezeket el írja meg gyakorolni is ő akar este.

2019. szept. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!